Doğal Sağlık

Alman Zayıflama Çayı | Alman Çayı İle Kilo Verme

21.02.2021
4.208
Alman Zayıflama Çayı | Alman Çayı İle Kilo Verme

Alman Zayıflama Çayı; Fazla kilolarından kurtularak kalıcı bir şekilde zayıflamak, birçok kişinin hayalidir. Bu amaçla geliştirilmiş diyet ve spor programlarının yanı sıra, yardımcı bazı çözümler de vardır. Zayıflamaya yardımcı olan maddelerden en popüleri ise zayıflama çaylarıdır. Bu yazımızda ülkemizde çok sık kullanılan Alman zayıflama çayından bahsedeceğiz. İşte orijinal ismi Entschlackungstee olan bu çayla ilgili tüm bilgiler!

Alman Zayıflama Çayı Nasıl Kullanılır?

Alman zayıflama çayı, ülkemizde uzun yıllardır kullanılan bir bitkisel karışık çay türüdür. Ürün, 20’li poşet süzen çay paketiyle piyasada yer almaktadır. Orijinal ismi Entschlackungstee olan bu çay, dilimizde kolayca telaffuz edilemediği için Alman çayı olarak adlandırılmaktadır.

Peki gerçekte entschlackungstee ne demek?

Entschlackungstee, Almanca kökenli bir kelimedir. Bu kelimenin Türkçe karşılığı detoks çayı’dır.

Entschlackungstee çayı uygun fiyatıyla dikkat çeker. Bu ürün 12 farklı bitki yaprağı ve tohumu içerir. Alman zayıflama bitki çayının içeriği aşağıdaki gibidir:

 • Civanperçemi otu
 • Barut ağacı kabuğu
 • Rezene tohumu
 • Anason tohumu
 • Beyaz huş ağacı yaprağı
 • Ahududu yaprağı
 • Kimyon tohumu
 • Kuşburnu meyvesi
 • Ardıç meyvesi
 • Topalak kabuğu
 • Isırgan otu yaprağı
 • Sinameki yaprağı

Alman bitki çayının kullanımı ise şu şekildedir:

 • Bir poşet çayı bir fincana koyunuz. Üzerine sıcak su ilave ediniz.
 • Poşet çayı 10 dakika sıcak su içerisinde bekletiniz.
 • 10 dakikadan sonra poşet çayı çıkarıp içiniz.

Oldukça zengin bir içeriğe sahip olan bu bitki çayı, akşam yemeklerinden 30 dakika önce içilir. Ayrıca uyumadan yarım saat önce ikinci bardak poşet çayın içimi de önerilir. Ancak günde 2 fincandan fazla içilmesi önerilmemektedir.

Alman Zayıflama Çayı İşe Yarıyor Mu?

Günümüzde kilo vermeye yardımcı olarak geliştirilen birçok program, çay ve kür bulunmaktadır. Ancak bu çözümlerden bazıları yararlı değildir. Bu nedenle zayıflama çaylarıyla ilgili de kullanıcılarda kafa karışıklıkları oluşmaktadır. Özellikle kadınlar arasında merak konusu olan Alman zayıflama çayı, kadınlar kulübü web sitesinde en çok aratılan konu başlıklarından biridir.

Alman Zayıflama Çayı

Entschlackungstee Ne İşe Yarar?

Entschlackungstee Alman zayıflama çayı, aslında detoks için hazırlanmış bir karışımdır. Yani ürün tek başına zayıflatmaz fakat zayıflamaya yardımcı olur. Ancak zengin içeriği sayesinde birçok noktada kullanıcılarına faydalar sağlar. Bu çayın etkileri aşağıdaki gibidir:

 • Tokluk hissi kazandırır.
 • Kan dolaşımını artırır.
 • Böbrekleri çalıştırır.
 • Ödem söktürür ve şişkinlikleri azaltır.
 • Stres atıcı ve rahatlatıcı etkisi vardır. Bu sayede strese bağlı kilo almalarınızı engeller.
 • Gece uykularının düzenlenmesinde etkilidir. Düzensiz uykuya bağlı kilo alımlarını engeller.

Bu zayıflama çayı, tek başına bir diyet programı yerine geçmez. Ancak çay, tokluk hissi sağlayarak kişilerin aç kalmadan sağlıklı bir şekilde zayıflamasına yardımcı olur. Ayrıca rahatlatıcı etkisiyle stresi azaltır ve gece uykularını düzenler. Bu sayede düzensizlik ve stresten kaynaklı kilo alımlarınızı engeller. Toksinlerin atılmasına yardımcı olarak yavaş ve etkili zayıflamanıza katkı sağlar. Alman zayıflama çayının bol su ile tüketildiğinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Bu çayla beraber yapılan diyetlerde ayda ortalama 4-6 kilo verildiği kaydedilmiştir.

