Doğal Sağlık

Sivilce İzleri İçin Doğal Yağlar | Doğal Yağlar Ciltte Sivilce Yapar Mı?

22.06.2021
223
Sivilce İzleri İçin Doğal Yağlar | Doğal Yağlar Ciltte Sivilce Yapar Mı?

Sivilce İzleri İçin Doğal Yağlar; Başta psikolojik olmak üzere pek çok faktör sivilce şikayetlerini ortaya çıkartır. Hatta sivilcelerin ortadan kalkması üzerine leke ile iz problemleri yaşanabilir. Bu gibi durumlarda tamamen doğal yağlara başvurabilir ve cildin pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

İzlere İyi Gelen Yağlar Hangileri?

Sivilce İzleri İçin Doğal Yağlar nelerdir merak edenlere ilk etapta adı ile dikkat çeken jojoba yağından söz edebilirsiniz. İsmi yabancı gelen bu yağın etkilerini görenler asla vazgeçemiyor. Jojoba yağı içeriğine dair:

  • E vitamini içerdiği için hücre yenileyici etkisi ile öne çıkmıştır.
  • D vitamininden kaynaklı da lekelere karşı savaş açmaktadır.

Akne oluşumuna karşı gelen bu doğal yağın haftada 2 – 3 kere uygulanmasında sakınca görülmez. Pamuk yardımı ile sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürülebilir. Aynı zamanda cilde özel maskelerin içerisine de ekleyebilirsiniz.

Akne Karşıtı Doğal Yağlar Hangileri?

Akne oluşumu zamanla cildin lekeli bir görünüm kazanmasına neden olur. Bunun için devreye sivilce izleri için doğal yağlar girer ve düzenli uygulamalar üzerine cilt parlak bir görünüm kazanmaya başlar. Örneğin kadife çiçeği yağı bunlardan sadece bir tanesidir.

Kadife çiçeği yağının en büyük etkisi nemlendirme özelliği oluyor. Nem oranını dengeleyici özelliğinden dolayı cilde dost yağlar arasında gösteriliyor. Aynı zamanda sivilce ile akne sorunlarına karşı son derece etkilidir. Bu etkiyi görmek için de haftada en az 2 kez uygulanmasında fayda var.

En doğal ürünler için tıklayın

İndirimli ürünleri kaçırmayın

Cilt Lekelerine İyi Gelen Yağlar Hangileri?

Sivilce İzleri İçin Doğal Yağlar cildin pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını destekler. Bunun için isteyenler kuşburnu yağı üzerinden çözümü bulabilir. Bu eşsiz doğal yağa dair:

  • Bakım ürünlerinin çoğuna eklenir ve cilde iyi gelir.
  • Sivilceden sonra kalan lekelerin ortadan kalkmasında etkili olur.

Her aktarda bulunmayan bu doğal yağa dair internet üzerinden sipariş verilebilir. https://www.dogalsaglik.com/shop/ sayesinde cilde dost yağların her birini değerlendirebilir ve istediğinizi satın alabilirsiniz. Cilt tipine ve şikayetlere uygun olacak şekilde tüm doğal yağları ele alarak tercihinizi yapmanız gerekir.

Cildi Pürüzsüz Yapan Yağlar Hangileri?

Sivilce İzleri İçin Doğal Yağlar hangileri merak edenlere biberiye yağından da söz etmek gerekir. Cilt sorunlarına karşı öne çıkan bu yağı düzenli olarak kullananlar etkili sonuçlar ile karşı karşıya kalacaktır.

Öncelikle içeriğinde bulunan A vitamininden kaynaklı olarak son derece faydalı olduğunu belirtmek gerek. Bu durum sivilceden sonra ortaya çıkan lekelere karşı bir hayli etkili oluyor. Leke ve izlerin kaybolmasını isteyenler düzenli olarak biberiye yağını kullanıyor. Haftada 2 – 3 kez pamuk yardımı ile uygulanması üzerine sonuçları görmeniz kısa sürüyor.

Cilt Problemlerine İyi Gelen Yağlar Hangileri?

