Su İçmenin Cinselliğe Faydaları | Uzun Süre Sert Kalmak İçin Ne Yapmalı?

30.10.2021
2.352
Su İçmenin Cinselliğe Faydaları | Uzun Süre Sert Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Su İçmenin Cinselliğe Faydaları; Cinsel hayatta istenilen sonuçlara ulaşmak adına su ile metabolizmayı düzenlemek önemli. Özellikle de kafein ve de alkol içeren içeceklerden uzak durmaya dikkat edilmelidir. Bunun yerine su içmek:

 • Kandaki oksijen seviyesinin yükselmesi adına fayda sağlar.
 • Bolca su içmek cinsel performansın artış göstermesinde etkili olur.

Özellikle de diyabet hastalarına sık sık su içmeleri tavsiye edilir. Kalp ve damar hastalıkları kadar cinsel hayatta yaşanılan sorunlar da bolca su alımı neticesinde ortadan kalkabilir. Buna ek olarak şeker ilaçlarının düzenli olarak alınması halinde kan akışı düzene girer ve cinsel sorunlar çözüme kavuşabilir.

Su İçmenin Ereksiyona Etkisi

Su içmenin cinselliğe faydaları nelerdir merak edenler kadınlara ve de erkeklere yönelik ayrı etkilerine değinebilir. Söz konusu erkekler olduğu zaman ereksiyonun üzerinde duruluyor. Sertleşme bozukluğu yaşayan erkeklerin:

 • Susuz kaldıkları için kan hacminde düşüklük gözlemlenir.
 • Kan hacminde meydana gelen düşme ile psikolojik olarak sorun yaşanabilir.

Ereksiyonun korunması adına içme suyuna yönelmek faydalı olacaktır. Çünkü su alımı üzerine kan hacminde meydana gelen azalma engellenir. Böylece kişinin daha iyi hissetmesi kaçınılmaz hale gelir ve cinsel performansta düşme yaşanmaz.

Vücudun susuz kalması üzerine fizyolojik değişiklikler gözlemlenir. Vücut suyunun azalmasından kaynaklı olarak sadece fizyolojik değil aynı zamanda zihinsel olarak da hasar görülebilir. Tüm bu hususlara karşı:

 • Erkeğin ereksiyon sağlaması uzun sürebilir ya da hiç gerçekleşmeyebilir.
 • Cinsel uyarılmada sorun yaşamakta kaçınılmaz hale gelir.

Görüldüğü üzere su tüketimi önemli bir yere sahiptir. Cinsel isteğe ve de ereksiyona karşı dikkate alınmalıdır. Gün içerisinde kafein ve de alkol yerine su tüketimine ağırlık verilmelidir. Nitekim kafein ve de alkol içeren içeceklerden kaynaklı cinsel iktidarsızlık kaçınılmaz hale gelir. Bunlara ek olarak stresli bir iş hayatına ve de düzensiz uykuya bağlı olarak da cinsel hayatta sorun yaşamanız söz konusudur.

Su Cinsel Hayatı Etkiler Mi?

Su içmenin cinselliğe faydaları bulunuyor ve gerek erkeklerin gerekse kadınların sık sık tüketmeleri gerektiği vurgulanıyor. Nitekim su tüketimi neticesinde cinsel uyarılmada sorun yaşanmaz. Aksine uyarılmaya sahip olan çiftlerin istedikleri performansa ulaşmaları kolay hale gelir.

Su içme alışkanlıkları üzerine kan akışı hızlanacaktır. Bu durum penisin uyarılmasında etkili olacaktır. Hatta yine akışa bağlı olarak beynin de uyarılması söz konusudur. Tüm bu uyarılmalara karşı da cinsel performans artış göstermeye başlayabilir. Cinsel performans açısından su içmek:

 • Kan akışının hızlanmasını sağlar ve bu durum penisin şişmesinde etkili olur.
 • Peniste bulunan odalara kan akışı sağlanır ve sertleşme yaşanır.

Görüldüğü üzere erkeklerin cinsel iktidarsızlık sorunlarına dair bolca su içmeleri faydalı olacaktır. Cinsel isteğin artış göstermesinde etkili olan su tüketimi sadece erkeklere fayda sağlamaz. Buna ek olarak kadınların orgazma ulaşmalarına da yardımcı olur. Hem erkeklere hem de kadınlara dair olumlu etkilerinden söz edilir.

