Doğal Sağlık

Saç Uzatan Doğal Yağlar | En Çok Hangi Yağ Saç Uzatır?

10.06.2021
234
Saç Uzatan Doğal Yağlar | En Çok Hangi Yağ Saç Uzatır?

Saç konusu kadın ya da erkek herkesin önem verdiği konudur bu yüzden saç uzatan doğal yağlar birçok insan tarafından merak edilerek araştırılır. Genellikle kadınlar saçlarının çok daha hızlı bir şekilde uzaması için her türlü formülü arar.

Saç çevrenin olumsuz etkileri, hastalıklar, genetik özellikler, kullanılan ilaçlar ya da şekillendirmek için uygulanan yöntemlerden kaynaklanarak sağlığını kaybeder ve uzamaz. Saçın kendiliğinden uzamasını beklemek böyle bir durum karşısında söz konusu değildir.

İstenen hızda uzamayı gerçekleştirebilmek, saçları sağlıklı hale getirmek ve daha canlı daha gür şekilde uzamasını sağlamak ancak doğal yoldan elde edilen saç bakım kürleri ile mümkündür. Kısa süre içerisinde saç uzatan doğal yağlar içerisinde

  • Zeytinyağı
  • Badem yağı
  • Lavanta yağı
  • Argan yağı
  • Hindistan ceviz yağı
  • Nane yağı öne çıkmaktadır.

Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanır?

Saçlarda bitkisel bir iyileşme veya sağlık kaynağından yararlanmak konu edildiğinde her derde deva olan zeytinyağı akla ilk gelen doğal yağdır. Saç uzatan doğal yağlar arasında ilk sırayı alan zeytinyağı saç dibini besler ve saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır.

E vitamini kaynağı olarak bilinen zeytinyağı saçın beslenmesinde gerekli olan E vitamini ile birlikte aynı zamanda birçok vitamin ve mineralin saça ulaşmasını sağlar. Saç derisi ile birlikte tüm saça sürüldükten sonra yaklaşık bir saat beklenir ve ardından saçlar yıkanır.

En doğal ürünler için tıklayın

İndirimli ürünleri kaçırmayın

Badem Yağı Saçın Uzamasına Katkı Sağlar Mı?

Badem yağı da vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir. İçerisinde bol miktarda A, B, K ve E vitamini barındıran badem yağı aynı zamanda fosfor, çinko, magnezyum, kalsiyum ve demir açısından da oldukça zengindir.

Saç uzatan doğal yağlar içerisinde tercih edilen badem yağı saç derisi ile birlikte masaj yaparak uygulanır ve 1 saat bekletildikten sonra durulanır. Saçların parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamasının yanı sıra aynı zamanda çok daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

Lavanta Yağı Tek Başına Kullanılır Mı?

Saç diplerinde meydana gelen rahatsızlıkları gidermesi ve saç derisini beslemesi ile dikkat çeken lavanta yağı aynı zamanda saçın çok daha hızlı uzamasını destekler. Yeni saç oluşumuna katkı sunan doğal lavanta yağı 10 gün arayla saç derisine ve saçlara uygulandığında istenen etkiyi gösterir. Ancak burada önemli olan lavanta yağının saça uygulamadan önce eşit oranda zeytinyağı ile karıştırılmasıdır.

Argan Yağı Saç Sağlığı İçin Faydalı Mıdır?

A, C, E vitaminleri, omega-9 yağ asitleri ve antioksidanlar açısından oldukça zengin olan argan yağı saça faydalıdır. Birçok saç probleminin iyileştiricisi olarak adından söz ettiren argan yağı saçın hızlı uzamasına da katkı sağlar ve bu yüzden saça uygulanması tavsiye edilir.

Argan yağının uygulanmasında saçın temiz olması oldukça büyük bir öneme sahiptir ondan dolayı saçlar yıkandıktan sonra nemli iken az miktarda argan yağı saçlara masaj yapılarak yedirilir ve ardından kurulamaya gerek kalmaz.

Hindistan Cevizi Yağının Saç Uzatma Özelliği Var Mıdır?

