Doğal Sağlık

Yaşlanma Karşıtı Kırışıklık Giderici Krem | En İyi Kırışıklık Giderici Krem Hangisi?

01.09.2021
106
Yaşlanma Karşıtı Kırışıklık Giderici Krem | En İyi Kırışıklık Giderici Krem Hangisi?

Yaşlanma Karşıtı Kırışıklık Giderici Krem; Hayatın akışı hep ileriye doğru ilerler ve zaman hiç geriye dönmez. Bu yüzden zaman içerisinde yaşlılık belirtileri görülür. İnsanlar hem vücutlarında hem de yüzlerinde yaşlanma semptomları görmektedir. Yaşlanmadan kaynaklı en çok karşılaşılan semptomlar ise kırışıklık, sarkıklık ve mor ya da siyah lekelenmelerdir.

Yaşlılık hem psikolojik hem de fizyolojik olarak insanlara zorluk yaşatmaktadır. Sağlıklı beslenme ve egzersiz sayesinde hem yaşlılığın etkisi yavaşlatılabilir hem de cilt sağlıklı görünüme kavuşabilir. Ancak cildin sadece egzersiz ve spor ile sağlıklı kalabilmesi mümkün değildir. Cilt, özel bir bakım ister. Cilt, ilgi ve alakalı ister. Bu yüzden cilde istediği ilgi ve alaka verilmelidir. Ancak cildin ihtiyaç duyduğu besinlerin ve maddelerin cilde verilmesi ile yaşlılık görünümlerine karşı savunma yapılabilir.

Cildin yaşlılık semptomları göstermesinde yapılabilecek en etkin eylem yaşlanma karşıtı kırışıklık giderici krem kullanımı olmaktadır. Yaşlatma karşıtı kırışıklık giderici krem kullanımı cildin nem seviyesini dengeler ve cildin pamuksu olmasını sağlar. Ancak yaşlanma karşıtı kırışıklık giderici krem uzun yıllar kullanılması gereken ve düzen gerektiren bir maddedir. Kısa süreli edinilmeyen alışkanlık ile kullanılan yaşlanma karşıtı kırışıklık giderici krem uygulaması yaşlanma semptomlarını engelleyemez.

Yaşlanma karşıtı kırışıklık giderici krem içerisinde bulunan özler sayesinde cildi besler ve cildin koyu görünümden kurtulmasına yardım eder. Düzenli kullanım ile yaşılılığın en büyük belirtisi olan kırışıklığı giderir ve yeni kırışık oluşumlarını engeller.

Hangi Krem Kırışıklığa İyi Gelir?

Yaşlanma karşıtı kırışıklık giderici krem arayışında olan kişiler hangi kremin kırışıklığa iyi geldiğini merak etmektedir. Öncelikle hangi cilt tipine sahip olduğunuzu belirlemeli ve cilt problemlerinizi öğrenmelisiniz. Cilt problemleri arasında iyileşmeyen yaralar var ise hyaluronik asit kullanımı oldukça işe yarayacaktır. Ancak ciltte hücre yenilemesi yavaşlığı bulunuyor ise C vitamini serumu kullanımı etkili olmaktadır. Ayrıca anti aging kremler cildin ihtiyaç duyduğu tüm yenileme maddelerini içermektedir.

Hangi kremin kırışıklığa iyi geleceği ise kalitesine bağlıdır. Aynı zamanda birçok krem kırışıklığa iyi gelse de düzenli kullanım olmadan hepsi çöp olacaktır. Düzenli ve rutin kullanım sayesinde kırışıklıktan kurtulmak mümkündür. Ayrıca düzenli kullanıma ek olarak da kişilerin mutlaka cilt temizliğine özen göstermesi ve bol su tüketmesi sağlıklı cildin anahtarıdır.

Kırışık Önleyici Krem Kaç Yaşında Kullanılır?

