Funda Çayı Zayıflama | Funda Çayı ile Kilo Verme

24.02.2021
740
Funda Çayı Zayıflama | Funda Çayı ile Kilo Verme

Sağlık sorunları için çözümler, bağışıklık güçlendirme ya da metabolizma hızlandırma gibi pek çok konuda bitkilerden yararlanırız. Öyle ki çoğu tıbbi ilaçların özünde bile bazı bitkiler yer almaktadır. Durum böyle olunca, vücudumuzla ilgili hemen hemen her sorunda bu bitki türlerine koşuyor ve alternatif çözüm yolları oluşturuyoruz. Vücudumuzla ilgili bu sorunlardan bir tanesi de istenmeyen fazla kilolardır. Spor yapmaya üşenen ya da diyet yapmak istemeyen pek çok insan bu sorunu çözebilmek adına bitki çayları ve bitki kürlerine yönelmektedir. Bu yazıda, o çözüm yolarından biri olan funda çayı zayıflama etkisinden bahsedeceğiz.

Funda Çayı Nasıl Kullanılır?

Funda çayı zayıflama konusunda birçok bitki ile birlikte kullanılabileceği gibi, bitkinin sadece kendi çayı da hazırlanabilir. Sadece kilo açısından değil pek çok sağlık sorununa çözüm olan funda çayının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Genel olarak serin ve gölge yerleri seven funda çiçeği, ülkemizde Batı Anadolu kesimlerinde yetiştirilir ve bu bitkinin çiçekleri ayrı, sapları ayrı faydalar sağlar. Genelde yaprakları ve çiçekleri, bitki çayı yapımında kullanılır.
 • İçerisinde yer alan kalsiyum elementi sayesinde kemik ve eklem ağrılarını hafifletir.
 • Ağrı oluşumunu azaltma etkisi olduğu için regl zamanlarında kullanılması önerilir.
 • Metabolizmayı hızlandırarak yağların yakılmasını sağlar ve kilo vermeye katkıda bulunur.
 • Bağışıklık sitemini güçlendirerek grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanmamızı önler. Aynı zamanda hastalık dönemlerinde tedavi amaçlı da bu çay tüketilebilir.
 • İdrar söktürücü özelliği sayesinde enfeksiyon riskine karşı tedavi olarak kullanılabilir.
 • Kolesterolü düşürür.
 • Özellikle gül hastalığı gibi ciltte meydana gelen rahatsızlıkların ve akne sivilce gibi cilt sorunlarının giderilmesinde kullanılır.

Demleme;

Bu şifalı bitkinin bitmek bilmeyen faydalarından birkaçını sıraladıktan sonra funda çayı nasıl demlenir sorusunun cevabını verelim:

 • Bir tutam funda yaprağını bir küçük demlik su içerisinde kaynatın.
 • Yaklaşık 10 dakika sonra ocağın altını kapatın ve iyice demlenmesini bekleyin.
 • Demlendikten ve ılınmaya başladıktan sonra süzgeç yardımı ile süzerek çayınızı tüketebilirsiniz.
 • Funda çayı aç mı tok mu içilir sorusunu soranlar için, aç karınla ve kahvaltılardan yarım saat önce tüketilmesi önerilir.
 • Günde 2 sefer içilebilir.

Funda çayına dair merak edilen bir diğer konu; funda çayı zayıflatır mı sorusudur. Bu bitki çayının metabolizma hızlandırma, ödem sökme gibi özellikleri olduğu için evet, funda çayı zayıflamaya yardımcı olur. Verilen kilo miktarı kişilerin yaşlarına, bünyelerine göre değişkenlik göstermektedir.

Bu bitki tek başına tüketildiğinde tadı biraz acı gelebilir. O yüzden bu tadı kırmak adına mate yaprağı çayı içerisine katılıp içilebilir.

Ya da diğer bir yöntem olarak funda yaprağı, mate, biberiye, kekik ve yeşil çay karışımından da yararlanabilir, böylece kilo vermek adına daha etkili bir çözüm yolu denemiş olabilirsiniz.

Funda Çayı Zayıflama

Funda Çayı Zayıflamak İçin İşe Yarıyor mu?

Funda çayı zayıflama adına en çok kullanılan bitkisel yöntemlerden biridir. Özellikle yeşil çay ve biberiye ile kullanıldığında daha etkili sonuçların elde edildiği görülmüştür. Piyasada bulunan ve hazır olarak satışa sunulan bitki çaylarının bazılarının yapısında funda yaprağı bulunur. Uzmanlar genelde, bu çayların hazır olarak alınmasından ziyade ev ortamında hazırlanmasının daha sağlıklı olduğunu iddia ediyorlar.

