Doğal Sağlık

Azeztulit Nedir, Özellikleri, Faydaları

09.10.2022
368
Azeztulit Nedir, Özellikleri, Faydaları

Değerli taşlar, yüzyıllardır takı ve süs eşyası olarak kullanıldı. Bazı değerleri taşlar yarı değerlidir ve birçok renk varyasyonunda bulunabilir. Çeşitli renk ve şekillerde bulunan, çok çeşitli fiyatlara sahip olan bu değerli taşlar arasında Azeztulit taşı da farklı amaçlar için kullanılabilir.

Kuzey Carolina’da 1970’li yıllarda keşfedilmiş olan bu değerli taş, kuvars kristali olarak bilinir. Işık taşı olarak da adlandırılan taş, şifalı özellikleriyle ve mucizevi enerjisiyle, yoğun ve güçlü şekilde çakraları harekete geçirme özelliğiyle de bilinir.

Azeztulit Nedir?

Enerji anlamında diğer değerli taşlardan daha farklı olan Azeztulit taşı; beyaz, amazez, cinnazez, altın, Himalaya altın, pembe, pembe ateş, kırmızı ateş, sanda rosa, satyaloka gibi çeşitlere ayrılır.

 • Çoğunlukla psişik ya da mistik çalışmalarda yükseliş taşı olarak tercih edilir.
 • Halk arasında melekler aleminden gelen çok yüksek enerji titreşimine sahip olduğu söylenir.
 • Normal kuvars çeşitlerine göre, çok yüksek enerjisi vardır.

Metafizikte ışık ve iletişim taşı olarak kullanılırken; astral seyahat katalizörü olarak da tercih edilir. İnsanoğlu için ruhsal dönüşümü başlatarak, güçlü enerjilerin ortaya çıkarılmasını sağladığına inanılır.

Azeztulit Taşı Özellikleri

En nadir değerli taşlardan olan ve sadece Amerika’nın Kuzey Carolina dağ madeninde bulunan taş, yeni çağ taşı olarak da biliniyor. Diğer taşlara göre farklı enerjiye sahip olan taşın, mistik özellikleri de vardır.

 • Mineral taşların en saf titreşimli yapısına sahip taşın adı, Azez yıldızından gelir.
 • İsimsiz ışık anlamına gelen Azez, aslında ışığın büyük merkezi olan güneşe yakındır.
 • Astral seyahatler açısından sıklıkla tercih edilen taş, fiziki olarak kuvarstır ve çoğunlukla beyaz renklidir.
 • Mohs ölçeğinde 7 sertlik derecesine sahiptir.
 • Tüm çakralara uyumludur.

Aynı zamanda bu özel taş; iletişim kurmak için ve boyutsal seyahatlere çıkmak için kullanılan bir araçtır. Evrensel sevgiyi arayanlar için ideal bir seçim olan bu taş; Prasiolitle birlikte kullanılırsa, kişiye rehberlik eder ve yönünü bulmasını sağlar.

Azeztulit Faydaları

Birçok faydası olan değerli bir taş olan Azeztulit; elementlerden korunma, iyi şans ve sakinlik sağladığı, zihinsel sağlığı ve konsantrasyonu iyileştirmeye yardımcı olabileceği söylenir.

Doğal sağlık ve güzellik endüstrisinde yüzyıllardır çeşitli sorunlara yardımcı olmak için etkili taş olarak kullanıldı. Taşı kullanmanın en yaygın faydaları arasında; stresi azaltmak, enerji seviyelerini iyileştirmek, ruh halini yükseltmek ve vücudu detoksifiye etmeye yardımcı olmak vardır.

