Anasayfa / Cilt Bakımı / Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır?

Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnsan yaşamında en büyük saplık sorunlarından biri olan nasırlar ciddiye alınmalı ve nasır olan kişilerin mutlaka dermotoloji hekimine giderek nasır olan bölgeyi el veya ayak altlarında oluşan nasırları göstermesi ve gerekli işlemi yaptırması gerekir. Nasır olan kişinin öncelikle hangi bölgede olduğundan kişi emin olmalıdır. Genel olarak ayak altında oluşan nasırlar deri altına yerleşerek sert bir zemin oluşumu sağlar. Hasta bu durumda ayak üzerine basmakta zorluk ve sıkıntı çeker. Nasır muayenesi ardından reçete edilen krem ayak yumuşatıcı ve deri bölgesinde olan nasırları aşındıran jel kullanımı tedavi başlangıcı olarak verilir. Hastalar bunu günlük düzenli iki veya üç kez düzenli kullanmalıdır.

Nasır Olan Bölge Cerrahi Yöntem İle Alınmalı mıdır?

Hastaların tedavilerinde kullanılan ilaçlar fayda göstermiyor ise hekim bu durumda gerek görür ise hastanın nasırı ufak bir operasyon yardımıyla alınır. Fakat bilinmelidir ki cerrahi yöntem ile alınan nasır kısa süre sonra aynı yerde kendisini tekrarlar ve çıkar. Bu aşamada hastanın ameliyat yani kısa cerrahi işlemle alınan nasırı kıs süre içinde hastaları geçici rahatlatır. Çözümü bulunmayan nasırlar için en doğru tedavi şekli ayak ve elleri korumalı ayak altında olan nasırlar düzenli aralıklarla pedegoloji tarafından temizlenmeli ve korunmalıdır. Yaklaşık temizlenen nasır iki üç ay sonra yeniden çıkmaktadır. Tedavisinde geçice rahatlık sağlanır fakat boynuzlu olan nasırlar kesinlikle yaşam boyunca hastayı rahatsız ederek yaşamını sürdürmesini sağlar.

Lazer Uygulaması Nasırı Nasıl Etkiler?

Teknoloji ve ilerleyen tıp nedeni birçok nasır tedavi yöntemi ile gündemdedir. Lazer uygulamaları nasır bölgelerini temizleyerek birçok hastanın iyileşmesini sağlar. Ayakkabı seçimlerini mutlaka hasta doğru yapmalı ve ayağını sıkacak dar ve sıkı terlikten uzak durulmalıdır. Hastaların birçoğuna ayak nasırları için nasır bantları ve ayak makaraları önerilmektedir. Bunlar hekim tarafından reçete edilerek alınmalıdır. Ayakta çalışan hastalar ve nasırlı ayaklar mutlaka dinlendirilmeli ve kremlerle yumuşatılmalıdır. Sağlıklı ayaklara sahip olmak isteyenler mutlaka ayak bakımı ve temizliğine önem göstermeli ve aylık pedikür yaptırarak nasırlı ayaklar rahat ettirilmelidir.

Bunlara da göz at

Zayıflatan Bitki Çayları Hangileri?

Bitki çayları özellikle sağlıklı beslenmeye önem veren, spor yapan ve zayıflamak isteyen kişilerin sıklıkla gündeme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.