Doğal Sağlık

Cinselliğe Faydalı Vitaminler | Hangi Vitamin Cinsel İsteği Artırır?

19.10.2021
17
Cinselliğe Faydalı Vitaminler | Hangi Vitamin Cinsel İsteği Artırır?

Cinselliğe Faydalı Vitaminler; Yaş ilerledikçe ya da zaman zaman bazı dönemlerde cinsel isteksizlik problemi ile karşı karşıya gelinebilmektedir. Bu tür durumlar çoğu erkek ya da kadın için utanç verici bir durum olmakta ve bazen de partnerler ile yaşanan ilişkilerin olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır. Ereksiyon sorunu, cinsel isteksizlik gibi durumlar yaşayan erkekler bu sorunun çözümü için genel olarak kimyasal yöntemlere yönelmekte ancak bu durum da sağlık açısından tehlike arz edebilmektedir.

Eğer cinsel isteksizlik ya da cinsel performansta düşüklük gibi problemleriniz varsa o zaman problemin çözümünü kimyasal yollarda aramanıza gerek yok. Gerek vücudumuzun ürettiği gerekse besinler yolu ile dışardan aldığımız vitaminler ile cinsel isteksizlik sorununu çözmek mümkün. O sebeple bu yazı içerisinde sizlere sıkça sorulan ve merak edilen cinselliğe faydalı vitaminler nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

Cinsellik İçin Vitaminler Nelerdir?

Cinsel isteksizlik sorunu beraberinde cinsel performanstaki düşüklüğü de getirmektedir. Bu sorunun nedeni hormonsal düşüklükler, testosteron seviyesinin dengede tutulamaması ya da farklı başka sebepler olabilmektedir. Eğer bir rahatsızlık durumu söz konusu değilse, cinsel isteksizlik ve cinsel performanstaki düşüklük gibi sorunlar basit bir şekilde çözülebilmektedir. Bunun için yapılması gereken en doğal yol da cinselliğe faydalı vitaminler ve minerallerden yararlanmak olacaktır. Peki, bu konuda bu soruna iyi gelecek, faydalı olacak vitaminler hangileri? Ayrıca bu vitaminler sorunu ne şekilde çözüyor yani nelere iyi geliyor? Bunların hepsini sizlere madde madde açıklayalım:

  • B Grubu Vitaminleri: B grubu vitaminler, adeta cinsel yaşamın anahtarı niteliğindedir diyebiliriz. Neredeyse her birinin cinsel istek, performans ve ürüme hücrelerine olan faydaları bulunmaktadır. Örneğin; B6 vitamini testosteron üretimi artıran, hormonları dengede tutan bir vitamin grubudur. Bu sayede cinsel isteksizliğe en doğal ve en etkili çözümdür. B12 vitamini ise cinsel performansın artmasına yardımcı olarak, hem erkekte hem kadında etkisini oldukça başarılı bir şekilde göstermektedir. Hatta uzmanlar dahi, cinsel isteksizlik problemi yaşayan kişilere B grubu vitaminleri ile takviye almalarını tavsiye etmektedir.
  • C vitamini: Bu vitamini hepimizi mevsimsel hastalıklardan koruması ya da bu hastalıklara yakalandığımızda daha hızlı iyileşmemizi sağlaması açısından tanıyoruz. Oysaki C vitaminin cinselliğe faydalı vitaminler arasında hatırı sayılır bir yeri var. Çünkü C vitamini de tıpkı B grubu vitaminlerinde olduğu gibi cinsel isteği artırıyor ve bunun yanı sıra erkeklerde sperm sayısının artmasını sağlıyor. Üstelik neredeyse tüm meyvelerde bulunan bu vitamin sayesinde cinsel hayatınıza renk katabilmeniz kaçınılmaz diyebiliriz.
  • D Vitamini: D vitamini daha çok üreme hızına etki eden bir vitamin. Yani eğer hamilelik konusunda sorun yaşayan kadınlar varsa D vitaminin döllenme hızını artırdığını ve daha çabuk gebe kalınmasını sağladığını söyleyebiliriz. Ayrıca D vitamini sadece kadında değil, erkekte de ürüme hızının artmasını sağlıyor.
  • E vitamini: Cinselliğe faydalı vitaminler arasında olmazsa olmaz bir isim de E vitaminidir. E vitamini; cinsellik için doğal bir takviye yöntemidir diyebiliriz. İsteksizlik ya da cinsel performans sorunu yaşayan kişilere uzmanlar tarafından bolca tavsiye edilmektedir. Çünkü bu problemler konusuna oldukça etkili bir vitamin olan E vitamini aynı zamanda üreme hormonlarını da dengede tutmaktadır.

