Doğal Sağlık

Doğal Yöntemlerle Epilasyon | Doğal Yollarla Tüyler Nasıl Dökülür?

28.04.2021
217
Doğal Yöntemlerle Epilasyon | Doğal Yollarla Tüyler Nasıl Dökülür?

İstenmeyen tüyler pek çok kişinin kurtulmak istediği sorunlardan biridir. Epilasyon ve ağda yöntemleri çoğu zaman çok pahalı olmakla birlikte sürekli bir seans halinde gidilmesi gerektiği için de zorluk haline gelebilmektedir. Bu noktada, doğal yöntemlerle epilasyon oldukça faydalı ve hayat kurtaran bazı yöntemleri içerisinde barındırmaktadır. Evde hazırlayabileceğiniz doğal ürünler ile birlikte, istenmeyen tüy oluşumunu azaltabilir, hatta bitirebilirsiniz. Halk arasında kullanılan kürlerin yanı sıra bilimsel olarak da faydalı olduğu kanıtlanan kürler doğal epilasyon yöntemleri arasındadır. Bu noktada, pek çok kişi bu kürleri kullanarak istenmeyen tüy sorunundan istediği sonuçlara kısa ve kolay bir şekilde kavuşabilmektedir.

İstenmeyen Tüyler İçin Doğal Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

İstenmeyen tüyler, günlük hayatta en büyük sorunlardan biridir. Özellikle yaz aylarında koltuk altı tüylerinden bikini bölgesine kadar pek çok noktada, istenmeyen tüy sorunu ile karşılaşılmaktadır. Bu noktada, bazı doğal yöntemlerle epilasyon kürleri uygulanarak, istenilen sonuçlara ulaşmak artık çok daha kolay hale gelmiştir. Bahsedilen doğal yöntemlerle hazırlanmış kürler, herkesin kolaylıkla ulaşabileceği ürünlerden oluşmaktadır. Hem cildi besleyen hem de tüylerin yok olmasını sağlayan bu kürler her açıdan sağlık katmaktadır.

Zerdeçal Ve Gül Suyu İle Hazırlanan Kür

Evde kolay bir şekilde yapılabilen doğal yöntemlerle epilasyon kürlerinden biri olan zerdeçal ve gül suyu yöntemi, istenmeyen tüylerde gözle görülür bir etki yapmaktadır. Tarifine bakıldığında 2 çay kaşığı kadar zerdeçal tozunun gül suyu ile hamur haline gelene kadar karıştırılması gerekmektedir. Bu karışım daha sonra, istenmeyen tüylerin olduğu bölgede kuruyana kadar kaldıktan sonra temizlenir. Bu yöntem en fazla haftada 1 defa uygulanarak istenilen sonuç elde edilebilir.

Bal, Limon ve Şeker İle Hazırlanan Kür

Diğer bir doğal yöntemlerle epilasyon kürü ise bal şeker ve limon suyundan eşit miktarda alınarak bir kapta ısıtılması ile oluşan bir ağda şeklini alır. Bu karışım soğuduktan sonra istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürülerek, ters bir şekilde bez ya da benzer bir parça ile çekilir. Böylelikle bölgede olan istenmeyen kıllardan kolay ve doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

Evde Doğal Epilasyon Nasıl Yapılır?
Birçok insan tarafından uygulanan evde epilasyon bir çeşit istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma yöntemidir. Limon tuz kürü uygulaması en kolay epilasyon yöntemidir ve düşük maliyetli olmasından dolayı idealidir. Yöntem sayesinde cilt daha pürüzsüz bir hale gelir ve peeling etkisi gösterir. Birkaç kez tekrarlanmasının ardından istenmeyen tüylerden ciddi anlamda kurtulmak söz konusudur.
Kılları Ne Azaltır?
İstenmeyen tüylerden kurtulmak hem kadın hem de erkekler için büyük bir derttir. Çeşitli yöntemler tercih edilirken genellikle doğal ve bitkisel çözümler daha sık uygulanır. İstenmeyen tüyleri azaltan bitkisel kürler içerisinde portakal kürü, yumurta akı kürü, limon kürü, aslanpençesi kürü, soğan kürü, zerdeçal kürü ve tüy azaltıcı doğal karışım en çok kullanılan yöntemdir.
Tüylerden Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü?
İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın birçok farklı yolu vardır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte epilasyon, tüy dökücü kremler, bitkisel yöntemler azaltıcı ürünler kullanılmaktadır. Tüylerden tamamen kurtulmak için limon kürü, soğan kürü, portakal kürü yumurta akı kullanılır. Ponza taşı ile kolonya tüylerden tamamen kurtulmak için çok fazla kişinin bilmediği yöntemdir. Aynı şekilde mercimek ve patates kürleri de tüylerin dökülmesine yardımcı olur.
Tuz Ve Limon Tüy Döker Mi?
İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu limon kullanmaktır, limon ve tuz ile yapılan limon kürü kıl köklerini zayıflatırken tüylerin azalmasına yardımcı olur. Ağda yaptıktan sonra 3 ila 4 saat süresince gölgede bekletilen limon kürü uygulanırken vücutta yanma hissedilirse hemen yıkanarak temizlenmesi gerekir. Kür, 1 adet limon suyunun içine 2 çay kaşığı tuz ilave ederek hazırlanır.

İlginizi Çekebilir;

Doğal Epilasyon Yöntemleri

Gül Çayı Zayıflama | Gül Çayı İçerek Kilo Verme

Gül Yağı

Doğal Nemlendirici Yağlar

Gül Suyunun Cilde Faydaları | Gül Suyunun Faydaları


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.