Kırışık önleyici ve yaşlatma karşıtı kırışıklık giderici krem kullanımı için en doğru yaş 25 yaştır. Çünkü bu yaşlarda tam anlamı ile cilt yaşlanma başlar ve ciltteki hücrelerin çoğalma hızı yavaşlar. Takviye bir krem veya serum kullanmadan yaşlanma ve kırışıklık önlenemez. Hatta takviye krem veya serum kullanımının da düzenli olmadığı sürece ciltteki kırışıklığı önlemesi mümkün değildir. Ne kadar iyi bir marka kullanırsanız kullanın düzenli uygulama yapmıyorsanız bakım yapmanızın hiçbir anlamı yoktur.

25 yaştan itibaren başlayan yaşlatma karşıtı kırışıklık giderici krem kullanımı sayesinde 35’li yaşlara kırışık oluşumu görmeden ulaşabilirsiniz. Bu yüzden erken yaşlarda kırışık giderici ve anti aging krem kullanmak önem taşımaktadır.

Kırışık önleyici krem kullanmak için 25 yaşlarında cildin hazır olduğunu belirtmiştik. Buna ek olarak kırışık önleyici kremin bu yaşlardan itibaren gece ve gündüz kullanılması gereklidir. Çünkü ancak bu şekilde kırışıklık yaşanması önlenir ve yaşlanma yavaşlar. Ayrıca cilde masaj yaparak uygulanan kırışık önleyici ve yaşlanma karşıtı kremler, cildin derinliklerine işlemektedir. Böylelikle çabuk bir şekilde cilt hücreleri kremlerin içerisinde yer alan vitamin ve maddeleri emecektir.

Kırışık Yüzlere Ne İyi Gelir?

Öncelikle kırışıklık herkeste görülebilen bir yaşlılık belirtisidir. Ancak herkes aynı dozda kırışıklık ile karşılaşmaz. Bu durum kişinin kendi çabasına bağlıdır. Çünkü erken ve genç yaşlarda yapılan bakımlar ilerleyen yaşlarda insanların karşısına olumlu etkiler sunmaktadır.

Kırışık yüzler için ne iyi gelir diye merak edenler için ise ilk olarak cilt temizliğinden bahsetmek gerekir. Aynı zaman nemlendirici krem kullanımı cildin taze kalması ve kırışıklık oluşturmaması açısından etkilidir. Kırışık yüzler ile karşılaşmamak için ise bir diğer yol düzenli güneş kremi kullanımıdır. Güneş kremleri güneşten gelen UVA ışınlarına karşı bir bariyer oluşturur ve böylelikle zararlı ışınlar cilt ile temas etmez. Güneşten gelen ışınlar için kullanılan güneş kreminin içeriğinde nemlendirici etki de bulunmaktadır. Bu tip krem kullanımları sonucunda cildin kırışıklık oluşturması önlenmektedir.

Kırışık yüzlere iyi gelen bir şey ise masajtır. Yüz masajı cildin kan dolaşımına hız verir ve kolajen üretimi artmaktadır. Yüz masajı sayesinde ciltte oluşan kir ve toksinler arınır. Ayrıca kullanılan cilt bakım ürünleri derinlere kadar işler ve yarar sağlar. Kısaca yüz masajının kırışık yüzlere faydaları:

  • Oksijen sebebi ile kolajen üretimine hız kazandırır.
  • Hücre yenilenmesine yardımcı olur.
  • Dolgun bir yüz görünümüne sağlar.
  • Cilt bakım ürünlerinin emilimini kolaylaştırır.
  • Cildin dinlenmesine yardımcı olur.
  • Cilte detox etkisi yaratır.
  • Ciltte oluşan yaşlanma belirtilerini gideriyor ve oluşumuna engel oluyor.

Yüz Maskesi Kaç Yaşında Kullanılır?

Dermatologlar cilt temizliğinin ergenlik yaşlarından itibaren yapılmaya başlanmasını ve dikkat edilmesini söylemektedir. Küçük yaşlardan itibaren edinilen cilt temizliği ve cilt bakım alışkanlığının yararları yıllar sonra görülecektir. Aynı zamanda cildin temiz görünümü ve temizliğinin sağlanması akne, sivilce ve siyah nokta oluşumlarına bariyer koymaktadır.

