Ürün Yorumları

Lazer Işınlı Epilasyon Aleti Alınır mı?

İstenmeyen tüyleri almak için gelişen teknolojik ürünleri kullanabilirsiniz. Özellikle ergenliğe girişten sonra artmaya başlayan tüyler ileride çok daha büyük problemlere neden olmaktadır. 60 yaşına kadar devam eden tüy sorunlarını daha kolay çözmek için evde epilasyon aleti kullanabilirsiniz. Piyasaya çıkan çok sayıda teknolojik ürün kullanıcıların da kararsız kalmasına neden olmuştur. Bu nedenle kullanıcılar lazer ışınlı epilasyon aleti alınır mı sorusunu sık sık yöneltmektedir. Jilet ve ağda gibi daha ilkel yöntemler artık geride kalmaya başlamıştır. Artık bahsettiğimiz ürünlerle istenmeyen tüylerinizden bir sene içerisinden kökten kurtulabilirsiniz.

Evde Kullanmak İçin Lazer Aleti Alınır mı?

Evde lazer epilasyon aleti almak için öncelikle pek çok nedeniniz olabilir. Bunların başında da sık sık tüylenme sorunu yaşıyor olmanız gelir. İklim olarak sıcağın yoğun olduğu bir yerde yaşıyor ve yazlık kıyafetler kullanıyorsanız tüylerinizi her seferinde almak cildinize de zarar verecek ve tahriş edecektir. Lazer epilasyonu seçmenin en büyük nedenlerinden biri de ekonomik ve pratik olmasıdır. Ayrıca size büyük bir konfor da sağlayacaktır.

Güzellik merkezlerine giderek 1-2 seans için vereceğiniz ücretten çok daha düşük bir fiyata evde kendiniz için lazer epilasyon aleti alabilirsiniz. Tüylerinizden tamamen kurtulabilmek için ortalama 7-8 kez epilasyona gitmeniz gerekecektir. Bu nedenle güzellik merkezinde vakit kaybetmek yerine kendi eviniz için lazer epilasyon aleti alabilirsiniz.

Ev İçin Hangi Lazer Epilasyon Aleti Alınmalıdır?

Evde lazer teknolojisi gün geçtikçe geliştiği için kolay kullanabileceğiniz çok sayıda cihaz piyasaya çıkmıştır. Kaliteli elektronik markalar kendi ürünlerini piyasaya sürdüğü için kullanım yelpazesini de geliştirmiştir. Ücretleri, kullanım alanlarını ve garanti sürelerini gözden geçirerek kendiniz için en uygun lazer epilasyon aletinin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

İlk olarak bahsedebileceğimiz lazer epilasyon aleti Philips Lumea IPL SC2009/00 IPL 3 başlıklı epilasyon cihazıdır. Kullanım kolaylığı ve kalıcılığı ile piyasada öne çıkan bu marka pek çok kullanıcı tarafından tavsiye edilmektedir. Cihazın en büyük artılarından biri kablosuz kullanılabiliyor oluşudur. Aynı zamanda 250 binden fazla ışık atış olanağına sahiptir. Remington IPL 6000 i Light Pro Yüz ve Vücut IPL tüy alma cihazı da en çok kullanılan ikinci cihazlardan biridir. 2 saniyede bir atış imkanı sunduğu için tercih edilen cihaz UV korumalı güneş penceresine sahiptir.

Panasonic ES WH90 803 TPL Xenon ışık atımlı epilasyon aleti diğer söyleyebileceğimiz epilasyon aletlerinden biridir. Bataryayla çalışan bu cihaz 3 saatte şarjını doldurmaktadır. Ayrıca cihaz 600 ışık atımı yapabilir. Ayrıca atışları birden beşe kadar farklı şekilde kademelendirebiliyorsunuz. Sayabileceğimiz bir diğer epilasyon aleti Silk’in Glide 150 bin ışık atımlı epilasyon aletidir. 5 ayrı enerji seviyesine sahip olan cihaz bronz ciltler için pek başarılı değildir. Son olarak Braun Silk Expret IPL  300 bin atımlı epilasyon tüy alma sistemi diye bahsedebileceğimiz cihaz cilt renginize göre uyum sağlayabileceği için avantajlıdır.

Evde Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Çok basit ve güvenilir şekilde kullanabileceğinizi söyleyebileceğimiz lazer epilasyon aletleri temiz ve kuru cilde uygulanmalıdır. Cildinizde herhangi bir krem ya da yapıştırıcı olmadığına emin olmalısınız. Cihazların kullanım kılavuzunda da detaylar yazmaktadır. Lazer ışınlı epilasyon aleti alınır mı sorusu için epilasyon aletinden sonra dikkat edileceklere de bakmanız gerekir. İşlem yaptığınız bölgeye birkaç gün peeling uygulamamanız gerekir. Ayrıca mümkünse bir gün boyunca güneşe çıkmamanız gerekir. Cildinizi çok sıcak suyla da yıkamamanız gerekir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı