Doğal Sağlık

Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma

23.05.2021
52
Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma
Zayiflama Cayi

Beyaz ve oldukça lekesiz bir cilt görünümüne sahip olmak birçok kişinin istediği bir tercihtir. Bunun için Güney Kore’de yapılan yöntemler denenir. Ancak doğal yöntemlerle cilt beyazlatma üzerine alternatif ürünler bulunuyor. Doğduğumuz anda cildimiz bembeyazdır. Ancak zamanlık koyulaşmaya başlar. Bu durumda sigara ve çeşitli zararlı alışkanlıklarla daha fazla kararma sağlayabilir. Cilde daha beyaz ve daha sağlıklı görünüm kazandırmak için evde belirli yöntemleri kullanabilirsiniz.

Saf Yoğurt Maskesi İle Cilt Beyazlatma

Yoğurdun faydaları saymakla bitmez. Bunun içerisinde cilde de önemli faydası bulunur. Yoğurt içeriğinde laktik asit bulunur. Laktik asit cilt renginin açılmasında ve daha beyaz bir görünümün oluşmasını yardımcı olur. Burada bilmeniz gereken aşamalar;

  • Yoğurdu küçük bir kase içerisinde alıp, bunu tamamen çalkalayıp cilt yüzeyine sürebileceğiniz krem haline getirmelisiniz.
  • Sonra ince bir katman halinde sürmeniz gerekir.
  • Her gece uyumadan önce de kullanabilirsiniz.
  • Sabah uyandıktan sonra kullanmakta da fayda var.
  • 15 gün boyunca düzenli bir kullanımı olduğu takdirde, gözde görülen bir beyazlama sağlanır.
İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

Yulaflı Yoğurt Maskesi İle Cilt Beyazlatma

Beyaz pürüzsüz bir cilt görünümü, birçok genç kızın hayalidir. Burada çeşitli kremler ya da ameliyatla yöntemler bulunur. Ancak bunları denemekten kaçınanlar için doğal yöntemlerle cilt beyazlatma teknikleri uygulanır. Bunlar içerisinde yulaflı yoğurt maskesi geçmişten günümüze kadar tercih edilen bir maske türüdür. Yulaf bilindiği üzere önemli ve sağlıklı bir besin kaynağıdır. Doğal yöntemlerle cilt beyazlatma yöntemleri nelerdir?

  • Yulafı yoğurt ile birlikte karıştırıp cilde temas etmesi, 2 haftadan sonra cildin daha beyaz, daha berrak ve daha sağlıklı bir görünümde olmasını sağlar.
  • Bir çay kaşığı kadar bal da ilave ettiğiniz takdirde, bu karışım cildinizin vitamin açısından desteklenmesini de sağlar.

Pirinç Maskesi İle Cilt Beyazlatma

Pirinç bilindiği üzere Japon kadınlar tarafından kullanılan önemli bir üründür. Günümüzde belirli cilt ürünlerinin içerisine de pirinç ilave edilir.

  • Pirinç tozu
  • Pirincin kaynatılmış suyu
  • Pirinç buharı ya da bunun gibi etmenler cilt için kesinlikle sağlıklıdır.

Pirinç maskesini yapmadan önce bunun tozunu da kullanabilirsiniz. Doğal yöntemlerle cilt beyazlatma teknikleriyle yüzünüzü temizlediğiniz taktirde zaman, cildinizi daha beyaz görebilirsiniz

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.