Cilt Bakımı

Burun Estetiği Sonrası Cilt Bakımı

Burun estetiği kadınların en sık talep ettikleri estetik operasyonların başında gelmektedir. Sadece kadınlar değil aynı zamanda erkeklerden de aynı oranda bir talep gelmektedir. Küçük dokunuşlar ile yüzünüzü çok daha muntazam bir hale getirme imkanını elde edebilirsiniz. Özellikle kemerli buruna sahip olan kişilerin görüntülerinde büyük değişimler meydana gelmektedir. Estetik operasyonunuzu uygulayacak olan doktorların muhakkak alanının uzmanı olmasına da ayrıca özen göstermelisiniz.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği ya da yüzde yapılan herhangi bir dokunuş sonrasında cildin dokusunda büyük farklılıkların meydana geleceği belirtilmelidir. Cilt dokusunda meydana gelen bu değişimleri en aza indirebilmek için muhakkak cilt bakımınızı düzenli olarak devam ettirmelisiniz. Ciltte bulunan fazla yağlardan bu biçimde kurtulabilir ve estetik sonrası cilt tipinizin muhafaza edilmesini sağlayabilirsiniz.

Burun estetiği sonrası cilt bakımı da önem arz eden aşamalardan bir diğeridir. Özellikle kadınların bu konuda çok hassas bir yaklaşıma sahip olduğu görülmektedir. İyileşmeniz tam olarak tamamlandıktan sonra dilediğiniz gibi burun estetiği sonrası cilt bakımı yapmaya da başlayabilirsiniz. Fakat, ilk zamanlarda çok agresif yöntemleri tercih etmemeniz tavsiye edilmektedir, daha soft yöntemler ile kısa bir süre içerisinde bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Yağlanma Sorunu ile Nasıl Başa Çıkılır?

Burun ameliyatı sonrası ciltte yağlanma sorununu çözebilmek için tedavinizin tamamlanmasından sonra muhakkak arındırıcı adımlar atmaya özen göstermelisiniz. Özellikle T bölgesinde meydana gelen yağlanmaların estetik operasyon sonrasında artış gösterdiği bilinmektedir. Bu duruma engel olabilmek için atılması gereken adımlardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Cildin arındırılması için gözeneklerin açık hale getirilmesi gerekmektedir. Kullandığınız temizleme ürünlerinin etkisini daha iyi bir biçimde gösterebilmesi için muhakkak duştan sonra kullanmaya özen göstermelisiniz. Ancak bu biçimde sorunsuz bir şekilde tüm kirlerden cildinizi arındırma imkanını elde edebilirsiniz.
  • Nemlendirici ürünleri kullanmaya bir süre ara verebilirsiniz. Bu şekilde fazladan yağlanmayı bir de kendi kullandığınız ürünler ile tetikleme gibi bir sorun ile karşılaşmazsınız.
  • Makyaj malzemeleri kullanıyorsanız daha çok dermokozmetik olanları tercih etmelisiniz. Bu ürünler gözeneklerin tıkanmasını engellemektedir.
  • Düzenli olarak siyah nokta bandı kullanmalısınız. Burun, çene ve alın kısmında kullanılan bu bantlar aracılığı ile siyah noktalardan tam olarak kurtulma imkanını elde edebilirsiniz. Siyah nokta bandının cildiniz ile bütünleşmesi için ıslatma aşamasına büyük önem vermelisiniz. Burnunuz tam olarak ıslak olduğu zaman bandın gösterdiği performansın çok daha iyi olacağı belirtilmelidir. Özellikle duş çıkışlarında bu bantların burundaki bütün siyah noktaları alıp götüreceğinin de altı çizilmelidir.

Burun estetiği sonrası peeling uygulaması sırasında çok sert ürünler kullanmamanız tavsiye edilmektedir. Özellikle hassas cilde sahip olan kişilerin peeling uygulaması cilt sağlığı için çok da uygun olmayacaktır.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Burun estetiği sonrası cilt bakımı yaparken kemik ve kıkırdağa zarar vermemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda şişliklerin tam olarak inmesini beklemelisiniz. Burun dokunuzun zarar almaması için bu tip küçük ipuçlarını dikkate alarak sürece yön vermeniz gerekmektedir. Burun estetiğini uygulayan doktorunuzun bu konuda nasıl tavsiyeler verdiği de dikkate alınması gereken noktalardan bir diğeridir.

Burun estetiği sonrası bakım aşaması ihmal edilirse cildin siyah nokta oluşumuna oldukça yatkın bir hale geleceğinin de ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Siz de sorunsuz bir biçimde bu noktaları göz önünde bulundurarak hassas bir şekilde cilt bakımınızı tamamlama imkanını elde edebilirsiniz. Burun yapınızda herhangi bir deformasyonun meydana gelmemesi için cilt temizliğinde kullanılan makinelerden ziyade sadece elinizi kullanarak süreci tamamlamalısınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı