Doğal Sağlık

Göz Çevresi İçin Doğal Yağlar | Göz Çevresi İçin Hangi Yağ?

27.06.2021
167
Göz Çevresi İçin Doğal Yağlar | Göz Çevresi İçin Hangi Yağ?

Göz Çevresi İçin Doğal Yağlar; Göz çevresi kişinin yorgunluğu en kolay belli eden yerdir. Kişini günlük ruh haline ve sağlığına bağlı olarak göz çevresi değişikliğe uğramaktadır. Birinin sağlıklı olup olmadığını anlamak için gözlerine bakmak yeterlidir. Bu nedenle göz bakıma ihtiyaç duymaktadır. Hem günlük bakım için hem de kronik göz çevresi problemleri için bitkisel tedaviler bulunmaktadır. Önemli olan bunları düzenli kullanırken uyku gibi etkenlere de dikkat etmek gerekmektedir.

Göz Çevresi Şişliği İçin Doğal Yağlar Nelerdir?

Göz çevresinde birçok sebebe bağlı olarak şişlik görülebilmektedir. Bu nedenle göz çevresi şişliği önem arz etmektedir. Ancak çözümü de bulunmaktadır. Göz çevresi için doğal yağlar kullanarak göz çevrenizdeki kronik şişliği veya günlük şişliği alabilmek mümkün hale gelecektir.

Göz çevresi için doğal yağlar tercih edilirken bu yağlar özellikle şişlik söz konusu odluğunda yatıştırıcı etkiye sahip olmalıdır. Asidik ve baksın bir ektiden çok yatıştırıcı yağlar burada çok daha iyi etki edecektir. Bunların başında herkesin de bildiği Hindistan cevizi yağı kullanılmaktadır. Ancak Hindistan cevizi yağını her yerden almak doğru değildir. Çünkü tamamen doğal olması önem arz etmektedir. Bunun için en uygun adres ise https://www.dogalsaglik.com/shop/ adresi olmalıdır.

Bunun dışında yatıştırıcı etkiye sahip papatya yağı ile lavanta yağı da tercih edilebilmektedir. Cildi ve özellikle göz çevresini oldukça rahatlatır. Ancak lavanta yağı seyreltilerek kullanılmalıdır.

En doğal ürünler için tıklayın

İndirimli ürünleri kaçırmayın

Göz Çevresi Kararması İçin Doğal Yağlar Nelerdir?

Göz çevresi kararması da ciddi bir problemdir. Bu aslında aşırı sigara tüketimi nedeniyle olabildiği gibi tamamen genetik bir durumda söz konusu olabilmekte. Bu durumda ise çözüm yine de mümkündür. Ancak yapılması gereken sürekli kullanımdır. Kaz ayakları için doğal yağlar ömür boyu kullanılmalıdır. Genetik durumlar ancak bu şekilde düzeltilmeye açıktır.

Papatya yağı da ton açmakta odlukça başarılıdır. Papatya yağı arasından özellikle Alman papatya yağı kullanım bakımından çok daha uygundur. Cildi yatıştırma etkisine ek olarak göz çevresindeki kararmaların önüne geçmektedir.

Göz Çevresine Sürülen Yağlar Leke Yapar Mı?

Göz çevresi için doğal yağlar leke yapar gibi pek çok şey söylense de bu doğru değildir. Aslında leke yapan yağlar değildir. Göz çevresine yağları sürdükten sonra güneşin karşısına çıkmanız durumunda muhakkak leke yapacaktır. Leke yapmaması durumunda da renk değişikliği görülecektir. Bu durumda göz çevresine süreceğiniz yağları geceden sürmeniz tavsiye edilmektedir. Bu sayede göz çevrenizdeki problemler birkaç hafta içerisinde yok olacaktır.

Göz Çevresindeki Kronik Problemleri Doğal Yağlar Geçirir Mi?

Göz çevresinde bazı zamanda kronik problemler yaşanabilmektedir. Bu kırışıklık olabileceği gibi bazı durumlarda kararma ya da çökme olabilmektedir. Bunun pek çok içsel ve dışsal sebebi bulunmaktadır. Çözüm olarak ise birçok yağ kullanabilirsiniz. Bu yağları her gün kullanmanızda hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Önemli olan sadece gece sürmenizdir. Bu yeterli olacaktır.

