Doğal Sağlık

Doğal Yöntemlerle Çatlak Tedavisi | Çatlaklar Doğal Yolla Nasıl Geçer?

03.05.2021
193
Doğal Yöntemlerle Çatlak Tedavisi | Çatlaklar Doğal Yolla Nasıl Geçer?

Doğal Yöntemlerle Çatlak Tedavisi; Çatlak oluşumuna neden olanların başında gebelik geliyor. Gebelik döneminde alınan ani kilolar gerek basen gerekse karın bölgesinde çatlaklara neden olabiliyor. Bunun gibi:

  • Kalıtım faktörlerine bağlı olarak çatlak oluşabilir.
  • Stresten ve fiziksel koşullardan dolayı beyaz çatlaklar görülebilir.

Doğal yöntemlerle çatlak tedavisi nedir öğrenenler tüm bu nedenlerden dolayı oluşan görünümleri ortadan kaldırabilir.

Çatlaklara İyi Gelen Doğal Yağlar Nelerdir?

Çatlak tedavisi için yaygın olarak doğal yağlara başvurulur. Bunlar arasında başı çeken Hint yağı oluyor. Hint yağı sadece çatlaklar değil aynı zamanda kırışıklıklar ve sonrasında oluşan benler için de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hint yağının dairesel olacak şekilde bölgeye sürülmesi ve üzerinin kapatılması gerekir. Hatta bölgenin sıcak tutulmasına dikkat edilmelidir. Her gün uygulanan bu yöntemle çatlak görünümü ortadan kalkabilir. Doğal yöntemlerle çatlak tedavisi için Hint yapı yerine Aloe Vera tercihinde de bulunabilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Çatlak Tedavisi; Çatlak Tedavisinde Yumurta Akı

Doğal yöntemlerle çatlak tedavisi nasıl merak edenlere sadece bitkisel yağlar paylaşılmaz. Bunların haricinde yumurta akının son derece faydalı olduğunu belirtmek gerek. Yumurta akına dair:

  • İki yumurta beyazını çatal yardımı ile çırpmanız gerekir.
  • Bölgenin temiz olması halinde yumurta akı sürülebilir.

Yumurta akı bir süre bekletilir ve kurulması halinde durulamaya geçilir. Hatta durulamanın akabinde zeytinyağı kullanılabilir. Böylece bölgenin nemli bir pürüzsüz bir görünüme sahip olması sağlanır. Bu şekilde haftada minimum 2 kez uygulanan doğal yöntemle çatlak görünümlerine son verilebilir.

Çatlaklara İyi Gelen Bitkisel Yöntemler

Doğal yöntemlerle çatlak tedavisi için yumurta akı kadar öne çıkan limona da başvurulabilir. Çatlak izlerinin son bulmasında bir hayli etkili olan limon duyunu düzenli aralıklarla kullanmanız faydalı olacaktır.

Farklı olarak doğal beyaz şekerin de çatlak kurutmada etkili olduğu bilinir. Uygulama sırasında şeker üzerine limon suyu ekleyebilir ve kürü hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde daha kolay bir şekilde çatlak üzerine uygulamanız mümkün olacaktır. Son olarak patates suyu da bunlar arasında yerini almıştır. Çatlak olan bölgelere pamuk yardımı ile patates suyu sürülebilir. Düzenli olarak uygulanan bu kür ile izlerin önüne geçilebilir.

Vücut çatlakları nasıl yok edilir?
Vücut çatlaklarının ortadan kaldırılabilmesi için çeşitli yağlar ya da kremler uygulanabilir. Ancak çatlak izlerinin tamamen kısa sürede ortadan kaldırılmasını istiyorsanız özel lazer tedavisi uygulamanız gerekecektir. Eğer çatlaklarınız çok derin boyutlarda değil ise doğal yöntemleri de deneyebilirsiniz.
Çatlaklar nasıl geçer bitkisel çözüm?
Çatlaklarınızın giderilmesi için yarım avokadoyu bir kabın içerisinde ezin. Bir aloevera yaprağının içerisini alarak bu karışıma ekleyin. Eğer doğrudan bitkiniz yok ise bir yemek kaşığı bitki özü eklemeniz yeterli olacaktır. Bu karışımın içerisine birkaç kaşığı zeytinyağı ekleyin ve tamamen homojen bir karışım elde edin. Daha sonra masaj yaparak tüm karışımı çatlaklarınızın olduğu alana uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra iyice durulayın.
Çatlak Tedavisi kaç para?
Çatlak tedavisinin yapılması için farklı lazer tedavisi uygulanır. Bu tedavinin fiyatının belirlenmesi için ise en önemli nokta uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğüdür. Küçük alanlara yapılan işlemler çok daha ucuz iken büyük alan işlemleri daha pahalıdır. Bu ücret tutarı çatlaklarınızın nerenizde bulunduğuna yönelik de değişiklik gösterebilir. Tedavi almak istediğiniz alana doğrudan danışmanız daha kesin sonuçlar elde etmenizi sağlar.
En iyi çatlak tedavisi hangisi?
Çatlak tedavisinde bilinen en etkili yöntem lazer, radyofrekans, ve ışıktır. Tüm bu yöntemler çatlağın bulunduğu alana doğrudan uygulanır. Genellikle bir ya da ikinci seanstan sonra çatlakların büyük bir çoğunluğu ortadan kaldırılmış olacaktır. Bu yöntemler sizlere kalıcı ve kusursuz sonuç sunar.

İlginizi Çekebilir;

Çatlak Tedavisi

Hamilelikte Çatlak Önleyici Doğal Yağlar

Doğal Yöntemlerle Tırnak Mantarı Tedavisi

Hamilelikte Çatlaklar İçin Doğal Yağlar

Doğal Yöntemlerle Vajinal Mantar Tedavisi

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.