Doğal Sağlık

Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma | Cildi En Hızlı Ne Beyazlatır?

23.05.2021
191
Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma | Cildi En Hızlı Ne Beyazlatır?

Beyaz ve oldukça lekesiz bir cilt görünümüne sahip olmak birçok kişinin istediği bir tercihtir. Bunun için Güney Kore’de yapılan yöntemler denenir. Ancak doğal yöntemlerle cilt beyazlatma üzerine alternatif ürünler bulunuyor. Doğduğumuz anda cildimiz bembeyazdır. Ancak zamanlık koyulaşmaya başlar. Bu durumda sigara ve çeşitli zararlı alışkanlıklarla daha fazla kararma sağlayabilir. Cilde daha beyaz ve daha sağlıklı görünüm kazandırmak için evde belirli yöntemleri kullanabilirsiniz.

Saf Yoğurt Maskesi İle Cilt Beyazlatma

Yoğurdun faydaları saymakla bitmez. Bunun içerisinde cilde de önemli faydası bulunur. Yoğurt içeriğinde laktik asit bulunur. Laktik asit cilt renginin açılmasında ve daha beyaz bir görünümün oluşmasını yardımcı olur. Burada bilmeniz gereken aşamalar;

  • Yoğurdu küçük bir kase içerisinde alıp, bunu tamamen çalkalayıp cilt yüzeyine sürebileceğiniz krem haline getirmelisiniz.
  • Sonra ince bir katman halinde sürmeniz gerekir.
  • Her gece uyumadan önce de kullanabilirsiniz.
  • Sabah uyandıktan sonra kullanmakta da fayda var.
  • 15 gün boyunca düzenli bir kullanımı olduğu takdirde, gözde görülen bir beyazlama sağlanır.
İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

Yulaflı Yoğurt Maskesi İle Cilt Beyazlatma

Beyaz pürüzsüz bir cilt görünümü, birçok genç kızın hayalidir. Burada çeşitli kremler ya da ameliyatla yöntemler bulunur. Ancak bunları denemekten kaçınanlar için doğal yöntemlerle cilt beyazlatma teknikleri uygulanır. Bunlar içerisinde yulaflı yoğurt maskesi geçmişten günümüze kadar tercih edilen bir maske türüdür. Yulaf bilindiği üzere önemli ve sağlıklı bir besin kaynağıdır. Doğal yöntemlerle cilt beyazlatma yöntemleri nelerdir?

  • Yulafı yoğurt ile birlikte karıştırıp cilde temas etmesi, 2 haftadan sonra cildin daha beyaz, daha berrak ve daha sağlıklı bir görünümde olmasını sağlar.
  • Bir çay kaşığı kadar bal da ilave ettiğiniz takdirde, bu karışım cildinizin vitamin açısından desteklenmesini de sağlar.

Pirinç Maskesi İle Cilt Beyazlatma

Pirinç bilindiği üzere Japon kadınlar tarafından kullanılan önemli bir üründür. Günümüzde belirli cilt ürünlerinin içerisine de pirinç ilave edilir.

  • Pirinç tozu
  • Pirincin kaynatılmış suyu
  • Pirinç buharı ya da bunun gibi etmenler cilt için kesinlikle sağlıklıdır.

Pirinç maskesini yapmadan önce bunun tozunu da kullanabilirsiniz. Doğal yöntemlerle cilt beyazlatma teknikleriyle yüzünüzü temizlediğiniz taktirde zaman, cildinizi daha beyaz görebilirsiniz

Cildi En Çok Ne Beyazlatır?

Özel karışımlar ile cildin beyazlamasına tanıklık edilebilirsiniz. Bunlar arasında portakal suyu kürüne rastlanır ve sıklıkla tercih edilir. Şöyle ki yarım portakalın suyu yeterli olacaktır. Kıvamını ayarlamak adına toz halinde olan zerdeçala ihtiyaç duyulur. Ardından beyazlatmak istediğiniz yerlere uygulamanız ve 1 saat sonra durulmanız gerekir.

Cilt Beyazlatma Maskesi Evde Nasıl Yapılır?

Cildin beyazlaşması için özel maskelere yönelebilir ve süreci hızlandırılabilirsiniz. Özellikle de elma sirkesi ile hazırlanan maskelere ilgili bir hayli fazla. Şöyle ki 1 büyük kaşık elma sirkesine aloe vera jeli ile bal eklenir. Her ikisinin de 1 tatlı kaşığı kadar olması gerekir. Ardından dilerseniz çay ağacı yağı ile maskeyi tamamlar ve uygulamaya geçersiniz.

Süt Cildi Beyazlatır Mı?

Sütün cilt beyazlatma kürleri ve de maskeleri içerisine sıklıkla katıldığı görülüyor. Çünkü renk açıcı etkiye sahiptir ve özel tariflere katılır. Farklı olarak sütün domates suyu ile birleşmesi halinde de ortaya özel bir kür çıkar. Bu kür sayesinde cildin beyazlık kazanması kolay hale gelir.

Yüzüm Çok Karardı Ne Yapmalıyım?

Yüzde meydana gelen kararmalara dair daha hassas olmak gerekir. Şöyle ki cilde dost ürünleri bir araya getirmeniz faydalı olacaktır. Örneğin pamuk ile kararan bölgelerin rengi açılabilir. Bunun gibi hem bal hem de süt ile hazırlanan özel bir maske eşliğinde de kararma sona erebilir.

İlginizi Çekebilir;

Diş Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Erkek Saç Bakımı Doğal Yöntemler

Saç Bakımı Maskesi Nasıl Yapılır?

Saç Bakımı Zeytinyağı Yumurta Bal

Saç Bakımı Hindistan Cevizi Yağı Yumurta


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.