Doğal Sağlık

Yaşlanma Karşıtı Doğal Yağlar | Hangi Yağ Cildi Sıkılaştırır?

24.06.2021
183
Yaşlanma Karşıtı Doğal Yağlar | Hangi Yağ Cildi Sıkılaştırır?

Yaşlanma Karşıtı Doğal Yağlar; Yaşlanma karşıtı kozmetik ürünlere ciddi paralar ödemek yerine çareyi doğal yağlarda bulabilirsiniz. Daha az maliyetli olan doğal yağlardan istenilen sonucu almanız da düzenli kullanım neticesinde mümkün olacaktır.

Kırışık Gideren Yağlar Hangileri?

Kaz ayaklarından veya alında yer alan ince çizgilerden rahatsız olanlar yaşlanma karşıtı doğal yağlar hangileri sorgulayabilir ve hızlı bir şekilde tercihini yapabilir. Bunlar arasında başı çeken limon yağından söz etmek gerekirse:

  • C vitaminine sahip olan limon yağı sayesinde cilt kendini yenilemeye başlar.
  • Güçlü bir antioksidan olduğu için de yaşlanma karşıtı yağlardan bir tanesidir.

Sonuç olarak limon yağı düzenli kullanım neticesinde istenilen sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Uygulamanın gece yatmadan önce yapılmasında fayda var. Özellikle de narenciye türü olduğu için uygulamaların ardından güneş ışınlarına maruz kalmamaya dikkat etmelisiniz.

Yaşlanmaya Dur Diyen Yağlar Hangileri?

Yaşlanma Karşıtı Doğal Yağlar arasında biberiye de yerini almıştır. Çok fazla adı geçmeyen bu doğal yağın son derece etkili olduğunu belirtmek gerek. Nitekim içeriğinde bulunan antioksidan dengesinden kaynaklı cilde dost yağlardan bir tanesi kabul edilir.

Aynı zamanda güçlü antimiktobiyal özelliğinden kaynaklı kırışıklık karşıtı yağlar arasında gösterilir. Son olarak serbest radikaller içerir ve tüm bu özlerinden kaynaklı cilde iyi gelir. Özellikle de cildin elastik yapısında meydana gelen bozulmalara son verir. Kırışıkları giderir ve taze bir görünüme sahip olursunuz. Biberiye yağı haftada 2 – 3 kere cilde uygulanabilir.

En doğal ürünler için tıklayın

İndirimli ürünleri kaçırmayın

Nemlendiren Doğal Yağlar Hangileri?

Kırışıklıklara karşı yoğun nemlendirme özelliğine sahip olan doğal yağlara başvurulmasında fayda var. Yaşlanma karşıtı doğal yağlar olarak gül yağı da bu özelliği üzerine ele alınabilir. Şöyle ki:

  • Antioksidan ile antibakteriyel özelliklerinden kaynaklı tercih edilir.
  • Son olarak bunlar arasına antienflamatuar özelliği de eklenir.

Tüm bu özellikleri üzerine sıklıkla kullanılan gül yağı, ciltte meydana gelen kızarıkların son bulmasında etkili olacaktır. Aynı zamanda cildin gerginliğini alır ve daha aydınlık bir görünüme sahip olması sağlanır. Hatta iltihap önleyici olması da dikkate alınan bir diğer özelliğidir.

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yağlar Hangileri?

Yaşlanma Karşıtı Doğal Yağlar cildin sıkılaşmasını ve de daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını mümkün kılar. Bunun için düzenli aralıklar ile sandal ağacı yağı da kullanılabilir. Nitekim cildin su tutmasında etkili olduğu için kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Yoğun nemlendirici olarak kabul edilir ve cilde dost yağlar arasında gösterilir. Özellikle de ince çizgilerden sık sık şikayetçi olanların tercihi bu yönde olmalıdır. Çizgilerin üzerine pamuk yardımı ile uygulanması en doğrusu olacaktır. Limon yağı gibi bu tarz doğal yağların gece yatmadan önce uygulanmasında fayda var. Nitekim uzun süre cilde nüfus etmeleri ve güneşten uzak durmaları halinde istenilen sonucu elde edersiniz.

İnce Çizgilere Karşı Doğal Yağlar Hangileri?

