Doğal Sağlık

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer | Hamilelikte Mide Bulantısını Geçirmek İçin Ne Yapmalı?

02.03.2021
217
Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer | Hamilelikte Mide Bulantısını Geçirmek İçin Ne Yapmalı?

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer; Hamile kalmış taze anne adayları bu durumu öğrenmeden önce vücutları 3-4 hafta içerisinde belirti vermeye başlamaktadır. Menstrüel periyodunda düzensizlik bunların en başında gelmektedir. Bunun yanı sıra kişide özellikle sabahları şiddetli bulantı ve kusma, baş dönmesi ve sürekli uyku hali gözlenmektedir.

Mide Bulantısı Nedir?

Mide bulantıları, bir başka hastalığın temel sebebi olabileceği gibi semptom olarak da gözlenebilmektedir.

Mide bulantısı kişinin midesine bir şeyin dokunması, zehirlenmesi gibi çeşitli sebepler sonucunda öğürme isteği ile istemsiz kusmaya sebep olabilecek bir semptomdur. Bunun yanı sıra taze anne adaylarında ise hamileliğin bir belirtisidir. Hamilelik döneminde mide bulantısı nasıl geçer konusu ise oldukça zorlu bir süreçtir.

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer; Mide Bulantısı Neden Olur?

Mide bulantıları tepki babında bir semptom olabileceği gibi öngörülen bir hastalığın belirtisi de olabilmektedir. Mide bulantısına neden olan başlıca sebepler şunlardır:

  • Alkol tüketimi ve alkollerin karıştırması
  • Zehirlenme hali
  • Kötü kokuya maruz kalma sonucunda iğrenme hali
  • Hamilelik
  • Apandisit hastalığı
  • Kanser gibi ölümcül hastalıkların belirtisi
  • Vücudun enfeksiyon kapması
  • Alerjik reaksiyon

Peki hamilelik döneminde mide bulantısı nasıl geçer? Hamileliğin belli başlı belirtilerinden birisi genellikle kusma ile sonuçlanan mide bulantılarıdır. Anne adayının herhangi bir şeye karşı vücudunun rahatsız edici bir şekilde verdiği tepkidir.

Hamilelikte Neden Mide Bulantısı Görülür?

Hamilelikte mide bulantılarının sebebi genetik olabileceği gibi doğal sürecin belirtisi olarak da karşımıza çıkmaktadır. Hamile kalmış olan taze anne adaylarımızın hamilelik hormonlarının yoğunluk göstermesi sonucunda vücutta mide bulantısı görülür.

Bu hormonlar ise hamilelik sürecinin 8-10. haftasında artışa geçmektedir. Hamilelik döneminde mide bulantısı nasıl geçer konusuna gelirsek en sağlıklısı bitkisel çözümlere yönelmektir.

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer?

Hamilelik döneminde mide bulantısı nasıl geçer konusunda taze anne adaylarına tavsiye edilen doğal, bitkisel yöntemlerle bu süreci atlatmasıdır. Bunun için elma gibi rahatlatıcı meyve ve sebzeleri tüketerek işe başlayabilirler.

Bunun yanı sıra nane limon kaynatıp içmekte oldukça faydalıdır. Nane mide rahatlatmaya yardımcı bir bitkidir. Ağır yiyeceklerden ve kokulu ortamlardan uzak durmaya çalışmalıdırlar. Bolca temiz hava alıp su tüketmelidirler.

İlginizi Çekebilir;

Covid-19 Mide Bulantısı Yapar Mı?

Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenir, İçilir?

Hamilelikte Saç Bakımı

Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Mantar Tedavisi


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.