Doğal Sağlık

Moringa Çayı Zayıflama | Moringa Zayıflama Çayı Nasıl Kullanılır?

26.02.2021
486
Moringa Çayı Zayıflama | Moringa Zayıflama Çayı Nasıl Kullanılır?

Bazı insanlar kilo verme konusunda spor ve diyetin yeterli gelmediğini iddia ederken bazı insanlar da diyet yapmak istemiyor. Her iki grup için de önerilebilecek bir yöntem var: bitki çayları. Bitki çaylarının bazıları, vücudumuzdaki sistemler açısından birçok fayda sağlarken bazıları da kilo vermemize yardımcı oluyor. Bu yazıda kilo vermek isteyenler için moringa çayı zayıflama metodundan bahsedeceğiz.

Moringa Çayı Yorumları

Moringa çayı zayıflama yöntemini kullanan birçok insan, çayın kilo vermeye yardımcı olduğundan bahsetmiş. Ancak kısa süreli kullanımlarda fazla bir etkisinin olmadığını dile getiren yorumlar da var. Çayın sadece kilo verme konusunda değil, sindirim sistemini güçlendirdiği yönünde de söylemler var. Aynı zamanda mide ağrısı ve eklem ağrılarını yatıştırdığı da yorumlar arasında göze çarpan ifadeler.

Bazı formlarda birkaç yorumda moringa çayı öldürdü gibi ifadeler bulunuyor. Eğer doğal yolla yani kendinizin hazırladığı çayları içiyorsanız böyle bir sorunla karşılaşmazsanız. Tabi bunun tetiklenmesine yol açacak bir sağlık sorununuz yoksa. Ancak bazı sitelerde birçok bileşenin yer aldığı bitkisel çayları satın alıyorsanız, zayıflama hapları kullanıyorsanız sağlık açısından sıkıntılı durumlar yaşayabilirsiniz. Hatta bu tip şeyler yüzünden hayatını kaybeden insanlar da var. O yüzden böyle ürünlerden uzak durup, evde kendinizin hazırlayacağı daha doğal bitki kürleri, bitkisel çayları deneyin.

Moringa çayı ekşi sözlükte de adından sıkça bahsedilen bir çay. Kullanıcıların deneyimlerini buradan da okuyabilirsiniz.

Moringa Çayı Nasıl Kullanılır?

Moringa çayı zayıflama yöntemleri konusunda uzmanların önerdikleri bazı bitkisel çay tarifleri ve doğal kürler var. Özellikle moringa çayı İbrahim Saraçoğlu tarifi oldukça rağbet gören bitkisel yöntemlerden biri. Bu çay için tarifimiz şöyle:

 • 1 su bardağı suyu kaynatın.
 • Su kaynadıktan sonra içerisine 1 tutam (4-5 yaprak ) moringa çayını atın.
 • Ocağın altını kapatın ve çay yapraklarının demlenmesi için 15 dakika bekleyin.
 • Arkasından süzgeç yardımı ile çayı süzün.
 • Fazla bekletmeden tüketin.

Bu çayı yemeklerden önce aç karınla tüketebilirsiniz. Günde en fazla iki sefer tüketilmesi öneriliyor. Bundan fazlası zararlı.

Moringa toz halinde öğütülerek de kullanılabilir. Bunun için de demleme yöntemi yine aynı olacaktır. Moringa içerisine başka çay çeşitleri atmanız önerilmez. Etken maddeler karıştığı takdirde sağlık açısından sorunlar yaşanabilir.

Moringa Çayı Zayıflama

Moringa Çayı Canan Karatay

Moringa çayı Canan Karatay hocanın da önerdiği bir çay çeşididir. Bu yüzden yukarıda bahsedilen tarifin aynen uygulanması konusunda bir sakınca görmemiş ve hatta bu bitkinin yağ yakılmasını hızlandırdığını iddia etmiştir. Bu bitkinin diğer faydaları:

 • Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
 • Sindirimi kolaylaştırdığı için hazımsızlık, şişkinlik gibi sorunları ortadan kaldırır.
 • Sinir sistemine olumlu faydaları vardır, stres azaltıcı etkisi olduğu bilinir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için soğuk algınlığı gibi kış dönemi hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.
 • Baş ağrısı ya da migren ağrılarını hafifletir.
 • Emzirme dönemindeki kadınların süt kalitesini ve miktarını olumlu anlamda etkiler.
 • Kilo vermeyi kolaylaştırır.

Moringa çayının bunun gibi daha bir sürü faydası vardır. Ancak kronik rahatsızlıklarınız varsa ya da hamilelik süreci içindeyseniz kullanmadan önce mutlaka ve mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Moringa Çayı Kullananlar

Moringa çayı zayıflama etkisi ile ön plana çıkan bir bitkisel çay. Peki, moringa çay kullananların yorumları bu konu hakkında nasıl ifadeler içeriyor bir bakalım.

Moringa çayı ve buna benzer daha birçok bitkisel çayın, tek başlarına kullanıldıklarında mucizevi faydaları yok. Ancak eğer sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız yapmanız gereken şey öncelikle düzenli olarak egzersiz yapmak. Daha sonrasında ise bu bitki çaylarını düzenli olarak size söylendiği şekillerde ve miktarlarda kullanmak. Aksi takdirde bir faydasını göremezsiniz.

İşte bu çayı kullananların çoğu da yukarıda bahsedilen ifadeleri kullanmışlar yorumlarında. Bu yorumlar içerisinde spor yapan insanlar bu çayın, egzersizlerden yarım saat önce tüketilmesi durumunda yağ yakılmasını kolaylaştırdığını söylemişler.

Moringa Çayı Zayıflama İçin İşe Yarıyor mu?

Moringa çayı zayıflama yöntemine çoğu kişi bir kurtarıcı gibi baksa da, birçok insan da tam tersi bu yöntemden hiçbir fayda sağlayamadıklarını ifade etmiş. Bunun pek çok sebebi olabilir. Çayı her gün düzenli olarak tüketmemek, belirtilen miktarlarda tüketmemek, spor ve diyet yapmadan sadece çayı tüketmek. Bunlar yapıldığı takdirde çaydan bir fayda sağlanamaması normal.

Eğer önerilerde belirtildiği gibi kullanıyorsanız o zaman kısa bir süre içerisinde etkisini gözlemleyebilirsiniz. Sabırlı olmakta fayda var.

Moringa Çayı Zayıflama Şikayetleri

Bu çay ile kilo vermeye çalışanların bazıları, hiçbir etkisini görmediğini aksine kilo aldıklarını iddia etmişler. Hareketsiz bir yaşam söz konusu ise, en iyi yöntem bile denense insanlar kilo almaya mahkumdur. O yüzden bu tip bitki çayları kullanılırken mutlaka düzenli olarak egzersizler yapılmalı.

Bazı kişiler de midelerinde sorun yaşadıklarından şikayetçi olmuşlar. Eğer günde 2 seferden fazla bir kullanım gerçekleştiriliyorsa, mide ağrısı ya da mide bulantısı görülmesi normal.

Bu şikayetler dışında genel olarak bakacak olursak moringa çayı hakkındaki görüşler oldukça olumlu yönde.

İlginizi Çekebilir;


Makarna Diyeti | Makarna Diyeti Nedir?

Sarımsak Çayı Zayıflama

En İyi 10 Zayıflama Çayı

Zayıflama Çayı Aç Mı Tok Mu İçilir?

Zayıflama Çayı Elma Limon

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.