Doğal Sağlık

Balık Yağı Faydaları | Balık Yağı Her Gün Kullanılır Mı?

15.05.2021
209
Balık Yağı Faydaları | Balık Yağı Her Gün Kullanılır Mı?

Üç yağ asidiyle faydasını dünya çapında uzmanlar tarafından tavsiyeden çok tedavi boyutuna getirmiş olan balık yağı faydaları, saymakla bitmemektedir. Alfa lineoleik asit, DHA ve D vitamini yetişkin ve çocukların ihtiyacı olan kemik, damar, cilt ve beyin fonksiyonlarını onarmaktadır. Vücudun ihtiyaç duyduğu faydalı vitaminlerin bir araya geldiği balık yağı, elde edilen balık cinsine göre kalitesini belirlemektedir.

Balık Yağı Vitaminleri Nelerdir?

Kapsül, tablet ve sıvı olarak kullanılan balık yağı, vücudun depolaması gereken önemli vitaminleri barındırmaktadır. D ve E vitamini sayesinde, cilt ve beyin hücrelerinin harekete geçmesini, onarım inşasının başlamasını sağlayacaktır. Hayvansal yağlar arasında yer almakta olan balık yağı faydaları omega 3 ile anılsa da içerisinde bulunan, A, B1, B2, B3, C ve D vitaminleriyle bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Omega 3 ne işe yarar; Dokosahekssaenoik asit ( DHA) Gamma linolcenic asit ( GLA) ve Alfa linolenik asit) ALA üçlüsünü bulunduran Omega 3, beyin dokusuna ve göz retina sağlığına ilişkin tedavi edici özellikleriyle sağlıklı besin takviyesidir.

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

Balık Yağı Nelere İyi Gelir?

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için önemli olan Omega 3, iltihaplara, hiperaktivite bozukluklarına, çeşitli kalp rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Balık yağı faydaları; göz, beyin, kalp ve ruh sağlığı da dahil olmak üzere kapsamlı bir tedavi için bütün besin değerlerini taşımaktadır.

  • Diyabet rahatsızlığına
  • AIDS
  • Alzheimer
  • Depresyon ve anksiyete bozukluğu
  • Çeşitli kalp ve damar hastalıklarına
  • Kolesterol hastalıklarına
  • Eklem ve diğer iltihaplı hastalıklara
  • Cilt rahatsızlıklarına

İyi gelmektedir. Akne ve sedef E vitamini ile D vitaminine ihtiyaç duyduğu gibi cilt hücrelerinin yenilenmesi için de oldukça önemli vitaminlerdir. Balık yağı günlük olarak kullanıldığında tedavinin hızlanmasında faydalı olacaktır.

Balık Yağı Cilde Sürülür Mü?

Balık yağı faydaları; Balık yağının ciltte oluşan kırışıklık, akne ve sivilce tedavilerinde kullanılması önerilmektedir. Cilt üzerine sürmek yağın içerisindeki değerlerin emilimine etki sağlamamaktadır. Özellikle içilmek üzere uygulanması gereken balık yağını cildinize sürmeyiniz. Cilt için emilimin hızlanmasında tavsiye edilen diğer yağlarla ve yüz serumlarıyla birlikte kullanarak, cildinize faydalarını görebilir, düzenli kullanımda cildinizin parladığından emin olabilirsiniz.

Balık Yağı Hapı Neye İyi Gelir?

Kalp rahatsızlıklarına iyi gelen haplar arasında gösterilir. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemi zayıflamış olan kişilerin de düzenli olarak kullanması faydalı olacaktır. Kanser ile diyabet hastalıklarında da etkili olduğu bilinir. Özellikle de bağışıklığı destekleyen yapısından kaynaklı olarak tercih edilir.

Balık Yağı Her Gün Kullanılır Mı?

Her gün kullanıma uygun olacak şekilde hazırlanan balık yağları mevcut durumda. Günlük tek doz olacak şekilde alınmasında herhangi bir sakınca görülmez. Bunun için de 1000 mg formatında paylaşılır. Gün içerisinde özellikle de sabahları alınması uygun görülür.

Balık Yağı Kimler Kullanabilir?

Çocuklarda sıklıkla kullanılan haplar arasında gösterilir. Özellikle de 8 – 12 yaş aralığında olan çocuklara dikkat eksikliğinden kaynaklı olarak verilen haplardan bir tanesidir. Gelişim döneminde son derece faydalı olan balık yağları bulunuyor. İyi bir araştırma üzerine tavsiye edilen yağları tercih etmek faydalı olacaktır. Bunun gibi adet döneminde ağır sancılara karşı da ele alınabilir.

Balık Yağı Hapı Kilo Aldırır Mı?

Halk arasında balık yağının kilo aldırıcı etkisinden sıklıkla söz edilir. Ancak yapılan incelemeler neticesinde yağın kilo aldırmada herhangi bir etkisinin olmadığı görülmüştür. İçeriğinde bulunan yağlar ve vitaminlerin vücuda dost olduğu bilinir. Bağışıklık açısından son derece değerlidir. Bunun yanı sıra kemik gelişiminde de rol oynadığı için çocukların düzenli olarak tüketmeleri uygun görülür.

İlginizi Çekebilir;

Balık Yağının Cinselliğe Faydaları

Vitamin Eksikliğine İyi Gelen Yiyecekler

Vücut Nemlendirici Doğal Yağlar

Hyaluronik Asit ve C Vitamini Birlikte Kullanılır mı?

Saç Bakımı Zeytinyağı Yumurta Bal


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.