Yüz maskesi kullanımı için en doğru yaş ise ergenliğin yeni başladığı 11-12 yaşlardır. Bu yaşlarda hormonlardan kaynaklı olarak ciltte değişimler görülür. Gözenekler açılır, siyah nokta oluşumları ve sivilce oluşumları görünür. Ancak siyah nokta ve sivilce oluşumları cildin kirli olmasından ve düzensiz beslenmeden kaynaklıdır. Bu yaşlarda cilde maske uygulanması ve bakım yapılması gerekir.

Özellikle ergenlik yaşlarında başlayan makyaj yapma alışkanlığı cildin düşmanı olabilmektedir. Makyaj yapmak için doğru ve kaliteli markalar seçilmelidir. Ayrıca bu makyajın her gece yatmadan önce iyice temizlenmesi ve ardından tonik uygulaması yapılarak cildin nefes alması sağlanmalıdır.

Esas olarak kuru cilt tiplerinin ihtiyacı olduğu sanılan nemlendirici kremler her cilt için gereklidir. Cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici kremi sabah ve akşam düzenli olarak temiz cilde uygulamalısınız.

Cildin sağlıklı olabilmesi için maskelerin evde yapılmaması gerektiğine değinmek gereklidir. Evde ürünlerin ve gıdaların rasgele karıştırılması sonucunda elde edilen karışımların cilde bir yarar sağlaması mümkün değildir. Çünkü tüm cilt bakım ürünleri dermatologların ve uzmanların gözetiminde üretilmektedir. Bu yüzden ciltte bir alerjen oluşmamaktadır. Ayrıca yanlış ve doğru olmayan cilt bakımı olarak bilinen evde yapılan maskeler, cildin çizilmesine sebep olabilir. Bu yüzden her yaşta cilt bakımı için dermatolog onaylı ürünler tercih edilmelidir.

Yaşlanma Karşıtı Kırışıklık Giderici Krem; Yüzdeki Kaz Ayakları Nasıl Yok Edilir?

Kaz ayakları göz çevresinde oluşan ve özellikle gülünce ortaya çıkan kırışıklıklardır. Bazı durumlarda çok küçük yaşlarda bile görünebilmektedir. Ancak kaz ayakları ile yaşamak gerekmez. Doğru ve kontrollü cilt bakımı sayesinde kaz ayaklarından kurtulmak mümkündür.

Öncelikle kaz ayakları için tüketilmesi gereken gıdalar süt, su, C vitamini içeren limon ve portakal gibi besinlerdir. Düzenli su tüketimi cildin ihtiyacı olduğu sıvıyı karşılamaktadır. Kaz ayakları için ek olarak E vitamini kapsüllerinin kullanımı veya aloe vera jeli kullanımı işe yaramaktadır. Ancak kesin çözüm için genç yaşlardan itibaren yaşlatma karşıtı kırışıklık giderici krem kullanımı şarttır.

Yüzde ve göz çevresinde oluşan kırışıklıklar herkesin canını sıkabilmektedir. Ancak genç yaşlarda cilt bakımına başlayarak bu görünüme sahip bir cilt ile yaşamak zorunda kalmazsınız. Ayrıca genç yaşlarda yapılmayan yüz ve cilt bakımı yüzünden ileriki yaşlarda botoks ve dolgu işlemleri yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Kırışıklık Giderici Krem; Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Göz çevresi en çok gülerken belli olan kırışıklıklara sahiptir. Ancak göz çevresindeki kırışıklıklar için telaşa kapılmamalı ve zararın neresinden itibaren tedaviye başlarsanız kar olacağını unutmamalısınız.

Göz çevresindeki kırışıklık oluşumunun sebebi vücudun kolajen ve elastin üretim seviyesinin azalması ya da yavaşlamasından kaynaklıdır. Bu yüzden kolajen ve elastin seviyesini yükseltecek kremler kullanılması göz çevresi kırışıklığını tedavi etmede işe yarayacaktır.

