Anasayfa / Faydalı Besinler / Yumurta Akı Tozu Faydaları Nelerdir?

Yumurta Akı Tozu Faydaları Nelerdir?

Yumurta çok önemli bir besin olup, protein deposudur. İnsan vücudu için birçok faydaları bulunmaktadır. Yumurtanın birçok pişirme şekli bulunduğu gibi yumurta akı tozu kullanarak da faydalarından yararlanılabilir. Yumurtanın sarısı ve akı birbirinden ayrı özellikte yapılardır. Yumurta akının çoğunluğu sudan meydana gelmektedir. %12’lik kısmı ise kuru maddeden oluşmaktadır. Kuru maddenin tamamı neredeyse proteindir. Yumurta akına çeşitli işlemler yapılarak bir toz haline getirilir. Böylece insan vücudu için gerekli olan protein toz şeklinde de alınabilir.

Yumurta Akı Tozu Faydaları

Çoğunlukla yıpranmış, parlaklık ve canlılığını yitirmiş saçlar için kullanılmaktadır. Uzmanlar saçlar için yumurta akı tozunun bir mucize olduğunu dile getirmektedir. Saçlar için birçok olumlu etkisinin olduğunu savunmaktadırlar. Kişiler saçlarına uyguladıkları zaman saçlarının daha canlı, parlak ve eskisinden daha güzel bir görüntüye sahip olduğunu görmektedirler. Böylece yumurta akı tozu faydaları nelerdir? Sorusuna cevap verilmiş olur. Aynı zamanda çeşitli karışımlar yapılarak da saça uygulanabilir.

Yumurta Akı Tozu Nasıl Kullanılır?

Yumurta akı tozu, Hindistan cevizi yağı ile karıştırıp saçlara uygulanabilir. Hem Hindistan cevizinin hem de yumurta akı tozunun saçlara çok önemli faydaları bulunmaktadır. İki faydalı yağın karıştırılarak özel bir maske yapılması saçları daha parlak ve canlı gösterecektir. Saçların uzunluğuna bağlı miktarlarda hazırlanarak yapılan maske saçlara masaj yapılarak uygulanmalıdır. Aynı zamanda yumurta akı tozu şampuan içerisine bir miktar eklenerek de kullanılabilir. Kısa zamanda saçların daha parlak ve canlı gözüktüğü fark edilecektir.

Zeytinyağı İle Kullanımı

Yumurta akının zeytinyağı ile kullanımı sonucunda saçlar daha canlı ve parlak olur. Zeytinyağı başlı başına saçlar için oldukça faydalıdır. Yumurta akı tozu ile beraber kullanıldığında saçlar için daha faydalı olmaktadır. Bir miktar zeytinyağı içerisine yumurta akı tozu koyarak saçlara masaj yardımı ile uygulanır ve bir süre bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Maske sonrası saçların canlı ve parlak olduğu görülebilir. Saçların ihtiyacı olan tüm mineral ve vitaminler bu karışım içerisinde yer almaktadır. Bu vitamin ve mineraller saç köklerine kadar ulaşarak saçların daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

Bunlara da göz at

Evde Enerji Veren İçecek Hazırlama

Vücudumuzun çok büyük bir  kısmının su olduğunu düşünürsek sıvı tüketiminin çok önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Hepimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.