Funda Çayı Kullananlar

Zayıflamak için funda çayı yaprağından hazırlanan çayı kullananlar sonuçlardan oldukça memnun. Özellikle, mate yaprağı ile birlikte demlenen funda yaprağı çayının metabolizmalarını hızlandırdığını ve bu sayede rahat bir şekilde kilo verdiklerini iddia edenlerin sayısı epey fazla. Funda yaprağına hemen hemen her aktardan ulaşabilmek de, tüketicilerin yüzünü güldüren başka olumlu bir durum.

Funda Çayı Zayıflama Şikayetleri

Funda çayı zayıflama düşüncesi olan insanların daha fazla rağbet gösterdiği bir çay türü olup, bu bağlamda kendisinden beklentileri de yükseltmektedir. Funda çayını düzenli olarak kullananların pek çoğu hemen hemen her platformda olumlu yorumlar yaparken, bazıları da gerek düzenli kullanmadığı gerekse kullandığı halde işe yaramadığını düşündüğü için bu bitkiye kızgın. Ancak şunu unutmamak gerekir ki, her bitki türü her vücutta aynı etkileri yaratmaz. Kişilerin bünyeleri, yaşları gibi birçok faktörün işe dahil olması haliyle bu etkileri de farklılaştırıyor.

Funda çayı yaprağını başka hiçbir bitki ile karıştırmadan deneyenler, bitkinin genel anlamda pekte bir işe yaramadığından şikayetçi.

Funda Çayı Zayıflama Yorumları

Funda çayı yaprakları ile hazırlanan çayı düzenli olarak tüketen kullanıcılardan pek çoğu, bitkinin kısa sürede etkisini gösterdiğini ve bu durumdan da gayet memnun kaldıklarını ifade etmişler. Özellikle; funda yaprağı, mate, biberiye, kekik ve yeşil çay karışımının, son derece çarpıcı sonuçlarının olduğunu vurgulayan tüketiciler, bu çayların her birinin düzenli olarak kullanılması gerektiğini söylüyorlar.

Bir aylık bir kullanımda, günde yalnızca 2 sefer tükettiklerinde 4 hatta 5- 6 kilo verdiğini söyleyen çoğu kullanıcı durumdan oldukça memnun. Eğer siz de funda çayı ile zayıflamak ya da formunuzu korumak istiyorsanız, bu faydalı bitkiyi tüm aktarlarda bulabilirsiniz.

Mate nasil Tuketilir?
Özel bir bitki olan mate, küçük yaprakları bulunan kurutulmuş bir çaydır. 1 fincan kanamış suya eklenerek, birkaç dakika içinde demlenerek tüketilmelidir. Suya ilave edildikten sonra süzülmeli ve isteğe göre tarçın da eklenmelidir. 1 hafta ara verilerek tüketilmesi tavsiye edilen çay, gün içinde çiğ kuru yemişlerle en fazla iki bardak olarak tüketilebilir.
Funda çayı nedir?
Funda yaprağından elde edilen çay, vücuttaki kalıtsal yağların erimesinde etkilidir. Böbreklere ve idrar yoluna da iyi gelen çay, ödem atmanız için de idealdir. Ancak uzun süre ve aşırı kullanımda tansiyon düşüklüğü yaşamanıza neden olacağı için 1 hafta ara vererek kullanmanız tavsiye edilmektedir. Günlük tüketiminize dikkat etmeniz kısa vadede sorunlar yaşamamanıza neden olacaktır.
Funda suyu ne zaman içilir?
Sabah ve akşam tüketilmesi tavsiye edilen funda suyu, 15 ile 20 dakika demlendikten sonra günlük olarak 2 bardak tüketilmelidir. Sağlık açısından faydalı olan çay, böbrekleri çalıştırarak ödem atmanızı ve sık idrara çıkmanızı sağlar. Aç karnına içerek, iştahınızın düzenlenmesi de de etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Ayda 7 kilo verebilmenizi sağlayacak özel bir formüldür. Tarçın ve limonla da tüketebileceğiniz özel çay tarihi olarak kullanabilirsiniz.
Funda ne işe yarar?
Funda bitkisi, metabolizmayı hızlandırır, ödem attırır ve yağların erimesinde etkili olacaktır. Funda çayını sabah ve akşam yemeklerden önce içerek, metabolizmanızın hızlanmasında etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Grip ve nezle rahatsızlıklarına da iyi gelen çay, doğum sancısını da hafifletici etkisiyle bilinmektedir. Hızlı terletir ve yağ yakmanız için idealdir. Günlük 2 bardak olarak tüketmenizde sakınca bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Mate Çayı Zayıflama | Mate Çayı ile Kilo Verme

En Etkili Zayıflama Çayı | Zayıflamak İçin En İyi Çay

For X 5 Zayıflama Çayı | For X 5 Çayı ile Zayıflama

Farmasi Zayıflama Çayı Kullananlar

Maydanoz Çayı Zayıflama | Maydanoz Çayı ile Kilo Verme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.