Doğal Sağlık

Karma Ciltler İçin Anti Aging Krem | Karma Cilde Ne İyi Gelir?

03.11.2021
9
Karma Ciltler İçin Anti Aging Krem | Karma Cilde Ne İyi Gelir?

Yüzdeki T bölgesinin yağlı diğer kısımların kuru ya da normal yağ dengesinde olduğu cilt tipine karma cilt adı verilir. Alın ve burun kısımları çok daha fazla yağlı olduğundan dolayı sivilce ve akne görülme sıktır bundan dolayı nemlendirici seçimi önem kazanır.

Karma ciltler için anti aging krem cilde uygun oranda pH değerine sahiptir. Çok daha doğal çözümler üretmesinin yanı sıra aynı zamanda cildi arındırır. Sıkılaştırıcı özelliği sayesinde çok daha genç bir görünüme sahip olmak söz konusudur. Cilt pürüzsüz bir görünüm elde ederken yaşlanma karşıtı etkisi ile öne çıkar.

Ev Yapımı Anti Aging Krem

Cilt dokusu zaman içerisinde yıpranarak önemli cilt problemlerine neden olur. Dokusunda azalan yağ nedeni ile derinin sarkması ve doğal olarak kırışık görünümü artar. İlerleyen süreçte hem kadın hem de erkeklerin yüz bölgesinde ve göz çevresinde kırışıklıklar daha belirgin bir hale gelir.

Yaşanan bu durumu önleyebilmek ve cilt dokusunun kaybettiği yağ ve nem dengesini koruyabilmek için nemlendirici ve kırışık giderici kremler kullanılır. Cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlayan ev yapımı anti aging krem doğal yöntemler ile herkesin rahatlıkla hazırlayabileceği ürünlerdir.

Kremin hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu cilt yapısıdır. Ciltteki yağ ve nem oranını belirledikten sonra en uygun olan kür tercih edilerek hazırlanır. Her evde bulunan bitkisel malzemeler ile hazırlanan karma ciltler için anti aging krem istenen sonucu elde etmeyi sağlar.

En İyi Anti Aging Krem Erkek

Erkek cilt yapısı ile kadın cilt yapısı arasında önemli farklar vardır dolayısıyla bu yüzden cildin ihtiyaçları da farklılık gösterir. Hormonel farklılıkların yanı sıra aynı zamanda erkek cildi kadın cildine göre %25 oranında daha kalın dokuya sahiptir.

Ayrıca erkeklerde daha fazla yağ bezi ve çok daha geniş gözenekler bulunur, cilt yağlı olsa dahi tıraşın hassasiyet yüksekliğinden dolayı yoğun neme ihtiyaç duyulur. Tüm bu gerekçelerden dolayı erkekler yaşlanma belirtileri konusunda oldukça avantajlıdır.

Yaşlılık belirtileri erkek cildinde kadına oranla çok daha geç ve yavaş gerçekleşir. Ancak ortaya çıktığı andan itibaren derin kırışıklıklar, göz altlarında torbalanma ve sarkma gibi belirtiler etkiler çok daha net fark edilir.

Tüm bu gerekçeler göz önüne alınarak hem doku hem de içerik formülasyonu açısından en iyi anti aging krem erkek için özel olarak hazırlanır ve etkin sonuçlar verir. Cilt tipine uygun olan piyasada birçok yaşlanma karşıtı bakım ürününü bulmak mümkündür.

Karma Ciltler İçin Anti Aging Krem

Anti Aging Krem Blog

Vücudun en önemli organı olan cilt statik değildir, inceliği ve gücü herkese göre farklılık gösterir. Leke eğilimli, yağlı, kuru ya da pürüzsüz gibi farklılıkları bulunan cilt yaş aldıkça değişir bu yüzden her yaşta cilde yapılması gereken bakım ayrıdır.

Bakılmayan cilt çok daha erken yaşta kırışmaya ve yaşlılık belirtisi göstermeye başlar bu yüzden 20 yaşından itibaren cilt bakımına başlanmalı. Anti aging krem blog yazılarını dikkatle inceledikten sonra hangi yaş grubunda cilde nasıl bakılacağı ve hangi ürünlerin kullanılabileceğini detaylı şekilde öğrenilir.

Yaşlılık karşıtı kremlerin birçok faydası vardır;

 • İçeriğinde bulunan A vitamini leke ve kırışıklıklara karşı savaşır.
 • Güneş koruyucu etkisi leke ve çizgilerden korur.
 • Hyalüronik asit üretimi sıkılaşmasına ve nemlenmesine yardımcıdır.
 • Polifenol, vitamin ve flavonoid gibi antioksidanlar serbest radikal seviyesini düşürür ve kolejen bozulmasını yavaşlatır.
 • Retinol ve peptit kolejini arttırır ve cildin elastikiyet kazanmasını sağlar.

Anti Aging Krem Erkek

Yaşlanırken erkeklerde kadınlar kadar bakımlarına özen gösterir ancak erkek cildinin ihtiyaçları kadınlara göre farklıdır, onlar için özel olarak üretilen bakım ürünleri cilt ihtiyaçlarına göre tasarlanır.

