Doğal Sağlık

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Yağlar | Göz Altına Hangi Bitkisel Yağ İyi Gelir?

04.07.2021
289
Göz Altı Morlukları İçin Doğal Yağlar | Göz Altına Hangi Bitkisel Yağ İyi Gelir?

Göz altı morlukları, yaşın ilerlemesiyle birlikte artış gösteren bir durumdur. Bu çeşitli tıbbi müdahale ile önlenebilir. Fakat doğal yöntemler tercih edildiği takdirde göz altı morlukları için doğal yağlar farklı çeşitlere ayrılır.

Göz Altı Morlukları Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları için doğal yağlar;

  • Hindistan cevizi yağı
  • Ve gül yağı olmak üzere ikiye ayrılır.

Göz altı morluklarını için gece uyumadan önce Hindistan cevizi yağını masaj yaparak uyguladığınız takdirde buradaki pigmentlerin harekete geçmesini sağlarsınız. Bunu gece uyumadan önce yaptığınız takdirde uyku esnasında daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ya da gül yağını kullandıktan sonra güneşe direkt olarak maruz kalmamanız önerilir. Aksi takdirde cildin göz çevresinde kızarıklık ya da tahriş olma gibi durumlar söz konusu olabilir. Göz altı morluklarında doğal yöntemleri tercih ettiğinizde daha etkili sonuçları kısa bir süreçte alabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı gözaltında bulunan koyu halkaları azalttığı gibi cilt hücrelerindeki zarar görmüş bölümleri de onarır. Bu sebeple zengin bir E vitamini kaynağıdır. Göz çevrenizi besler ve koyu halkaların da azalmasında birçok kişinin tercihidir.

Göz Çevresi İçin Hangi Yağ Tercih Edilmelidir?

Göz altı morlukları için doğal yağlar kategorisinde, göz çevresine iyi gelen birçok yağdı bulunur. Bunlar;

  • Üzüm çekirdeği yağı
  • Hindistan cevizi yağı
  • Ve biberiye yağıdır.

Eşit miktarda bu üç yağı karıştırıp, her gece cildinize uygulayabileceğiniz gibi göz çevrenizde de faydalı olur. Özellikle göz çevresi için hazırlanan yağı, bir pamuk yardımıyla göz çevrenize masaj yaparak uygulayıp, gece boyunca göz çevrenizdeki morlukların giderilmesini sağlar. Aynı zamanda kızarıklık ya da göz çevresindeki kırışıklıkların azaltılması adına da önemlidir. Güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz kırışıklık karşıtı kreminizi kendiniz bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Her birini eşit miktarda karıştırmanız önemlidir. Burada ölçüm için kullanılacak çeşitli ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle daha kaliteli ve düzenli işlem yapılır.

Lavanta Yağı Göz Altı Morluklarında Etkili Midir?

Lavanta yağı gerek kokusu, gerekse cilde ya da uygulanan bölgeye sağladığı faydalar ile günümüzde birçok kişinin tercihindedir. Lavanta yağı, lavanta çiçeğinin özünden elde edilerek yapılan bir yağdır. Kapağını açtığınız zaman, muhteşem kokusuyla sizi kendisine kendinize hayran bırakır. Lavanta yağını cildinizi uygulamak istediğiniz takdirde bunu bir pamuk yardımıyla yapabilirsiniz. Yapılan araştırmalar doğrultusunda lavanta yağı ya da kekik ve biberiye yağı gibi çeşitli yağlar, göz altı morluklarının giderilmesinde oldukça etkilidir. Lavanta yağı içeriğinde, C vitamini bulunur. Bu aynı zamanda nemlendirici bir etkiye sahiptir. Göz altı morlukları için doğal yağlar içerisinde lavanta yağı, azaltıcı etkisi ile kanıtlanan bir üründür.

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Yağlar Riskli Midir?

Göz altı morlukları için kullanılan doğal yağların cilde ya da göz çevresinde herhangi bir riski bulunmaz. Fakat cildinizin cilt yapısı, tahriş olma ya da herhangi bir ürün ile tepkimeye girdiği anda istenmeyen sonuçlar göstermeye meyilli ise öncelikle bir cildiyeye gidip ardından kullanmanız önemlidir. Göz altı morlukları için birçok doğal yağ bulunur. Bu doğal yağlar kullanımına, cilt tonuna ya da kişinin yaşına göre farklılık gözetir. Bu kimi zaman daha kısa bir süreçte ciltte istenilen etkiyi sağlasa da, kimi zaman da belirli bir süreçten sonra etkileri görülmeye başlar.

