Doğal Sağlık

Vücut İnceltici Yağlar | Zayıflamak İçin Hangi Yağlar Kullanılır?

16.08.2022
7
Vücut İnceltici Yağlar | Zayıflamak İçin Hangi Yağlar Kullanılır?

Vücut inceltici yağlar nelerdir ve nasıl kullanılır? Kişinin yaş ve kilo durumuna göre kullanması gereken doğru ürünler nelerdir? Konu ile ilgili merak edilenler ve daha fazlasına yazımızda yer verilmiştir. İnceleyerek öğrenebilirsiniz. 

Vücutta, temel olarak yağlanmaya sebep olan iki farklı etmen mevcuttur. Bunların başında en bilineni yüksek kalorili beslenmedir. Diğeri ise yüksek kaloriler alınmasa dahi, tükenen besinlerin içeriğinin sağlıklı olmamasıdır. Peki, vücut inceltici yağlar yağlanmanın önüne geçer mi?

Vücut İnceltici Doğal Yöntemler

Cildimizin gençlik mekanizması, çevresel etkilere bağlı olarak olumsuz etkilenir. Zamanla kırışır, sarkar ve metabolizmanız yavaşlar.

 • Yaşa bağlı olarak, nemini kaybetmesi ile beraber vücut sıkışıklığı görünümünü yitirir. Cildimizin ihtiyaç duyduğu bakımın, %100 doğal içeriklerle sağlanması mümkün!
 • Doğal yağlar, içeriğinde taşımış oldukları fitokimyasallar ve yağ asitleriyle cildin bağ dokusunu destekler. Daha sıkı ve daha sağlıklı bir cilt görünümüne ulaşılabilir.

Vücut sıkılaştırıcı doğal yöntemler, aynı zamanda beden ve zihin bütünlüğü yakalanmasında kişilerin öncelikli tercihi oluyor.

Vücut İnceltici Yağlar Ne İşe Yarar?

Bitkisel yağlar, bilindiği gibi doğanın bize sunduğu mükemmel ürünlerdir. Bu doğal ürünlerin ön plana çıkmasında ki en temel faktörler kimyasal içermemesi ve etkisini çabuk gösterilmesidir.

 • Her kadının hayali, ince ve sıkı bir görünüme sahip olmaktır. Çok fazla kilo problemi olmayan kişiler, beraberinde sıkılaşmak isteyebilir. Bu noktada tıbbi müdahaleler mevcut! Fakat tıbbi müdahaleler dışında, bitkisel yağlar kullanarak günlük yaşamda yağ yakımı oldukça kolay ve basit.

Peki, zayıflatan ve sıkılaştıran yağlar nelerdir? Yalnızca ince bir vücuda sahip olmak ne yazık ki yetmez. Bu noktada fit bir görünüme sahip olmak da gerekir. Ne kadar zayıf olursak olalım vücutta sarkma, deride esneme gibi sorunlar yaşanabilir.

 • İşte tam bu noktada, doğanın bize sunmuş olduğu mucizevi ürünlerden faydalanabiliriz. Sıkı, gergin ve pürüzsüz bir tene sahip olmak için her defasında halk arasındaki tabiri ile bıçak altına yatmanıza gerek yoktur.
 • Bölgesel olarak zayıflama, yazımızın devamında belirttiğimiz yağlar ile mümkün. Bu yağlar, ciltte yağ yakımını sağlarken cildin derinlemesine nem almasında fayda sağlıyor. Sıkılaşmasında büyük bir rol oynamaktadır.

Ürünlerin her birini düzenli bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Ne kadar düzenli kullanırsanız, sizin açınızdan o kadar avantajlı olacaktır.

Biberiye Yağı

Vücut inceltici yağlar doğrultusunda araştırma yaptığınız takdirde karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Bunlar arasında, öncelikli olarak biberiye yağı gelir.

 • Biberiye tüketildiğinde, yağ yakımını sağlarken cildinize de uyguladığınızda pürüzsüz bir görünüm oluşacaktır. Vücudun fit bir görünümde olmasına neden olur.
 • Sürüldüğü bölgede ısıyı aktivite eder ve yağ yakımı gerçekleştirir. Fakat biberiye yağının kullanımının, gece yatmadan önce olması önerilir. Bu durum sizin kişisel kararınıza göre değişir.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı, bilindiği gibi eşsiz kokusu ile adeta sizi kendisine hayran bırakıyor. Lavanta yağı denildiği zaman öncelikli olarak cildin nemlenmesinde büyük rol oynadığı aklınıza gelecektir. Fakat bununla beraber sıkılaşma ve zayıflamada da yardımcı oluyor. İçeriğinde anti-aging etkisi vardır. Lavanta yağı, cildin oksijen almasını sağlar. Yenilenmesinde, pürüzsüz olmasında ve vücudun daha sık görünüme ulaşmasında da kesinlikle fayda sağlayacaktır. Önerilen yağ seçenekleri arasında geliyor.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının faydaları, saymakla bitmez. Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı içeriğinde 117 kalori ve 13,6 gram yağ bulunmaktadır.

