Doğal Sağlık

Ardıç Yağı Faydaları | Ardıç Yağı Neye İyi Gelir?

23.05.2021
209
Ardıç Yağı Faydaları | Ardıç Yağı Neye İyi Gelir?

Geçmiş zamanlardan günümüze kadar insanoğlunun eklem ağrılarında, boyun ağrılarında ya da vücudunda yaşadığı romatizmalı ağrılar için kullanılan Ardıç yağı faydaları, saymakla bitmez. Ardıç yağı geçmiş yıllarda, birçok ilaç üretiminde de kullanılmaktaydı.

Ardıç Yağı Nedir?

Ardıç yağı, bilinen birçok rahatsızlığın adına önerilen üründür. İlaç dönemi henüz başlamadığı zamanlarda;

 • İdrar yolu enfeksiyonlarında,
 • Boyun ya da baş ağrılarında,
 • Eklem ağrılarında,
 • Mide üşütmesinde,
 • Böbrek rahatsızlıklarında
 • Ya da bunun gibi birçok rahatsızlığa kullanılmaktaydı.

Ardıç görünüm olarak renksiz bir üründür. Ardıç yemişleri olarak adlandırılan bitkinin kökünden elde edilen yağlar ile birlikte oluşturulmaktadır. Oldukça faydalı olduğu gibi aynı zamanda kokusu ile da kişiyi kendisine mest eder.

Ardıç Yağı Nerelerde Kullanılır?

Ardıç yağı;

 • Deri rahatsızlıklarında
 • Sedef hastalığında
 • Öksürük probleminde
 • Kan toplaması yaşanıldığında
 • Solunum yolu enfeksiyonlarında ya da bunun gibi birçok rahatsızlık da kullanılabilir.

Bitkinin esans yağını kullanmakta faydaları daha net olarak görülür. Ardıç yağı pamukla birlikte öksürük problemi yaşadığınız takdirde, boğazınıza sürebilirsiniz. Aynı zamanda solunum yolu enfeksiyon yaşadığınızda ise burnunuzun önüne biraz pamukla değdirdiğiniz takdirde daha rahat nefes almaya başlayabilirsiniz. Sivilce, akne, siyah nokta ya da deri rahatsızlığı yaşayanlar için doktor kontrolünden sonra yine bir pamuk yardımıyla ürünü kullanılabilir.

Ardıç Yağı Çeşitleri Ve Kullanımı

Ardıç yağı, esans yağı olarak bulunur. Aynı zamanda kapsül, Ardıç suyu olarak da ayrılmaktadır. Ancak burada Ardıç yağı faydaları daha rahat bir şekilde kullanıldığı için tercih edilir. Ardıç hem çocuk, hem yetişkin, hem de yaşlılar için ideal bir üründür. Kullanımında çok fazla abartıya kaçmamak da fayda var. Pamuk yağı gibi ürünlerle kullanılabilir. Aynı zamanda göz ile temastan kaçınmalısınız. Ardıç yağı faydaları içerisinde, cilt problemlerine iyi gelmesi ile birlikte birçok eklem ağrısı gibi sorunlarda da kişiyi rahatlatır. Aynı zamanda baş ağrısı yaşadığınızda da baş bölgenizin iki yanına parmaklarınızla birlikte masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ardıç yağı ve beraberindeki birçok ürünü kullanırken, masaj yaparak uygulamak daha etkili sonuçlar elde edebilmenizi sağlar. Böylelikle düzenli bir kullanımdan sonra rahatsızlıklarınız giderilir.

Ardıç Yağı Neye Yarar Faydaları?

İltihapların son bulmasında ardıç yağının etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bunun gibi kanın temizlenmesinde etkili olduğu bilinir. Hem soğuk algınlığı hem de grip için de tercih edilir. Son olarak vücut ağrılarına son vermek isteyenlerin de ardıç yağına yöneldiği görülür. Bir de idrar söktürücü olarak bilinir ve iştahın artış göstermesinde etkili olur.

Ardıç Yağı Ne İşe Yarar Saraçoğlu?

İltihapların tedavi edilmesi adına ardıç yağının tercih edilmesi faydalı olacaktır. Bunun gibi toksinlerin sona ermesinde de etkilidir. Özellikle de kalp ile damar yollarında ortaya çıkan toksinlere karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Ardından ise zarar olan her türlü maddenin kandan atılmasında etkili olmaktadır.

Ardıç Yağı Ağrılara İyi Gelir Mi?

Enfeksiyon hastalıklarına dair sık sık ardıç yağının tercih edildiği görülür. Yine hastalıklardan kaynaklı ortaya çıkan şiddetli ağrılara karşı yağa başvurulabilir. Uzun süren ağrıların son bulmasında etkili olacaktır. Bunun gibi hem kas hem de baş ağrılarına dair önerilen doğal yağlar arasındadır.

Ardıç Meyvesi Yağı Nasıl Kullanılır?

Doğal yağların kullanım aşamasında su ile seyreltilmesi esas alınır. Bunlar arasında olan ardıç meyvesi yağı için de seyreltme dikkate alınır. Bir su bardağı içerisine 2 – 3 damla kadar eklenmesi yeterli görülür. Hatta isterseniz ekmek üstüne bile damlatabilirsiniz. Bu şekilde vücuda alınan ardıç yağının faydalarını görmeniz mümkün hale gelir.

İlginizi Çekebilir;

Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma

Alman Zayıflama Çayı | Alman Çayı İle Kilo Verme

Baş Ağrısı Nasıl Geçer | Baş Ağrısına Çözüm

Biberiye Ve Kekik Yağı Faydaları

Esila Zayıflama Çayı Kullanıcı Yorumları


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.