Doğal Sağlık

Saç Uzatan Doğal Yağlar

10.06.2021
33
Saç Uzatan Doğal Yağlar
Zayiflama Cayi

Saç konusu kadın ya da erkek herkesin önem verdiği konudur bu yüzden saç uzatan doğal yağlar birçok insan tarafından merak edilerek araştırılır. Genellikle kadınlar saçlarının çok daha hızlı bir şekilde uzaması için her türlü formülü arar.

Saç çevrenin olumsuz etkileri, hastalıklar, genetik özellikler, kullanılan ilaçlar ya da şekillendirmek için uygulanan yöntemlerden kaynaklanarak sağlığını kaybeder ve uzamaz. Saçın kendiliğinden uzamasını beklemek böyle bir durum karşısında söz konusu değildir.

İstenen hızda uzamayı gerçekleştirebilmek, saçları sağlıklı hale getirmek ve daha canlı daha gür şekilde uzamasını sağlamak ancak doğal yoldan elde edilen saç bakım kürleri ile mümkündür. Kısa süre içerisinde saç uzatan doğal yağlar içerisinde

  • Zeytinyağı
  • Badem yağı
  • Lavanta yağı
  • Argan yağı
  • Hindistan ceviz yağı
  • Nane yağı öne çıkmaktadır.

Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanır?

Saçlarda bitkisel bir iyileşme veya sağlık kaynağından yararlanmak konu edildiğinde her derde deva olan zeytinyağı akla ilk gelen doğal yağdır. Saç uzatan doğal yağlar arasında ilk sırayı alan zeytinyağı saç dibini besler ve saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır.

E vitamini kaynağı olarak bilinen zeytinyağı saçın beslenmesinde gerekli olan E vitamini ile birlikte aynı zamanda birçok vitamin ve mineralin saça ulaşmasını sağlar. Saç derisi ile birlikte tüm saça sürüldükten sonra yaklaşık bir saat beklenir ve ardından saçlar yıkanır.

Badem Yağı Saçın Uzamasına Katkı Sağlar Mı?

Badem yağı da vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir. İçerisinde bol miktarda A, B, K ve E vitamini barındıran badem yağı aynı zamanda fosfor, çinko, magnezyum, kalsiyum ve demir açısından da oldukça zengindir.

Saç uzatan doğal yağlar içerisinde tercih edilen badem yağı saç derisi ile birlikte masaj yaparak uygulanır ve 1 saat bekletildikten sonra durulanır. Saçların parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamasının yanı sıra aynı zamanda çok daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

Lavanta Yağı Tek Başına Kullanılır Mı?

Saç diplerinde meydana gelen rahatsızlıkları gidermesi ve saç derisini beslemesi ile dikkat çeken lavanta yağı aynı zamanda saçın çok daha hızlı uzamasını destekler. Yeni saç oluşumuna katkı sunan doğal lavanta yağı 10 gün arayla saç derisine ve saçlara uygulandığında istenen etkiyi gösterir. Ancak burada önemli olan lavanta yağının saça uygulamadan önce eşit oranda zeytinyağı ile karıştırılmasıdır.

Argan Yağı Saç Sağlığı İçin Faydalı Mıdır?

A, C, E vitaminleri, omega-9 yağ asitleri ve antioksidanlar açısından oldukça zengin olan argan yağı saça faydalıdır. Birçok saç probleminin iyileştiricisi olarak adından söz ettiren argan yağı saçın hızlı uzamasına da katkı sağlar ve bu yüzden saça uygulanması tavsiye edilir.

Argan yağının uygulanmasında saçın temiz olması oldukça büyük bir öneme sahiptir ondan dolayı saçlar yıkandıktan sonra nemli iken az miktarda argan yağı saçlara masaj yapılarak yedirilir ve ardından kurulamaya gerek kalmaz.

Hindistan Cevizi Yağının Saç Uzatma Özelliği Var Mıdır?

Tam bir protein kaynağı olan Hindistan cevizi yağı saç bakımı için oldukça büyük bir öneme sahiptir. https://www.dogalsaglik.com/shop/ sitesinde satılan ve genellikle ince telli saçları canlandırarak kalınlaşmasına etki sağlayan Hindistan ceviz yağı çok kısa süre içerisinde saçın uzamasına imkan sağladığından dolayı saç bakımı için tercih edilmektedir.

Katı halde satışı gerçekleştirilen Hindistan cevizi yağı avuç içinde ısıtılır ve saç derisi ile saçın tamamına uygulanır. Masaj yaparak hem saça hem de saç derisine yedirilen Hindistan cevizi yağı yaklaşık 1 ya da 2 saat saçta bekler.

Mümkünse yatmadan önce uygulanıp sabaha kadar saçta kalması etkisinin çok daha fazla gösterilmesine yardımcı olur. Ardından ılık su ve şampuanla yıkanan saç beklendiği gibi çok daha sağlıklı bir şekilde uzar.

Nane Yağının Saç Sağlığı İçin Önemi Nedir?

Kan dolaşımını hızlandırıcı özelliği ile bilinen nane yağı saç sağlığı için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Saç derisine uygulandığında kan dolaşımını hızlandırarak saçların çok daha canlı ve gür bir şekilde uzamasını sağlar.

Nane yağı zeytinyağı ile seyreltilerek kullanılmalıdır bunun için bir miktar zeytinyağının içerisine sadece birkaç damla nane yağı damlatılmalıdır. Elde edilen karışım saç derisine ve saçlara masaj yapılarak sürülür ve yaklaşık 45 dakika kadar saçta bekletilir ardından yıkanarak temizlenir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.