Doğal Sağlık

Sivilce İzleri İçin Krem | Sivilce İzi İçin Krem Önerileri

29.01.2021
290
Sivilce İzleri İçin Krem | Sivilce İzi İçin Krem Önerileri

Sivilce izleri ve sivilce sorunu kadınların en çok sıkıntı çektikleri hususlar arasında! Sivilce izleri için krem arayışında olan kişiler için çok özel bir inceleme yaptık! Sivilce sorununu çözmek ve bu problemden kalıcı olarak kurtulmak için hangi ipuçlarına dikkat etmeniz gerektiğini sizin için derledik!

Sivilce Sorununun Kaynağını İnceleyin!

Sivilce izleri için krem arayışındaysanız öncelikle bu sorunun neden meydana geldiğine dair bilgi almanız gerekiyor. Neden analizi yaptıktan sonra sivilce izi için krem kullanımına başlamak daha kalıcı bir etki yakalanmasını mümkün kılacaktır! Sivilceler eğer fizyolojik bir sorundan kaynaklanıyorsa bu sorunu çözmek için bir dahiliye uzmanına danışmalısınız. Özellikle karaciğer rahatsızlıklarının sıklıkla bu sivilceler ile kendini belli ettiği uzmanlar tarafından vurgulanıyor. Sivilcelere neden olan sorunu tespit etmeden sivilce izi için krem kullanımına başlamak net bir etki sağlamayacaktır!

Sivilce İzleri İçin Krem Önerileri

Sivilce izi için krem önerileri kapsamında farklı birçok ürünü sizin için analiz ettik. Piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz ve gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz alternatiflerden bazıları;

  • Sinoz: Sivilce izi için krem arayışında olan kişilerin son dönemlerde en popüler alternatiflerden biri olan Sinoz markasına da bir göz atması gerekir. Sosyal medya platformlarında ve fenomenler tarafından sıklıkla reklamı yapıldığı için acaba güvenilir değil mi soruları akıllara gelse de bu kremden memnun kalan kişilerin sayısı oldukça fazla!
  • Mario Bedescu Buffering Leke Önleyici Losyon: Sivilce izi için krem arayan hanımların bütçesi ortalama seviyede ise ve bu kremin ciddi manada etkili olmasını istiyorsa Bedescu en sevilen alternatiflerden bir tanesi olacaktır. Bu markanın sivilcelerin sönmesini sağlayan AntiBlemish serisine de bir göz atabilirsiniz.
  • Pixi Kit Vitamin C: Sivilce izi için krem ve ciltte meydana gelen lekelerin önlenmesi için bir alternatif arayışında olan kişiler için Pixi tam bir kurtarıcı olacaktır. İçerisinde yer alan C vitamini sayesinde lekelerden kalıcı olarak kurtulmanız sağlanır!

Sivilce izleri için krem seçenekleri arasında en popüler seçenekler bu şekildedir. Her bütçeden farklı ürünlere yer verdik, sizin için hem içerik hem de erişilebilirlik bağlamında hangisi daha uygun ise onu tercih edebilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin Krem

Estee Lauder Advanced Night Repair Serum Analizi!

Sivilce izleri için krem kategorisinin açık ara lideri olan Estee Lauder serumu ile gönüllere taht kurmuş durumda özel bir içeriği ile düzenli kullanıldığı zaman kalıcı olarak nitelendirilen lekelerin dahi ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Sadece lekelerin ortadan kalkması değil aynı zamanda yumuşacık bir cildin oluşturulması için harika bir fırsat verilmektedir.

Sivilce izi için krem kategorisinde serumlara da şans vermelisiniz. Estee Lauder tarafından lekeler ve cilt sağlığının yeniden kazanılması için oluşturulan bakım setleri bir arada kullanıldığı zaman çok daha etkili olacaktır. Fiyat bakımından diğer piyasa ürünlerine göre daha yüksek olsa da fiyat performans dengesi bakımından kullanan kişilerden tam not alıyor!