 • Her yüksek kalorili gıdada olduğu gibi çok fazla bu yağdan tüketirseniz kilo almanıza neden olursunuz. Fakat tam tersi, düşük kalorili bir diyet yapıyorsanız etkili! Diyetin parçası olarak Hindistan cevizi yağı kullanıyorsanız, bu noktada karın bölgesinde bulunan yağlardan kurtulabilirsiniz.
 • 2011 yılında yapılan araştırma ve incelemeler doğrultusunda, 4 hafta boyunca her gün Hindistan cevizi yağı tüketen kişilerin göbek yağlarından %1 oranında azalma tespit edildiği görülmüştür.

Balık Yağı

Vücut inceltici yağlar içerisinde, özellikle karın bölgesinde bulunan yağlanmadan şikayetçi iseniz balık yağı alımını artırabilirsiniz.

 • Balık yağı, Omega 3 ismi verilen ve vücut tarafından üretilmeyen yağ asitlerini içerir. Bu asidin, vücudumuza birçok faydası vardır. Özellikle kanserle savaşta önemli rol oynuyor.
 • Koroner, kalp hastalığı, inflamasyon ve son olarak göbek bölgesindeki yağların yakımında da tavsiye edilir.
 • Balık yağı, direk tüketildiğinde de aynı etkiyi sağlayacaktır. Vücutta kullanılabilecek şekilde ürünler bulunur. Bunları da, karın bölgesinde düzenli olarak uyguladığınızda faydaları gözle görülür bir şekilde sonuçlanır.

Vücut İnceltici Yağlar Nasıl Kullanılmalı?

Karın çevresindeki yağlanma, özellikle estetik açıdan kişileri rahatsız ettiği gibi beraberinde birçok hastalığa da getirmektedir. Bunları kalp hastalığı, diyabet, inme ve bazı kanser türlerine yakalanma riskidir.

 • Amerika’nın meşhur zayıflama sistemleri içerisinde bulunan fitness dergisinde, karın yağlarını eritmek amacıyla günlük kalori alım miktarının %25 – %30 oranında belirli bitkisel yağları tüketilmesi tavsiye ediliyor. Bunlar badem, kaju fıstığı, zeytinyağları, zeytin, avokado, susam, yer fıstığı ezmesi gibi özellikle tekli doymamış yağlardan oluşması önemli.
 • Belirttiğimiz yağlar çoğu zaman tüketilerek etki sağladı gibi çoğu zaman da vücudunuza düzenli olarak masaj yaparak kullanmanız doğrultusunda da etki sağlar. Eğer ki spor yapıyorsanız, spor öncesi ya da spor sonrasında bu yağları vücudunuza içeriden dışarıya doğru masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
 • Ev içerisinde, düzenli diyet programlarının içerisine dahil etmeniz mümkün! Belirli yağlar, salata içerisin veya yemek içerisinde kullanılır. Bu da ciddi yağ probleminiz varsa etki edecektir.

Hangi Yağ Cildi Sıkılaştırır?

Vücut sıkılaştırıcı bitkisel yağlar, doğal cilt bakımında kadınların en büyük yardımcısıdır. Doğru seçilmiş ve uygulanmış yağı karışımı, kısa sürede gözle görülür etkiler sağlayacaktır. Burada cilt tipiniz, cilt problemleriniz ya da size uygun cilt bakım rutinini öğrenmeniz gerekiyor.

 • Gelişigüzel herhangi bir ürünü kullanmanız, sonrasında istenmeyen problemleri getirebilir. Cilt tipinize uygun olacak ürünlerden yana tercihinizi kullanmanız gerekiyor. Cildinizde problem varsa öncesinde doktor kontrolünde olmanız önemli! Böylece herhangi bir ürün içeriğinde farklı bir madde varsa bu zarar vermez.
 • Vücut inceltici bitkisel yağlar içerisinde, yasemin hemen hemen herkesin bildiği bitkisel ürünler arasındadır. Hücre yenileyici özelliği ile tanımlanmaktadır. Hücre yenileyici özelliğinin beraberinde, günümüzde sıkılaştırma etkisi ile de ön plana çıkıyor.

Peki, nasıl kullanmak gerekiyor? Yasemin yağını pamuğa damlattığınız takdirde vücudunuza ve yüzünüze uygulayabilirsiniz. Fakat hassas bir cilde sahipseniz, öncesinde doktor kontrolünde olmanız önemli. İki günde bir uygulamanız tavsiye edilir. Cildinize sıkılaşma meydana gelecektir. Zayıf fakat fit bir vücuda sahip olmayan kişiler için düzenli kullanımda daha sıkı bir görünüm mümkün olur!

Sık Sorulan Sorular

Metabolizmayı hızlandırmak ve yağ yakımını artırmak için hangi yağ önerilir?

Aspir yağı hem metabolizmayı hızlandırmak, hem de yağ yakımını artırmak amacıyla önerilir. Önemli bitkisel üründür. Kişinin yaşına, kilo durumuna ya da geçirmiş olduğu hastalıklara bağlı olarak kullanımı değişir.

Badem yağı vücut inceltme de önerilir mi?

Evet. Badem yağı, vücut inceltici yağlar kategorisi içerisinde bulunmaktadır. Etkileri düzenli kullanımda ortaya çıkıyor. Badem yağı orijinal olduğu takdirde fayda sağlar. İçeriğinde farklı ürünler varsa istenilen düzeyde etki sağlamayacaktır.

Vücut inceltici yağlar herkes için geçerli mi?

Hayır. Vücut inceltici yağlar, kişinin hassasiyet durumuna göre değişmektedir. Bu noktada doktor önerisi ile ürünler kullanmanız faydalı!


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.