Göz çevresinde kırışıklık ile birlikte görülen morluk ve halka halka lekelerin tedavisi için ise hyaluronik asit kullanımı tavsiye edilmektedir. Hyaluronik asit kullanımının düzenli bir hale getirilmesi ile ciltte oluşan lekeleri gidermektedir. Özellikle sivilce izlerine ve geçmeyen cilt yaralarına karşı hyaluronik asit çok etkili bir serumdur. Bunun sebebi ise hyaluronik asidin içerisinde yer alan antioksidan ve antibakteriyel maddeler sayesinde lekeler tedavi edilmekte ve yok olmaktadır. Ayrıca ciltte bakterilere karşı bir tabaka oluşmaktadır.

Yaşlanma Karşıtı Kırışıklık Giderici Krem; Gece Kremi Hangi Yaşta Kullanılır?

Gece kremi, gündüz kremleri veya güneş kremlerinden farklı olarak yoğun nemlendirici özelliğine sahip olarak üretilen kremlerdir. Bunun sebebi ise gece cildin nem ihtiyacını karşılayarak dengelemesinde etkili olabilmektir.

Gece kremlerinin gündüz kullanılması tavsiye edilmez. Çünkü bu kremlerin içerisinde güneşten gelen UVA-UVB ışınlarına karşı savaşacak olan etken maddeler yer almamaktadır. Gece kremleri daha çok yoğun nem ve yenilendirme ile yapım ve onarım sağlamaktadır.

Gece kremi uygulaması 35 yaşlarından itibaren ritüel bir alışkanlık olmalıdır. Çünkü gece uyku esnasında cilt dinlenir ve nefes almaya vakti olur. Bu yüzden gece uygulanan gece kremleri cildin nefes alırken yenilenmesine yardım eder. Ayrıca yoğun nemlendiriciliği sayesinde bir sonraki güne sağlıklı görünüme sahip bir şekilde uyanmanız yardımcı olur.

Tüm cilt kremleri ve cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi gece kremi uygulaması yapacak kişilerin masaj yapması gereklidir. Cilde masaj yaparak yedirilen gece kremi oldukça hızlı emilim ile hızlı etki göstermektedir. Cildin her köşesine eşit miktarda dağılır ve böylelikle cildin her köşesini iyi bir şekilde nemlendirir.

Bütün cilt kremi uygulamalarında pamuk kullanımı veya ellerin temiz olduğundan emin olarak parmak kullanımı uygundur. Ayrıca cildin tonik yardımı ile tazelenmesi gereklidir. Tonik, makyaj temizleme suyunun ulaşamadığı bölgelere ulaşarak cildi derinlemesine temizlemektedir.

Cilt bakım ürünü olarak alınan tüm kremler ve bakım serumlarının en fazla 6 ay dayandığına dikkat çekmek gerekmektedir. Çünkü bu kremlerin açıldıktan sonra 6 ay süresi vardır. 6 ay içinde tüketmek ve kullanmak gereklidir bu yüzden cilt bakım kremlerinin küçük ml içeren kutularda alınması önerilmektedir.

Özellikle güneş kremi kullanımında mutlaka son 6 aydan uzun süre açık kalmış bir ürün kullanmamalısınız. Güneş kremi 6 aydan uzun süredir açık ise özelliğini yitirmiş ve koruyuculuk sağlamayacaktır.

Göz çevresi kremi kaç yaşında kullanılır?

Göz çevresi kremi 21 yaşından itibaren kullanılabilir.

Cilt kaç yaşından sonra yaşlanır?

Cilt yaşlanmaya 25 yaşından sonra başlamaktadır.

Ilk önce serum mu krem mi?

İlk önce serum kullanılmalı ardından krem uygulanmalıdır.

İlginizi Çekebilir;

Yüz İçin Doğal Yağlar

Saç Bakımı Maskesi Nasıl Yapılır?

Yaşlanma Karşıtı Doğal Yağlar

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Yağlar

Göz Çevresi Kırışıkları İçin Doğal Yağlar


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.