Suyun Cinsel Hayata Yararları

Su içmenin cinselliğe faydaları nelerdir sorgulayanlara ilk etapta kan akışından söz etmek en doğrusu olacaktır. Nitekim kan akışının hızlı olması halinde penis büyümeye ve de sertleşmeye başlar. Bu durum erkeklerin istedikleri cinsel performansı göstermelerine imkan tanır.

Sadece erkeklere değil kadınlara olan etkisinden de söz etmek gerekir. Cinsel istek adına su tüketimi faydalı olacaktır. Kadınların da istekli ve keyifli bir cinsel performansa dair su tüketimine ağırlık vermesi tavsiye edilir. Nitekim susuz kalmak:

 • Su alınmadığı zaman vücutta yeteri kadar kan hacmi bulunmaz.
 • Kan damarlarının tıkanması neticesinde de akış güçleşir.

Kan akışının güçleşmesi üzerine yorgun ve de halsiz hissetmek kaçınılmaz olacaktır. Böylece istediğiniz performansa ulaşmakta güçlük çekersiniz. Aynı şekilde istenilen hazza sahip olmanız da engellenir. Öyle ki susuz kalan vücutta kan akışı yavaşlar ve erkeklerde sertleşme sorunu ortaya çıkabilir. Kadınların ise bu gibi durumlarda orgazm problemi yaşamaları kaçınılmaz hale gelir.

Su İçmek Cinsel Performansı Arttırır Mı?

Su içmenin cinselliğe faydaları bulunuyor ve bunun üzerinde sık sık tüketmenin üzerinde duruluyor. Önceden de belirttiğimiz üzere kan akışı ve de damarların genişlemesi adına su tüketmek önem arz ediyor.

Su içmek başta erkeklerin cinsel performansını yakından etkiler. Öyle ki su içen erkeklerin performansında ciddi bir artış gözlemlenir. Buna ek olarak kadınların da orgazm sorunlarına dair sıvı alımı öne çıkmaktadır. Devamında:

 • Susuzluk hissinden kaynaklı cinsel ilişkide sorun yaşamazsınız.
 • Performans düşmez ve orgazma ulaşmak kolay hale gelir.

Kan akışına dair su tüketiminin önemli bir yere sahip olduğu açık durumda. Bunun yanı sıra alkol ile tütün kullanımının önüne geçmek gerekir. Söz konusu şeker ve yüksek tansiyon ise alınması gereken ilaçları düzenli olarak kullanmanız da önem arz eder. Görüldüğü üzere cinselliğe dair sadece su tüketimine ağırlık verilmesi yeterli olmayacaktır.

Cinsellik İçin Nasıl Su İçilmeli?

Su içmenin cinselliğe faydaları olarak olumlu yanlarından söz edilir. Ancak söz konusu suların mineral açısından zengin olması halinde etkili sonuçlar alınabilir. Hatta doğal olan su eşliğinde cinsel performansın artış göstermesi mümkün olacaktır.

Suların acı olmasına neden olan magnezyum da es geçilmemelidir. Sonuç olarak içerikleri dikkate alarak sıvı alımına yönelmeniz fayda sağlar. Böylece:

 • Cinsel aktivite sırasında yorgun ve de halsiz hissetmezsiniz.
 • İstediğiniz hazza ulaşır ve keyifli bir cinsel birliktelik yaşarsınız.

Sadece erkeklere dair bu hususlara değinilmez. Aynı şekilde kadınların da cinsel hayatta istedikleri hazza ulaşması adına yeme – içme alışkanlıklarına yön vermeleri gerekir. Bunun gibi düzenli uyku ve spor hayatına da yönelmek fayda sağlar.

Fazla su tüketmek cinsel iktidarsızlığa neden olabilir mi?

Cinsel iktidarsızlıktan ziyade fazla su almak idrar sorununu doğurabilir ve odaklanmakta sorun yaşanabilir.

Cinsel ilişkiden hemen önce su içilir mi?

Hemen öncesinden ziyade en az 10 – 15 dakika geçmesi faydalı olacaktır.

Su içmek erkeklerin uyarılmasını sağlar mı?

Cinsel uyarılma adına su tüketilmesi uzmanlar tarafından da tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir;

Düğün Çiçeği Yağı

Haşhaş Tohumunun Cinselliğe Faydaları

Greyfurtun Cinselliğe Zararları

Yeşil Çaylı Sodalı Zayıflama Çayı

Dut Kurusunun Cinselliğe Faydaları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.