Doğal Sağlık

Diş İltihabı Nasıl Geçer | Evde Diş İltihabı Nasıl Geçer?

01.03.2021
300
Diş İltihabı Nasıl Geçer | Evde Diş İltihabı Nasıl Geçer?

Diş ağrısı pek çok kişiyi oldukça rahatsız eden bir hastalıktır. Genellikle; aşırı çikolata tüketimi veya mikroplar yüzünden dişler çürümektedir. Bunun sonucunda da diş ağrısı gerçekleşmektedir. Özellikle geceleri uyutmayan diş ağrıları, kişilerin korkulu rüyası olmaktadır. Diş İltihabı Nasıl Geçer? Sorusunun cevabını makalenin devamında bulabilirsiniz.

Diş İltihabı Nasıl Geçer?

Diş ağrısını geçirmek için, kimyasal ürünler öncesinde evde yapılabilecek doğal karışımlar denenmesi daha sağlıklı olacaktır. Genellikle bitkiler ile yapılan bazı kürler sayesinde, diş ağrısını geçirmek daha kolay ve hızlı olacaktır.

Diş İltihabı Evde Geçirme Yöntemler Nelerdir?

Diş iltihabı nasıl geçer? sorusuna bir diğer yanıt ise evde kolayca yapabileceğiniz bu kürler olacaktır;

  • Sirkeli su/ Tuzlu su Gargarası; Her evde bulunan sirke veya tuz ile yapacağınız ağız gargarası, diş ağrınızın kısa bir süre içerisinde hafiflemesine yardımcı olacaktır. Her ikisinin de dezenfekte edici özelliği bulunması sayesinde, ağız içi enfeksiyonlarına da iyi gelmektedir.
  • Buz Uygulaması; Eskiden beri diş ağrıları için kullanılan yöntemlerden biri olan buz uygulaması, diş ağrınızı geçici olarak dindirecektir.
  • Diş fırçalamak; Kişinin dişlerinde çürük bulunması ve diş ağrısının sebebi çürükleri olması durumunda, dişlerin tavsiye edilen sürede fırçalanması gerekmektedir.
  • Karanfil; Karanfil, antiseptik özelliğe sahip olması ile birlikte ağız içi enfeksiyonların iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Karanfil yağı ile yapacağınız gargara veya bir diş karanfili ağrıyan dişinize koymanız sonucunda diş ağrınız hafifleyecektir.
  • Sarımsak; Sarımsak, doğal bir antibiyotik işlevi görerek; iltihaplı dişlerin iyileşmesi için önem taşımaktadır. Ağrıyan dişin üzerine konulduğunda ağrıyı hafifletecektir.
  • Çörek Otu; Çörek otunun içinde bulunan maddeler sayesinde diş ağrısını azaltmaktadır.
  • Karabiber; Karabiber, pek çok hastalığa iyi gelen bitkiler arasında yer almaktadır. Antioksidan özelliği sayesinde, diş sağlığını korur ve diş ağrısını hafifletir.
  • Adaçayı; Adaçayı ile gargara yapılması da diş ağrısı için faydalı olacaktır.

İltihaplı Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş İltihabı Nasıl Geçer? Sorusu için genel yanıtlardan biri olan antibiyotik kullanımı; doğal antibiyotik etkisi gösteren bitkiler tarafından da sağlanabilmektedir.

İltihaplı diş ağrısını geçirmek için ise, öncelikle bir diş hekimine danışılması gerekmektedir. Bazı durumlarda evde doğal bir şekilde tedavi yeterli gelmeyebilir.

Diş ağrısını hafifletmek için doğal yöntemlerden biri ise; ağız gargaralarıdır. Tercih doğrultusunda kullanılan bitki çayları veya bitki yağlar ile yapılacak gargaralar, diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Karanfil Çayı Zayıflama | Karanfil Çayı ile Kilo Verme

Diş Eti Sağlığı İçin Doğal Yöntemler

Romatizma Ağrısı Nasıl Geçer?

Bebeklerde Orta Kulak İltihabı | Bebeklerde Orta Kulak Sorunu

Covid-19 Yeni Belirtileri


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.