Doğal Sağlık

Diş Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler | Sararmış Dişler Nasıl Beyazlar?

02.05.2021
200
Diş Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler | Sararmış Dişler Nasıl Beyazlar?

Diş beyazlatmak için doğal yöntemler uygulayacaksanız öncelikle uygulanma sürelerine bakmanız gerekir çünkü fazlası zararlı ve azı da etkisiz olacaktır. Bu nedenle bu besinleri kullanırken daha dikkatli olmak sizlerin diş beyazlatma sürecini hızlandıracaktır.

Evde Diş Beyazlatmak Mümkün Müdür?

Evde diş beyazlatabilmek pek mümkün gelmese de doğru teknik ve malzeme ile birkaç seferde etkisini görebilmeniz mümkündür. Ancak her şeyde olduğu gibi burada da biraz zaman vermek ve düzenli kullanım uzun vadede en iyi görüntüyü görmenizi sağlayacaktır. Burada biraz beklemek ve sabırla devam etmek ekstra bir önem arz etmektedir. Diş beyazlatmak için doğal yöntemler arasından kendinize en uygununu bularak bir süre sonra en iyi sonucu görebilirsiniz.

Diş Beyazlatmak İçin Evde Neler Yapılabilir?

Diş beyazlatmak için doğal yöntemler evde uygulanabilir ve uzun vadede güzel etkiler görülebilir. Bunun için biraz sabır ve size en uygun yöntem yeterli olacaktır.

  • Fesleğen diş beyazlatmada önemli bir unsurdur ve kullananlar memnundur. Ancak öncelikle toz haline getirilmesi gerekmektedir.
  • Zerdeçala çok az su ekleyerek macuna haline getirebilir ve kullanabilirsiniz. Ancak haftada çok kez kullanmanız sıkıntı yaratacaktır.
  • Karbonat ve limon bir arada kullanılabileceği gibi her ikisi de tek başına kullanılabilir bu nedenle birçok seçeneğiniz vardır ancak her gün veya sık sık uygularsanız dişlerinize zarar verir. Biraz sulandırmak da iyi olacaktır.
  • Muz kabuğu ile diş beyazlatma da bilinen bir şeydir ancak diğerleri kadar hızlı etkili değildir.
  • Çilek de anında diş beyazlatan bir meyvedir.

Diş Beyazlatmak Kalıcı Mıdır?

Birçok insan diş beyazlatmada zorlansa da aslında bunu başardıktan sonra en merak edilen soru bun beyazlığın kalıcı olup olmayacağıdır. Öncelikle günlük yaşantınıza eskisi gibi devam ederseniz eski haline dönebilir. Hemen değil ancak bir süre sonra dönecektir. Bu nedenle dişlerinizin sararmasına sebep olan unsurları azaltmak veya tamamen hayatınızdan çıkarmak iyi olacaktır. Diş beyazlatmak için bitkisel yöntemler arasından size uygun olanı düzenli bir biçimde uygulamanın hiçbir zararı yoktur. Beyazladı diye vazgeçmenize gerek yoktur ve uyguladığınız doğal yönteme veya yöntemlere devam edebilirsiniz.

Sararmış dişler evde nasıl beyazlatılır?
Sararmış dişlerinizin doğal bir şekilde beyazlatılması için birkaç damla limon suyu ile bir çay kaşığı karbonatı karıştırın. Bu karışımı bir dış fırçası ile dişlerinize uygulayın. Özellikle sararma olan dişlerinizin üzerinde 2 dakika boyunca ovma işlemi gibi diş fırçanızla temizleme yapın.
Dişlerin daha beyaz olması için ne yapmalı?
Dişlerinizin daha beyaz olması için dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız önemlidir. Bunun yanında diş fırçanızı ıslattıktan sonra üzerine bol miktarda sofra tuzu dökün. Daha sonra dişlerinizi bu tuz ile birkaç dakika fırçalayın. Bu işlemi düzenli aralıklarla uygulayarak daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.
Karbonat dişlere zarar verir mi?
Karbonat dişlerin beyazlaması için uygulanan doğal yöntemlerden biridir. Nadiren uygulandığında kişilerin dişlerine zarar vermeyecektir. Ancak her gün karbonat ile fırçalama yaparsanız dişlerinizin zarar görmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle peş peşe ya da sık aralıklara karbonat kullanmaktan uzak durmalısınız.
Diş siyah leke temizleme evde nasıl yapılır?
Siyah dişlerinizin giderilmesi için bir çay kaşığı karbonat içerisine taze limon suyunu sıkın. Karışımınız köpürene ve pürüzsüz bir hale gelene kadar karıştırın. Daha sonra temiz bir diş fırçası yardımı ile bu karışımı dişlerinize uygulayın. Ancak bu tarifi haftada 2 kereden fazla yapmamalısınız.

İlginizi Çekebilir;

Diş Eti Sağlığı İçin Doğal Yöntemler

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler | Ne İyi Gelir?

Diş İltihabı Nasıl Geçer?

Doğal Yöntemle Diş Tartarı Temizliği

Diş Eti Tedavisi


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.