Alman Zayıflama Çayı Kullananlar

Alman zayıflama çayı,  Migros, Metro gibi marketlerde ve online platformlarda kolayca bulunabiliyor. Ayrıca bazı eczane sitelerinde de yer alan bu çay, kolay ulaşılabilir olduğu için en sık kullanılan zayıflama çaylarından biridir. Hatta birçok kullanıcı uzun süreli etkisini daha iyi görmek amacıyla düzenli olarak satın almaktadır.

Alman zayıflama çayının Türkiye’deki ilk yaygınlaşma süreci de memnun kalan kullanıcıların çevrelerine tavsiyesiyle gerçekleşmiştir. Birçok kişinin uzun yıllardır kullandığı bu çay, hem gençler hem de yaşlılar üzerinde etkilidir. Ancak gelişme döneminde olan çocuklarda ve hamilelerde kullanımı uzman kontrolünde olmalıdır.

Alman  Çayı Yorumları

Alman zayıflama çayının satış sitelerinde oldukça iyi yorumları vardır. Bu yorumların genelinde çayın bol su ile beraber tüketildiğinde işe yaradığı yer almaktadır. Siz de online market ve satış kanallarındaki Alman zayıflama çayı yorumlarını okuyarak karar verebilirsiniz. Bu platformlardaki yorumlarda uzun yıllardır bu ürünü kullanan tüketicilerin olumlu fikirleri de yer almaktadır.

Ancak Entschlackungstee Form, kadınlar kulübü web sayfasında herhangi bir yoruma sahip değildir. Benzer şekilde Entschlackungstee, Ekşi Sözlük internet sayfasında da bilgi içermemektedir. Bu durum, markanın olumsuz eleştiri de almadığının kanıtı olarak düşünülebilir.

Alman Çayı Şikayetleri

Genellikle zayıflama çaylarıyla ilgili çevremizden duyduğumuz veya online olarak okuduğumuz çeşitli şikayetler vardır. Hatta gazete ve televizyonlarda zayıflama çaylarının ölümcül etkilerine dair haberler yer alır. Ancak Alman zayıflama çayı, 1985’ten beri var olan bir karışık bitkisel çay türüdür. Bu çayla ilgili online platformlarda herhangi bir şikayet bulunmamaktadır. Çayla ilgili olumsuz yan etki bildirimi yapan bir tüketici olmamıştır.

Yine de zayıflama çaylarının doktor kontrolünde kullanılması oldukça önemlidir. Çünkü bitkisel içerikli ürünler bile her insanda farklı etkiler gösterebilir. Ayrıca çeşitli hastalıkları olan kişilerin, hamilelerin ve emziren annelerin bu çayı kullanmaması veya kontrollü olarak kullanması önerilmektedir.

Kilo vermek için hangi bitki çayı içilmeli?
İçeriğinde rezene ve anason tohumları bulunan güçlü bir zayıflama çayı formülü olan Alman çayı, beyaz huş ağacı ve civanperçemi otuyla kısa zamanda bölgesel yağlarınızın erimesinde etkili olabilmektedir. Kilo vermek için Alman çayı, yeşil çay veya beyaz çay kürlerini kullanabilir, 1 ayda 5 kilo verebilirsiniz.
En iyi form çayı hangisi?
En iyi form çayları arasında Alman çayı ve Chia tohumu çayı yer almaktadır. Aynı zamanda tokluk hissi vermesi ve sindirim sistemini güçlendirmesiyle tanınan Matcha çayı da en iyi form çayları arasındadır. Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz çubuk tarçın ve yeşil elma çayı da kilo vermenizde etkili olacak formüller arasında yer alır
Alman çayı ne ise yarar?
Alman çayı sindirimi kolaylaştırır, içinde bulunan ardıç meyvesi ve ısırgan otu sayesinde metabolizmanızı hızlandırarak, kalori alımınızı da düzene sokacaktır. İştah düzenler ve bölgesel yağların erimesinde etkili olur. Günde iki bardak sabah ve akşam içilerek sağlıklı bir şekilde kilo vermenizde etkili olacaktır.
Hangi çay kilo verdirir?
Yeşil çay, rezene ve biberiye çayıyla birlikte Entschlackungstee form çayı da kilo vermeniz için etkili olacaktır. Alman çayı olarak metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacak, sağlıklı bir şekilde kilo vermenizde etkili olacak doğal çay tarifleri arasındadır. 1985 yılından bu yana diyet listelerinde kullanılır.

İlginizi Çekebilir;

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.