Doğal Sağlık

Doğal Yöntemlerle Dudak Büyütme | Dudak Büyütmek İçin Ne Yapmalı?

25.05.2021
241
Doğal Yöntemlerle Dudak Büyütme | Dudak Büyütmek İçin Ne Yapmalı?

Daha dolgun ve daha hoş görünüme sahip olan dudaklar, günümüzde birçok kişinin tercih ettiği görünümdür. Bunun için bıçak altına yatmayı, risk olarak görenler için dudak dolgunlaştırıcı tarifler bulunuyor. Bunları belirli bir süre boyunca düzenli olarak yaptığınız takdirde, dudaklarınız daha dolgun ve daha sağlıklı olabilir.

Dudak Dolgunlaştırıcı Doğal Tarifler Nelerdir?

Doğal yöntemlerle dudak büyütme için belirli tarifler bulunuyor. Bunları yaptığınız takdirde dudaklarınızda ki kan dolaşımı hızlanarak, daha kırmızı ve hacimli bir görünüm elde edilir.

  • Şeker ve bal ile dudak dolgunlaştırıcı maske
  • Şeker ve zeytinyağı ile dudak dolgunlaştırıcı maske
  • Tarçın ve zeytinyağı ile dudak dolgunlaştırıcı maske gibi çeşitli maskeler bulunuyor.

Bu maskelerin uygulanmasında farklı adımlar bulunur. Örneğin şeker ve bal ile dudak dolgunlaştırıcı maske, gece uyumadan önce diş fırçası ile birlikte yapmanız gerekiyor. Aynı şekilde diğer maskeleri de diş fırçası ile uygulamak, daha etkilidir. Diş fırçası dudaklardaki kan dolaşımını hızlandırdığı için hızlı büyümesini sağlayabilir.

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

Dudak Dolgunlaştıran Doğal Yağlar Nelerdir?

Doğal yöntemlerle dudak büyütme üzerine, yağlar bulunur. Bunlar;

  • Nane yağı
  • Tarçın yağı
  • Karabiber yağı olarak yer ediniyor.

Nane yağı dudak dolgunlaştırıcı yağlar arasında geçmişten günümüze en bilinen yağıdır. Uygulandığı zaman dudağın büyümesini gerçekleştirir. Dudağı tarçın yağıyla büyütmek isteyenler isim aynı zamanda C vitamini de sağlar. Tarçın dudağın, en güzel bilinen nimetti içerisindedir. Yalnızca dudak için değil vücudunuza da belirli yerlere sürdüğünüz takdirde, pürüzsüzleştirici bir etki oluşturur. Karabiber yağı ise yakıcı bir etkisi ile sağlanır. Dudakları yaktığı gibi zarar veren yanı bulunmaz. Ancak oldukça hassas dudak yapısına sahip olan kişiler, karabiber yağını tercih etmeyebilir.

Doğal Yöntemlerle Dudak Büyütmek Mümkün Mü?

Günümüzde estetik ya da dolgu gibi faktörler, dudaklar için uygulanabilir. Doğal yöntemlerle dudak büyütme, alt dudak ya da üst dudağın büyümesi için kullanılır. Ancak bıçak altına yatmaktan çekinenler için evde de yapılabilecek doğal yöntemler bulunur. Bunlar dudakların belirli bir süreden sonra daha hacimli olmasını sağlar. Aynı zamanda doğal yöntemler olduğu için vitamin olarak da besler. Böylelikle doğal yöntemlerle dudak büyütme tekniği, sizin açınızdan etkili olur.

Dudaklar Doğal Olarak Nasıl Büyür?

Dudak egzersizlerine başvuranların sonuç aldıkları görülüyor. Özellikle de öpücük egzersizlerinin düzenli aralıklarla yapılması halinde büyüdüğünü göreceksiniz. Bunun yanı sıra üfleme egzersizleri üzerine de dudakların büyümesi söz konusudur. Ancak tüm bu egzersizlerin düzenli yapılması halinde sonuç alınabilir.

Dudaklar Nasıl Büyür?

Dudak kaslarının çalıştırılması halinde büyüme gözle görülür hale gelir. Sadece dudak egzersizleri değil buna ek doğal yöntemlere de başvurulabilir. Örneğin bal ile dudakların beslemek faydalı olacaktır. Diş fırçanız ile balı iyice uygulanabilir ve sonucu görebilirsiniz. Bunun gibi doğal zeytinyağı ile dudaklara yapılan masaj sayesinde de büyümenin görülmesi kaçınılmaz olacaktır.

Vazelin Dudak Büyütür Mü?

Vazelin içeriğinde bulunan mineral yağlardan kaynaklı dudaklara iyi gelir. Özellikle de büyütmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği görülür. Uygulama daha çok geceleri ele alınır. Gece yatmadan önce dudaklara sürmeniz ve bekletmeniz faydalı olacaktır. Bunun üzerine sabah kalktığınızda dudakların hem daha dolgun hem de hoş bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

Dudağımıza Diş Macunu Sürersek Ne Olur?

Ölü derilerden kaynaklı olarak dudakların dolgunlaşması mümkün olmaz. Bunun için öncelik derilerin ortadan kaldırılması olmalıdır. Ölü derilerde diş macunu son derece etkili oluyor. Öyle ki diş macunu ile tüm ölü deriler pul pul dökülmeye başlar. Böylece dudaklar pürüzsüz bir görünüm kazanır. Düzenli uygulama ile dolgunlaşmasına tanıklık edilir.

İlginizi Çekebilir;

Doğal Yöntemlerle Dudak Renklendirme

Bebek Yağı Faydaları

Nane Yağı

Göğüs Büyüten Doğal Yağlar

Maydanoz Çayı Zayıflama | Maydanoz Çayı ile Kilo Verme


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.