Tam bir protein kaynağı olan Hindistan cevizi yağı saç bakımı için oldukça büyük bir öneme sahiptir. https://www.dogalsaglik.com/shop/ sitesinde satılan ve genellikle ince telli saçları canlandırarak kalınlaşmasına etki sağlayan Hindistan ceviz yağı çok kısa süre içerisinde saçın uzamasına imkan sağladığından dolayı saç bakımı için tercih edilmektedir.

Katı halde satışı gerçekleştirilen Hindistan cevizi yağı avuç içinde ısıtılır ve saç derisi ile saçın tamamına uygulanır. Masaj yaparak hem saça hem de saç derisine yedirilen Hindistan cevizi yağı yaklaşık 1 ya da 2 saat saçta bekler.

Mümkünse yatmadan önce uygulanıp sabaha kadar saçta kalması etkisinin çok daha fazla gösterilmesine yardımcı olur. Ardından ılık su ve şampuanla yıkanan saç beklendiği gibi çok daha sağlıklı bir şekilde uzar.

Nane Yağının Saç Sağlığı İçin Önemi Nedir?

Kan dolaşımını hızlandırıcı özelliği ile bilinen nane yağı saç sağlığı için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Saç derisine uygulandığında kan dolaşımını hızlandırarak saçların çok daha canlı ve gür bir şekilde uzamasını sağlar.

Nane yağı zeytinyağı ile seyreltilerek kullanılmalıdır bunun için bir miktar zeytinyağının içerisine sadece birkaç damla nane yağı damlatılmalıdır. Elde edilen karışım saç derisine ve saçlara masaj yapılarak sürülür ve yaklaşık 45 dakika kadar saçta bekletilir ardından yıkanarak temizlenir.

Hangi Yağ Saçı Daha Hızlı Uzatır?

Saçların hızlı uzaması için nemlendirilmesi ve düzenli bakım yapılması gerekir. Saçların uzamasına etkisi olduğu bilinen yılan yağını farklı bitkisel yağlarla karışım elde ederek kullanabilirsiniz. Yılan yağı ve çam terebentin yağları beraber kullanıldığında saçlarınızın hızlı bir şekilde uzadığını kısa sürede fark edebilirsiniz. Bu yağlar, şampuana eklenerek veya saça masaj yaparak uygulanabilir.

Saçın Hızlı Uzaması İçin Ne Yapılmalı?

Saçın hızlı uzaması için kimyasal ürünler kullanmanız, yıpranmasına ve güçsüz bir şekilde uzamasına sebep olur. Doğal yollarla saçlarınızı uzatmanız durumunda saç uçları daha sağlıklı olur ve saçlarda incelme meydana gelmez. Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız şampuanınız içerisine; Hindistan cevizi yağı, susam yağı, yılan yağı ve çam terebentin ekleyebilirsiniz. Bu karışımı saçınıza masaj yaparak uygulamanız da saçların hızlı uzamasını sağlar.

Saç Uzaması İçin Hangi Şampuan Kullanılmalı?

Saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için seçeceğiniz şampuanların bitkisel olmasına dikkat etmelisiniz. Bitkisel şampuanların içeriklerine dikkat ederek almanız ve düzenli bir şekilde kullanmanız önemlidir. Saçların hızlı uzaması için; sarımsak özlü, at kuyruğu özlü ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin içerisinde yılan yağı ekleyerek daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Yağ Saçı Uzatır Mı?

Saçın yağlanması daha hızlı uzamasını sağlar. Saçlarınız yağlandığında bir gün bekleyebilir daha sonra yıkayabilirsiniz. Aynı zamanda bitkisel yağlar kullanarak saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz. Saç uzaması için kullanabileceğiniz yağlar; badem yağı, Hindistan cevizi yağı, hint yağı, susam yağı ve yılan yağıdır.

İlginizi Çekebilir;

Saç Nasıl Hızlı Uzar | Saçı Uzatma Yolları

Doğal Yöntemlerle Boy Uzatma

Argan Yağı Faydaları

Argan Yağı Saç Bakımı | Argan Yağının Faydaları Nelerdir ?

Saç Bakımı İçin Doğal Yağlar


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.