 • Beyaz Azeztulit; hastalığı oluşturan olumsuzlukları çözmeye yardımcıdır. Duygusal benlik temizlenir. Şefkat, dinginlik, neşe sağlar.
 • Amazez Azeztulit; Vücudun zayıf bölgelerini güçlendirmeye yarar. Beyin ve sinir sistemini güçlendirir. Depresyona, kaygıya ve çekingenliğe karşı kuvvetli olmanızı sağlar ve özgüveninizin yerine gelmesi için etkilidir.
 • Cinnazez Azeztulit; sinir sistemiyle alakalıdır ve sinir sistemini destekleyerek güçlendirir. Hücresel olarak refaha ulaşmanızı sağlar. Zihin ve kalpte iyileşmeler sağlarken, zihinsel yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olur.
 • Altın Azeztulit; Epifiz bezini iyileştirir. Üçüncü göz ve taç çakralarınızı açmanıza yardımcı olur. Beyin ve sinir sistemine enerji sağlar.
 • Himalayan altın Azeztulit; hücresel anlamda derinlemesine iyileşme sağlar. Ruhsal farkındalığın ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Rhodazez Azeztulit olarak da adlandırılan pembe Azeztulit; kalbi, akciğerleri ve dolaşım sistemini düzenler. Yumuşak tavırlı olmanızı sağlar ve duygu kanallarını açık tutmanıza yardım eder.

Kırmızı ateş Azeztulit; farkındalık ve teslimiyet yolunu açarken, ruhsal bağlantılara geçiş yolunu hızlandırır. Sanda rosa Azeztulit, sinir sistemini destekleyerek, vücut sistemini daha uyumlu hale getirecektir.

Satyaloka Azeztulit ise; taç çakrayı ön plana çıkarırken hem ruhsal hem de fiziki benliğinizin üst seviyeye çıkmasına olanak tanır.

Azeztulit Taşının Çıkarıldığı Yerler

Dünya üzerinde bir düzineden fazla Azeztulit taşı bulunuyor ve her birinin kendine özgü özellikleri ve kimyasal yapısı bulunuyor. Bu özel taş altıgen kristale benzerken, bu taş ilk olarak 1970’li yıllarda Kuzey Carolina’da çıkarıldı. Bu tarihten itibaren 30 yıl sonrasında ise Vermont bölgesinde ikinci tortu bulundu.

Taş düzenli olarak kullanıldığında mutluluğu ve huzuru yakalamanıza olanak tanıyor. Enerji akışındaki tıkanıklıkları açarken, tüm çakralarla bağlantılı olduğu için, tüm çakralarınız üzerinde etkilidir.

Bir vizyon ve ilham taşı olarak kullanılan taş, insan vücudundaki hücreler için de faydalıdır. Bilinci güçlendirirken, meditasyon konusunda oldukça güçlü bir taştır. Enerjinize kolayca uyum sağlar ve taşın enerjisine alıştığınızda, sizi fazlasıyla rahatlatır.

Azeztulit Taşı Kullanım Alanları

Şifa amacıyla sıklıkla tercih edilen Azeztulit değerli taşı, oldukça güçlü bir taştır. Yüksek titreşimleri olduğundan, oryantasyon bozukluğu oluşturabileceğinden, dikkatli kullanılmalıdır.

Ruhsal alem için ya da yüksek frekanslarda kullanmak için dikkatli olunmalıdır. Taşın titreşimlerini özümsemeye başladığınızda, doğal ritminize ve dengenize daha iyi uyum sağlayacaktır.

Değerli taş aynı zamanda; nirvana kuvars, lityum, yeşil seraphinit, anksinit, amfibol kuvars, datolit gibi taşlarla da uyumludur. Bu taşlarla kombin edildiğinde, kararlarınızı daha net almanıza olanak tanır.

Ancak çoğunlukla tek olarak kullanılması tavsiye edilir. Böylece taşın yaydığı titreşim enerjisine de alışabilirsiniz. Özellikle ölümcül hastalar için inancın ve iradenin geri kazanılmasında önemli rol oynar.

Çok yönlü şifa taşı olarak kullanılan taş; pozitif düşünmeyi ön plana çıkarırken, bilezik, kolye, yüzük, küpe gibi takılarda da sıklıkla kullanılıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.