Sivilce İzleri İçin Krem

Clinique ID BB Jel + İrritasyon Krem Alternatifi

Sivilce izi için krem kategorisinde kişiye özel serilerden hoşlanıyorsanız muhakkak Clinique markasına göz atabilirsiniz. ID serisinde kişilerin kendi cilt özelliklerine uygun olarak kullanacakları kartuşlar ile lekeler ile mücadele etmesi sağlanıyor.

Sivilce izleri için krem kategorisinde ana krem bir hazne içerisinde size sunulacaktır, daha sonrasında marka tarafından farklı cilt tiplerine özel olarak hazırlanmış olan kartuşları kullanabilirsiniz. Lekeler için özel olarak hazırlanan bu krem sayesinde hem yeni leke oluşumunu engelleyebilirsiniz hem de mevcut lekelerin ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Hydropeptide Anti Wrinkle Polish and Plump Peel Önerisi Etkisi ile Göz Dolduruyor!

Sivilce izi için krem kategorisinde ünlülerin en sevdiği alternatiflerden biri olan Hydropeptide serisine de bir göz atmalısınız. Hem sivilce izlerinden kurtulmak hem de yaşlanmanın etkisini azaltmak için harika bir alternatif oluşturmaktadır. Sivilce izi için krem kategorisinde fiyat bakımından en yüksek olan ürün olsa da kullanan kişilerin öncesi sonrası fotoğraflarına bakıldığı zaman etkinin ne derece net olduğu bir kere daha fark edilmektedir.

Sivilce izleri için krem serisinde laktik asit ve askorbik asit kullanan nadir alternatifler arasındadır. Yaşlanmanın etkilerini geciktirmek, yeni sivilcelerin oluşmasını engellemek ve mevcut lekeler ile savaşmak artık daha kolay bir hal alacaktır!

Sivilce İzleri İçin Krem; Doğal Alternatiflere Yönelin!

Sivilce izleri için krem tespit etmek isterken aynı zamanda doğal alternatiflere de bir göz atabilirsiniz.

  • Kuşburnu çekirdeği yapı sivilce lekeleri için en sevilen doğal kaynaklar arasındadır.
  • Kullanacağınız yağın muhakkak soğuk sıkım olması gerekir. Yağ herhangi bir şekilde sıkım aşamasında ısı ile temas ettiği zaman kimyasal yapısında değişimler meydana gelebilmektedir. Bu nedenle uzmanlar özellikle soğuk sıkım kullanılmasını vurguluyor!
  • Misbahçe ve Bade Natural markalarından kolaylıkla temin edebilirsiniz. Sadece sivilce izlerinin geçirilmesinde değil aynı zamanda ciltte meydana gelen ton eşitsizliklerinin ortadan kaldırılmasında da bu doğal yağ harika bir performans sergiler.

Sivilce izi için krem alternatiflerinin yerine bu doğal içerikli yağa şans verebilirsiniz. Tabi ki cildinizin yağın uygulanmasından sonra herhangi bir tepki verdiğini ve hassaslaştığını fark ettiğiniz anda uygulamaya ara vermeniz gerekir.

Sivilce İzleri İçin Krem; Uygulama Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilde yağın ya da kremin uygulanmasının hemen öncesinde derinlemesine temizlenmesi gerekir. Bu derinlemesine temizleme sürecinde cilt yapınıza uygun krem ya da köpük temizleyicileri tercih etmelisiniz. Dilerseniz sabun da kullanabilirsiniz. Sabunların orantısız şekilde kuruluğa sebebiyet verdiği de uzmanlar tarafından vurgulanan hususlardandır. Daha sonrasında ciltte takılı kalan kirlerin söküp atılması için tonik aşamasına geçmelisiniz. Haftada bir iki kere de kil maskesi uygulayabilirsiniz. Özellikle yağlı ciltler için kil maskesi tam bir kurtarıcı olacaktır! bu şekilde cilt bakım rutininin oluşturulması yağın cilde çok daha sorunsuz şekilde nüfuz etmesinde büyük önem arz ediyor!

Güneş Işınlarının Zararlı Etkilerine Dikkat!