Cilt problemi denilince ilk akla gelen sivilce ile akne oluyor. Hatta devamında izler ve lekeler de gelmektedir. Hal böyle olunca yüksek Mevlalardan satılan kozmetik ürünlere başvurulabiliyor. Ancak daha ekonomik olan doğal yağlardan hızlı bir şekilde sonuç alındığını da unutmamak gerek.

Bunlar arasında öne çıkan çay ağacı yağı sayesinde cilt problemlerine son vermek sizin elinizde. Yağa dair:

  • Güçlü antioksidan özelliği ile sivilcelerin giderilmesinde etkili olur.
  • Sivilceden kaynaklı ortaya çıkan ve gitmeyen izler son bulur.

Sadece 1 – 2 damla ile etkili sonucu birkaç gün içerisinde görmeniz mümkün olacaktır. Pamuk yardımı ile uygulanabilir veya masaj yapılabilir. Hatta dilerseniz içeriğine Hindistan cevizi yağı ekleyerek uygulayabilirsiniz. Özellikle de hassas cilde sahip olanların önceden yapı seyreltmesi en doğrusu olacaktır.

Sivilcelere Karşı Etkili Doğal Yağlar Hangileri?

Sık sık sivilce problemleri ile karşı karşıya kalanların önceliği doğal yağlara yönelmek oluyor. İçeriğinde vitaminlerin ve minerallerin bulunduğu yağlar cilde dosta olarak kabul edilir. Sivilce ile akne sorunlarının giderilmesi adına ele alınır. Bunlardan:

  • Kuşburnu yağı sayesinde gözenekler temizlenir ve akne sorunu ortadan kalkar.
  • Ciltteki enfeksiyonlara karşı kekik yağının kullanılması uygun görülür.

Aynı zamanda bunlar arasına lavanta yağı da katılmıştır. Özellikle de sivilceleri kuruttuğu için sıklıkla tercih edilen doğal yağlardan bir tanesidir. Aromaterapi etkisi bulunan bu yağ sayesinde sivilce izlerine son verilebilir. Son olarak ise adı yapancı gelse de neroli yağına başvurulabilir. Yağ bezeleri ile başı dertte olanlara ilaç gibi doğal yağlardan bir tanesidir.

Sivilceler İçin Hangi Yağ Kullanılır?

Sivilcelerin geçmesi ve iz kalmaması için kullanabileceğiniz bitkisel yağlar vardır. Sivilcelere ve sivilce izlerine iyi geldiği bilinen limon yağını kullanabilir ve etkisini kısa sürede görebilirsiniz. Limon yağının cilde zarar vermemesi için içerisinde badem yağı ekleyerek pamuk yardımı ile masaj yapmanız gerekir.

Evde Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce izlerini geçirmek için evde yapabileceğiniz doğal çözümler vardır. Limon, sivilce izlerinin kısa sürede geçmesinde etkili olan bitkisel çözümlerden biridir. Limon suyunu zeytinyağı ile karıştırarak cildinize pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. Çilek yağı ve havuç ile yapacağınız karışım da sivilce izlerinin kısa sürede geçmesini sağlar.

Sivilce Yaraları İçin Ne Yapılmalı?

Sivilce yaralarının geçmesi için üzerine bitkisel yağlar uygulanmalıdır. Cildi tahriş etmeyen ve lekelerin doğal bir şekilde giderilmesini sağlayan lavanta yağını kullanabilirsiniz. Lavanta yağı içerisinde avokado yağı ve kakao yağı ekleyerek sivilce yaralarına pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz.

Yüzdeki İzlere Ne İyi Gelir?

Yüzdeki izlerin geçmesi için cilt tonunu açacak ürünler kullanılması gerekir. Yüzdeki lekelerin giderilmesinde etkili olduğu bilinen kantoron yağı ve badem yağını karıştırabilir, haftada 2 kez cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Argan yağı, papatya yağı, çilek yağı, limon yağı ve portakal yağının da cilt lekelerine iyi geldiği bilinir. Bu yağlardan birkaç damla bakım kremlerinizin içerisinde ekleyerek kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Kuru Ciltler İçin Doğal Yağlar

Sivilce İzleri İçin Krem | Sivilce İzi İçin Krem Önerileri

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yağlar

Yaşlanma Karşıtı Doğal Yağlar

Ciltteki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.