Doğal Sağlık

Doğal Yöntemlerle Cilt Nemlendirme | Cildi En İyi Ne Nemlendirir?

24.05.2021
191
Doğal Yöntemlerle Cilt Nemlendirme | Cildi En İyi Ne Nemlendirir?

Kuru, sönük ve yaşlı bir cilt, birçok kişinin şikayet ettiği konudur. Cildin nemlendirilmesi yalnızca kuru ciltler için değil yağlı ciltler için de gereklidir. Bilinen bir yanlış var ki yağlı ciltler nemlendirilmez diye bir şey yoktur. Her cilt tipinin kesinlikle nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Ancak burada doğru uygulamaların yapılması gerekir.

Cilt Nemlendirilmesinde Yağlar

Doğal yöntemlerle cilt nemlendirme konusunda yağlar, oldukça etkilidir. Özellikli kurumuş sönük bir cilde sahipseniz;

 • Hindistan cevizi yağı
 • Bebek yağı
 • Zeytinyağı
 • Mineral yağı
 • Ve son olarak susam yağı en çok tercih edilen çözümler içerisindedir.

İdeal bir çözüm niteliğini taşır. Bu yağları kullanırken yapmanız gereken en önemli detay masaj yaparak uygulamaktır. Masaj, daha güzel emilmesini sağladığı gibi cildinizi de rahatlatır.

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

Aloe Vera Jeli Cildi Nemlendirir Mi?

Aloe vera jeli, cildi nemlendirdiği gibi E ve A vitamini doğal yöntemlerle cilt nemlendirme açısından da destekler. İçeriğinde antienflamatuvar olduğu için daha genç, daha sağlıklı bir görünüme kavuşursunuz. Bu durumda da özellikle kuru ve sönük cilt yapısına sahip olan kişi de aloe vera bulunduran ürünleri tercih edebilir. Böylelikle cildiniz yaşınız geçerken bile, daha genç bir görünüme  sahip olur.

Cilt Nemlendirme De Kullanılan Doğal Ürünler Nelerdir?

Cildin nemlendirilmesi için belirli ürünler kullanılır. Bunlar sağlık açısından da önemlidir. Doğal yöntemlerle cilt nemlendirme;

 • Süt
 • Bal
 • Avakado
 • Kakao yağı
 • Karite yağı
 • Mango yağı
 • Salatalık suyu
 • Balmumu gibi çeşitli ürünlerdir.

Tercihen nemlendirme üzerine krem de kullanabilirsiniz. Ancak çoğu kremler cilt yüzeyinde leke bırakır ya da sivilce ve ben gibi cilt yüzeyinde istenmeyen görüntüler oluşturabilir. Ancak bu doğal ürünleri kullandığınız takdirde hem daha sağlıklı, hem daha geç, hem de daha pürüzsüz bir görünüme kavuşabilir. Doğal yöntemlerle cilt nemlendirme demek, aynı zamanda genç bir görünüme kavuşması anlamına gelir. Yalnızca kuru cilt yapıları değil, yağlı ciltler için de bu ürünler düzenli bir şekilde kullanılabilir. Gece yatmadan önce kullandığınız ya da cildinize sürüp yıkadığınız takdirde henüz gözeneklerde kalan ürün parçacıkları, hücreler ve birlikte birleştirdiği takdirde mükemmel bir sonuç elde edilir.

Cildi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalı?

Doğal yollarla cildin nemlenmesini isteyenler zeytinyağı kullanabilir. Bunun yanı sıra Hindistan cevizi yağını da es geçmemek gerekir. Cildin parlaklık kazanmasında Hindistan cevizi yağı bir hayli etkilidir. Bunlara ek susam yağı da cilde dost olarak bilir ve sıklıkla tercih edilir.

Kuru Cilde Ne İyi Gelir Evde?

Elma sirkesinin cilde dost olduğunu unutmamak gerekir. Yumuşaklık kazanmak adına elma sirkesinin pamuk yardımı ile uygulanması önerilir. Elma sirkesinden ziyade vazelin uygulamalarına da geçilebilir. Ardından alor vera yağı gelir ve düzenli uygulama üzerine cildin nemli olması sağlanır. Bunlara ek dilerseniz kakao yağı eşliğinde de kuruluğun önüne geçebilirsiniz.

Yüzün Pürüzsüz Olması İçin Evde Ne Yapılmalı?

Yüzünüzün pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Her gece yatmadan önce mevcut makyajın temizlenmesi ilk şarttır. Bunun yanı sıra tonik kullanımına geçilmelidir. Temizliğin ardından nemlendirici kullanmayı ihmal etmemeli ve bunu bir rutin olarak ele almalısınız.

Güneşten Kuruyan Cilde Ne İyi Gelir?

Kuru ciltlerde güneş ışınlarından kaynaklı olarak zarar görebiliyor. Özellikle de cilt kuruluğunda artış meydana geliyor ve de lekeler ortaya çıkabiliyor. Bunun için Hindistan cevizi yağının düzenli kullanımına geçilebilir. Aynı şekilde güneşten kuruyan cildi yatıştırmak adına aloe vera da iyi gelir. Gece yatmadan önce sürülen bu yağlar cildin ertesi güne kadar nemlenmesini mümkün kılar.

İlginizi Çekebilir;

Kuru Ciltler İçin Doğal Yağlar

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici | Kuru Ciltleri Nemlendirme

Bebek Yağı Faydaları

Aloe Vera Zayıflama Çayı | Aloe Vera Çayı İle Kilo Verme

Egzama Nasıl Geçer?


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.