En doğal ürünler için tıklayın

En doğal ürünler için dogalsaglik.com

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Yağlar Nasıl Kullanılmalıdır?

Göz altı morlukları ya da gözaltında bulunan koyu halkaların giderilmesinde kullanılan yağlar, düzenli bir kullanıma tabi tutulmalıdır. Gelişigüzel kullanıldığı takdirde yan etkileri oluşabilir. Fakat gece uyumadan önce ya da sabah uyandıktan sonra masaj yaparak uyguladığınız takdirde gerek cildinizin de nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece göz altındaki koyu halkalar da azalır. Göz altı morluklarınızın giderilmesinde faydalı olabilecek birçok yağı, https://www.dogalsaglik.com/shop sitesini ziyaret ettiğiniz takdirde bulabilirsiniz. Yalnızca göz altı morlukları için doğal yağlar değil, cildinizdeki farklı problemlerin doğal yöntemlerle giderilmesi adına da birçok yağ çeşidini sistem üzerinden bulabilirsiniz. Oldukça indirimli ve kampanyalı fiyatları ile online alışveriş için birçok kişinin tercihinde ve beğenisinde olan ürünleri siz de dilerseniz deneyimleyebilirsiniz. Aradığınız birçok yağı bulabileceğiniz oldukça kapsamlı ve tercih edilen bir sitedir.

Göz Çevresi İçin Hangi Yağ?

Göz çevresine düzenli bakım yapılmadığı takdirde; kuruma, morluk ve kırışıklık gibi cilt sorunları meydana gelir. Göz çevresinde bu etkiler görülmese de zamanla meydana geleceği için bakım yapılması önemlidir. Göz çevresi için doğal nemlendirme etkisi olan Hindistan cevizi yağı, papatya yağı ve çilek yağı kullanılabilir. Bu yağlarla göz çevresine haftada 1-2 kez masaj yapabilirsiniz.

Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir Bitkisel?

Gözaltı morlukları; düzensiz uyuma, sigara ve alkol kullanımı, fazla kahve tüketimi, stres gibi sebeplerle meydana gelir. Gözaltı morluklarının giderilmesi için göz çevresinin sıklıkla nemlendirilmesi gerekir. Salatalık, patates gibi bitkileri kullanabilir, doğal bakım yağları ile göz çevresine masaj yapabilirsiniz. Yeşil çay, zeytinyağı, papatya yağı gibi bitkisel yağlarla göz çevresine masaj yapılması, gözaltı morluklarının kısa sürede giderilmesine yardımcı olur.

Lavanta Yağı Gözaltı Morluklarına İyi Gelir Mi?

Gözaltı morluklarının sebebi beslenme düzeni ve uyku düzeninden kaynaklanabileceği gibi göz çevresinin yeterince nemlendirilmemesinden de kaynaklanır. Bu nedenle göz çevresi için kullanabileceğiniz bitkisel yağlar, morlukların giderilmesine yardımcı olur. Lavanta yağı, doğal nemlendirme etkisi ve cilt tonunu açması gibi etkileri olduğu bilinen ve göz altı morluklarına iyi gelen yağlardan biridir.

Gözaltı Morluklarına Hangi Bitki Çayı İyi Gelir?

Gözaltı morluklarının doğal bir şekilde geçmesi için yeşil çay özü kullanılmalıdır. Yeşil çay özü ile göz çevresine haftada 2 kez masaj yapabilirsiniz. Yeşil çay özü, morlukların giderilmesine yardımcı olduğu gibi göz çevresindeki kurumların geçmesini sağlayarak kırışıklık oluşmasının önüne geçer.

İlginizi Çekebilir;

Bitkisel Göz Altı Kremi

35 Yaş İçin En İyi Göz Kremi

Göz Çevresi Kremi

Gül Suyunun Cilde Faydaları | Gül Suyunun Faydaları

Göz Çevresi İçin Doğal Yağlar


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.