B12 Cinsel Gücü Artırır mı?

Cinselliğe faydalı vitaminler sorusundan yukarıda bol bol bahsetmiştik ancak bu konudaki sorular her bir vitamin türü için ayrı ayrı karşımıza çıkmakta olduğu için bir kez daha B12 vitaminin faydalarından bahsetmek istiyoruz. Daha önce de belirttiğimiz üzere B grubu vitaminleri, cinsel hayatın bir anahtarı niteliğinde görülmekte ve neredeyse tüm B grubu vitaminlerinin bu konuda büyük etkileri bulunmaktadır. Ancak cinsel gücü artıran vitaminler denildiğinde ise akla hemen B12 vitamini gelmektedir. Çünkü uzmanlar vücudunda B12 vitamin eksikliği bulunan kişilerin cinsel isteksizlik ya da performans düşüklüğü ile daha sık karşılaştıklarını iddia etmektedir. Bu yüzden eğer siz de böylesi bir sorun yaşıyorsanız bunun nedeni B12 eksikliği olabilir.

E Vitamini Cinselliğe Etkileri Nelerdir?

B grubu vitaminleri kadar, E vitaminin de cinselliğe olan faydaları azımsanacak boyutta değildir. Bu vitamin; çoğu cinsel isteksizlik sorunu yaşayan kişilere takviye olarak tavsiye edilmekte ve bu takviyeyi alan kişilerde ise performansın arttığı gözlemlenmektedir. Bunu tabi ki kulaktan dolma bilgiler ile değil, yapılan bilimsel araştırmalar ışığında sizlerle paylaşıyoruz. Çeşitli ülkelerin çeşitli üniversitelerinde bu konuda yapılan deneylerin tümünde E vitamini ve yukarıda belirttiğimiz diğer vitaminlerin faydaları bahsettiğimiz yönlere etki etmiştir. O yüzden gerek yaşın ilerlemesi gerekse hormon seviyelerindeki düşüşler nedeni ile yaşanan cinsel isteksizlik ve cinsel performans düşüklüğü durumlarında bu vitamin gruplarını önerilen seviyelerde kullanabilirsiniz.

B6 Vitamini Cinsel Performansı Artırıyor mu?

Son olarak B6 vitaminin faydalarından da bir kez daha bahsederek konuyu noktalayalım. Bu vitamin konusunda en çok cinsel performansa olan etkisi merak edilmektedir. Bu bağlamda yapılan araştırmalar sonucunda B6 vitaminin cinsel performansı arttığını çok rahat bir şekilde ifade edebiliriz.

B Grubu Vitaminleri Yalnızca Erkeklerde mi Etkili?

Hayır, B grubu içerisinde yer alan vitaminlerin tümümün kadınların cinsel problemleri açısından da etkili olmaktadır.

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik İçin Etkili Vitamin Hangisi?

Kadınlardaki cinsel isteksizlik problemine en etkili vitaminler; B vitaminleri, C ve E vitaminidir.

C vitamini Eksikliği Cinsel İsteksizlik Yapar mı?

Kişilerin bünyeleri değişkenlik göstermekle beraber, C vitamini eksikliğinde cinsel isteksizlik yaşanması mümkündür.

İlginizi Çekebilir;

Demir Eksikliğinin Cinselliğe Etkisi

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler | Ne İyi Gelir?

Egzama Tedavisi

Hyaluronik Asit ve C Vitamini Birlikte Kullanılır mı?

Balık Yağının Cinselliğe Faydaları


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.