İnce çizgiler 30’lu yaşlardan itibaren başlar. Farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkan bu çizgiler için yüksek Mevlalardan satılan kozmetik ürünlerine başvurmanıza gerek kalmıyor. https://www.dogalsaglik.com/shop/ sayesinde aradığınız yağlara ulaşmanız ve son derece makul fiyatlardan elde etmeniz mümkün olacaktır. Örneğin kırışıklık karşıtı olan lavanta yağı bunlardan bir tanesidir. Yağa dair:

  • Rahatlatıcı etkisinden kaynaklı olarak tüm cilt türlerinde etkili olur.
  • İnce çizgilerin giderilmesinde sık sık uygulanır.

Uygulama sırasında isterseniz içerisinde Hindistan cevizi yağını da ekleyebilirsiniz. Nemlendirme özelliğini bu şekilde arttırabilirsiniz. Neticesinde pamuk yardımı ile cilde uygulamanız ve sonucu birkaç hafta içerisinde gözlerinizle görmeniz mümkün olacaktır.

Cilde İyi Gelen Doğal Yağlar Hangileri?

E vitamini açısından zengin olan doğal yağlar hangileri ele alabilir ve tercihinizi yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse üzüm çekirdeği yağı bunlar arasına katılmış ve kırışıkların son bulmasında sıklıkla uygulanmıştır.

Cildin onarılmasını ve canlanmasını sağlayan üzüm çekirdeği yağını direk olarak masaj yoluyla uygulamanız mümkün olacaktır. Ardından:

  • Havuç tohumu yağı da antibakteriyel ve antioksidon özellikleri ile cilde iyi gelir.
  • Geleneksel zeytinyağı eşliğinde de cilt nemlenir ve kırışıklar giderilir.

Son olarak bunlar arasına nar çekirdeği yağının da katıldığını unutmamak gerekir. Nar çekirdeği yağı akne sorunlarının giderilmesinde sıklıkla tercih edilir. Cilt sağlığına iyi gelen bu yağ ince çizgilere sahip olanların da tavsiyesidir. Nitekim düzenli uygulama üzerine kırışıklıkların ciddi anlamda ortadan kalktığı görülmektedir.

Hangi Yağlar Gözenek Sıkılaştırır?

Gözeneklerin sıkılaşması için beslenme düzenine dikkat edilmesi ve bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılmasına dikkat edilmesi gerekir. Gözeneklerin sıkılaşması için kullanabileceğiniz yağlar; fındık yağı, avokado yağı, yosun yağı, susam yağı, limon yağı, portakal yağı ve nane yağıdır. Bu yağları, bakım kremlerinin içerisinde ekleyerek kullanabilirsiniz.

Kazayağı İçin Hangi Yağ?

Kazayağı için kullanacağınız yağların içeriğinde antioksidan olmasına dikkat etmeniz gerekir. Göz çevresinin daha sağlıklı olması için E vitamini oldukça faydalıdır. Bu içeriklere sahip olan Hindistan cevizi yağı, kazayaklarına en iyi gelen yağlardan biridir. Lavanta yağı ve badem yağı kullanarak da daha sağlıklı göz çevresine sahip olabilirsiniz.

Yüz İçin Hangi Yağ Kullanılır?

Yüz için kullanabileceğiniz yağlar; kakao yağı, lavanta yağı, çilek yağı, Hindistan cevizi yağı, portakal yağı, avokado yağı ve fındık yağıdır. Bu yağları bakım ürünleriniz içerisinde ekleyerek kullanabilir veya pamuk yardımı ile cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı ve badem yağı karışımı yaparak da cildinize uygulayabilir, daha sağlıklı bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Yüzdeki Kızarıklığa Hangi Yağ İyi Gelir?

Yüzdeki kızarıklıkların geçmesi için kullanacağınız yağların leke açma etkisi olması gerekir. Bu yağlar; limon yağı, portakal yağı, kakao yağı ve nane yağıdır. Bu yağların cildinize doğrudan temas etmesi zarar verebileceği içerisine tatlı badem yağı ekleyebilirsiniz. Pamuk yardımı ile düzenli bir şekilde cildinize masaj yapmanız lekelerin kısa sürede geçmesini sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Sivilce İzleri İçin Doğal Yağlar

Kuru Ciltler İçin Doğal Yağlar

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yağlar

Saç Nasıl Hızlı Uzar | Saçı Uzatma Yolları

Doğal Yöntemlerle Çatlak Tedavisi


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.