Yaşlanma konusunda erkek cildi kadına göre avantajlıdır çünkü kolajen miktarı kadın cildine göre 15 yıl daha geç yaşlanmayı sağlar. Testesteron uyarısı ile yüzde 25 daha kalın ve daha sıkıdır, yağ salgısı daha fazla olduğundan dolayı geç yaşlanma da etkilidir.

Tıraş olmak ise peeling etkisi yaratır tüm bunlardan dolayı erkekler yaşlanma belirtilerini çok daha geç yaşar. Görülen yaşlanma belirtilerine neden olan faktörleri ortadan kaldıran anti aging krem erkek cildi için özel olarak hazırlanır.

 • Cildi yaşlandıran faktörlere karşı korur.
 • Kuruluk, sertlik aşırı yağlanma ve donukluk gibi tehdit oluşturmaz.
 • 2 hafta içerisinde çizgi görünümünü azaltır.
 • Gözenekleri küçülterek sıkı bir cilde sahip olmayı sağlar.
 • Pürüzsüz ve genç görünen cilt oluşumunu destekler.
 • Çene sarkması ve gıdı oluşmasına karşı etkilidir.
 • Derin tabakasındaki kolajen sıkılaştırır.
 • Cilt daha fazla enerji kazanırken yorgunluktan kaynaklanan yaşlanma belirtilerine karşı savaşır.
 • Hyalüronik asidin doğal üretimini sağladığından dolayı cildi canlandırır.

Peptique 4 Peptide İçeren Anti-Aging Krem Kullanıcı Yorumları

İçeriğindeki peptide sayesinde cildin elastikiyet kazanmasını ve dayanıklılığın artmasını destekleyen peptique 4 peptide içeren anti-aging krem, pürüzsüz cilt görünümü sunar.

Cildi yaşlanma belirtisi olan kırışıklık ve ince çizgiler ile mücadele etmesini sağlarken aynı zamanda daha parlak bir cilt oluşumuna yardımcı olur. Bileşenlerinde çift hyalüronik asit, botulinum benzezi hekzapeptid, % 6.6 peptit, kolajen, jojoba yağı, aloe vera yağı ve A vitamini vardır.

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Peptique 4 peptide içeren anti-aging krem kullanıcı yorumları erken yaşlanma belirtileri ile mücadele ettiğini kanıtlamaktadır. Nemlendirici etkisi ile parlak ve pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar. Cildin elastikiyet ve dayanıklılık gücünü arttırmayı destekler, yaşlanma önleyici bakım kremidir.

Babe – Anti-Aging Göz Çevresi Krem Jel

Göz çevresinde oluşan mor halkalar, sarkmalar ve kırışıklık ile savaşarak aydınlanmış bakışlara kavuşma imkanı sağlayan Babe – anti-aging göz çevresi krem jel cildi dış etkenlere karşı korur.

Güneş ışınları, değişen hava, rüzgar, yorgunluk, yaşlılık, stres, dengesiz beslenme, tütün ve alkol kullanımı, yanlış seçilen kozmetik ürünler ve tedavi amaçlı kullanılan bazı ilaçlar cilt yapısında değişikliklere sebep olur.

Yüzdeki en hassas bölge göz çevresidir, yaşlanma belirtileri öncelikle gözlerde başlar. Göz çevresindeki kırışıklık ve çizgiler, yorgunluk belirtisini gösteren halkalar ve morluklar dışında torbalanma ve şişlikler göz çevresinde yaşanan genel problemlerdir. Bu problemler yüzünden yorgun ve yaşlı bir görünüm ortaya çıkar. Göz çevresi kremleri;

 • Yaşlanma ve yorgunluk etkisine karşı savaşır.
 • Sarkmaları toparlar cildi sıkılaştırır.
 • Çizgi ve kırışıklıkları azaltır.
 • Sağlıklı, genç, dinç ve canlı görünen göz çevresi yüzün güzelliğini ortaya çıkarır.
 • Göz altındaki torbalar, halkalar ve morlukları giderir.
 • Cilde esneklik kazandırır.

En İyi Anti Aging Krem Süslü

Yaş aldıkça ciltte yaşanan problemleri en aza indirmeyi hedefleyen en iyi anti aging krem süslü sözlük tarafından okuyucuları ile paylaşılmaktadır. Yaşlanma karşıtı ürünler kırışıklık ve çizgiler ile mücadele etmeyi sağlar. Uzun süreli kullanılması durumunda çifte istenen sonuç kolaylıkla elde edilir.

İçeriğindeki doğal bileşenler cilde bakım yapmayı sağlarken yaşlanma etkileri azaltılır. Geliştirilen etkili bileşenler aydınlık bir görünüm kazandırırken derinlemesine cilt bakım keyfi yaşama olanağı sunar. Ciltte kaybolan nem miktarı yeniden kazandırılır, 5.5 pH değeri sayesinde doğal koruyucu tabaka sağlıklı kalır.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.