Sivilce izleri için krem kullanan bireylerin özellikle güneş ışınlarına karşı çok dikkatli olması gerekiyor. Sivilce izi için krem kullanırken dışarı çıkacağınız zaman muhakkak yüksek faktörlü güneş koruma kremlerini kullanmalısınız. Kullandığınız kremin cilt tipinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yağlı cildi olan kişiler için özel olarak hazırlanmış olan su bazlı içerikler de mevcuttur!

Sivilce izleri için krem kategorisinde ürün ararken sepetinize bir de güneş korumak remi eklemelisiniz. Sadece sivilce problemi olan kişilerin değil tüm bireylerin cilt sağlığını korumak adına bu kremlere hayatlarında yer açmaları gerekir. Faktör derecesine göre kaç saatte bir uygulamanız gerektiği kreme göre değişim gösterebilir.

Sivilce İzleri İçin Krem; Düzenli Kullanıma Dikkat!

Sivilce izleri için krem kullanım aşamasında tek bir uygulamanın sonrasında harika bir sonuç alacağınızı düşünmemelisiniz. Ancak düzenli bir kullanım ile sivilce lekesinin ortadan kaldırılması sağlanır. Sivilce izi için krem uygularken akşam saatlerini seçmelisiniz. Bu şekilde ciltte emilimi daha iyi olacaktır. Ayrıca güneş ile temas etmeyeceği için etkinliğinin artacağı da belirtilmelidir.

Sivilce izleri için krem uygularken her gün aynı zaman diliminde uygulamak dahi kremin performansı üzerinde etkili olacaktır. Sadece sivilceler için değil cilt sağlığı adına kullanılan tüm ürünlerde muhakkak düzenli kullanıma dikkat edilmesi gerekir. Sivilce izi için krem kullanacak olan kişilerin uygulamanın düzenliliğine ve aynı zamanda beslenme düzeni ile de cilt sağlığını desteklemeye dikkat etmesi gerekir!

Lekeler icin hangi krem iyi gelir?
Cildinde leke bulunan kişiler bunun için leke kremi kullanabilir. Ancak lekeler cilt problemi halinde görünüyorsa, tıbbi müdahale gerekir. Tıbbi müdahaleye gerek duymadan belirli noktalarda sivilce lekesi gibi görünümler bulunuyorsa bunun için cilt tonunuzu ya da cildinizde bulunan lekeye göre doğru kremi tercih etmelisiniz.
Sivilce izlerini gidermek için ne yapılmalı?
Ciltte bulunan sivilce izleri zamanla gider. Ancak kötü bir görünüm değilse bunu evde yapılan doğal yöntemlerle azaltabilirsiniz. Badem yağı, Hint yağı ve zerdeçal yağı sivilce izlerine gidermede oldukça faydalıdır. Direkt olarak cilde temas ettirmek yerine düzenli bir şekilde pamuk yardımıyla, bakım yağlarını cildinize temas ettirirseniz sivilce izlerinin zamanla azalması mümkün.
Sivilce lekeleri zamanla geçer mi?
Sivilce lekeleri zamanla geçer. Genel olarak ergenlik döneminde kişilerin en büyük problemidir. Ciltte sürekli olarak kalacağı düşünülür. Ancak sivilce lekeleri için temiz bir şekilde cildinize bakım gösterirseniz ve doğru bakım yağlarıyla cilt ürünleri gerçekleştirdiğiniz takdirde kısa bir süre içerisinde pürüzsüz bir görünüm elde edilir.
Sivilce lekeleri ne zaman geçer?
Sivilce lekelerinin tam anlamı ile geçebileceği zaman dilimi yoktur. Burada cildinize ne kadar güzel ve temiz baktığınıza göre değişkenlik gözetir. Gece uyumadan önce gün içerisindeki kir ve pas ciltten uzaklaşıp, doğal yağlarla cilt temizlenirse sivilce lekelerinin de kısa bir süre içerisinde geçmesi mümkün.

İlginizi Çekebilir;


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.