Göz çevresi için her türlü problemde kullanılan yağların başında sandal ağacı yağı kullanılmaktadır. Sandal ağacı yağı sık sık tercih edilen yağlardan biridir. Özellikle sandal ağacı yağı Hindistan cevizi yağı ile sık sık bir arada kullanılmaktadır. Bu da aslında göz çevresini yatıştırmakta ve kronik problemlerin geçmesini sağlamaktadır.

Bunların dışında kabak çekirdeği yağı da sık sık tercih edilen bir yağdır. Kabak da kendi başına göz altları için oldukça faydalıdır. Bu nedenle kabak çekirdeği yağı sık sık kullanıma uygundur ve yan etkisi bulunmamaktadır. Alerjiniz olmadığı süreç bu yağın faydalarını kısa sürede görmeniz mümkündür. Bu gibi pek çok yağ daha göz çevresine iyi gelmektedir. Ancak yağ seçimi yaparken göz çevresindeki problemler önemsenmelidir.

Yağlı Göz Çevresi İçin Kullanılacak Yağlar

Göz çevresi için doğal yağlar kullanırken yağlı göz çevresine sahip olan bu konuda tereddüt yaşarlar. Daha fazla yağ kullanımı sonucunda göz çevrelerinizde sivilce çıkması tehlikesi yaşaralar. Bu nedenle yağlı göz çevresine sahip olanlar asidik ektisi yüksek yağlar kullanmalıdır. Örneğin limon yağı veya portakal yağı gibi yağlar hem yağ etkisini verirken hem de asidik etkisi ile sivilce oluşumunu önlerler. Ancak daha hafif yağlar ile seyreltilerek kullanılması önerilmektedir. Bu sayede bir taşla iki kuş vurabilmek ve göz çevresini düzeltmek kolay olacaktır.

Göz Çevresi İçin Hangi Yağ?

Göz çevresinin düzenli olarak nemlendirilmemesi, beslenme düzenine ve uyku düzenine dikkat edilmemesi, zamanla morluklar oluşmasına ve kırışıklı meydana gelmesine sebep olur. Göz çevresine bakım yapmak için; lavanta yağı, papatya yağı, çilek yağı ve yeşil çay özü kullanabilirsiniz.

Hangi Bitkisel Yağ Kırışıklıklara İyi Gelir?

Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi için kullanabileceğiniz bitkisel yağlar vardır. Kırışıkların giderilmesi için cilt sarkmasına iyi geldiği bilinen ve gözlerin doğal bir şekilde nemlenmesini sağlayan papatya yağı kullanabilirsiniz. Bu yağ ile göz çevresine haftada 2 kez masaj yapabilirsiniz.

Kazayağı İçin Hangi Yağ?

Kazayağı, göz çevresinin yorgun görünmesine sebep olan cilt sorunlarından biridir. Kazayağı oluşmaması için göz çevresinin düzenli olarak nemlendirilmesi ve bakım yapılması gerekir. Kimyasal ürünler yerine kullanabileceğiniz doğal yağlar; lavanta yağı, Hindistan cevizi yağı, papatya yağı ve çilek yağıdır. Bu yağları pamuk yardımı ile göz çevresine uygulayabilirsiniz.

Göz Çevresi Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Göz çevresinin kuruması, zamanla kırışıklık ve morlukların meydana gelmesine sebep olur. Düzenli bakım yapılmadığında göz kapaklarındaki deriler kurur ve deri dökülmesi meydana gelir. Göz çevresinin kuruluğunu gidermek için nemlendirme etkisi olan; salatalık, patates, havuç gibi bitkiler kullanılabilir. Aynı zamanda lavanta yağı, zeytinyağı, papatya yağı, yeşil çay özü, Hindistan cevizi yağı ve çilek yağı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Göz Çevresi Kremi

35 Yaş İçin En İyi Göz Kremi

Göz Çevresi Kırışıkları İçin Doğal Yağlar

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Yağlar

Leke Tedavisi


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.