Sarımsak Çayı Zayıflama | Zayıflamak İçin Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

04.03.2021
553
Sarımsak Çayı Zayıflama | Zayıflamak İçin Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

Sarımsak çayı zayıflama yöntemi, ilk olarak yabancı ünlü isimlerin kullanımı ile gündeme geldi. Daha sonra Türkiye’ deki birçok ünlü ismin de katılması ile son derece popüler bir hal aldı. Halen daha, kilo vermek isteyen yüzlerce kişiye daha yayılmaya devam ediyor.

Bitkiler mucizevi etkilerinin her geçen gün bizi biraz daha şaşırttığı dönemlerde, üzerine bir de formda kalmamıza yardım etmeleri son derece güzel bir durum. Biz de bu durumdan faydalanmak ve daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen okuyucularımız için, bu yazıda sarımsak çayı zayıflama yöntemlerine yer verdik.

Sarımsak Çayı İşe Yarıyor mu?

Sarımsak çayı tarifine geçmeden evvel ilk olarak sarımsak çayı zayıflama yöntemi işe yarıyor mu buna bir bakalım. Çünkü sonuçta işe yaramayacağını düşündüğümüz bir yöntem ile boşuna vakit kaybetmek istemeyiz. O yüzden sizleri bekletmeden, bu çayı kullananların gayet olumlu sonuçlar aldığını dile getirdiklerinden bahsedelim. Sarımsak zaten ödem söktürücü ve aynı zamanda antioksidan özelliğe sahip bir bitki. Bu özellikler ve metabolizmaya sağladığı katkıların ışığında, hızlı kilo verilmesine yardımcı olan sarımsak, bu yönüyle bizleri mutlu ederken bir yandan da hastalıklardan korumaya devam ediyor.

Sarımsak çayının, tarifler ve önerilerde belirtildiği gibi kullanıldığında son derece memnun edici sonuçlar ortaya çıkardığı söylenirken bunu denemek ve durumu doğrulamak da artık sizlerin takdirine kalıyor.

Sarımsak Çayı Nasıl Kullanılır?

Yöntemin işe yaradığını öğrendiğimize göre artık sarımsak çayı nasıl yapılır sorusunun cevabına geçebiliriz. Bazı okuyucuların en başından beri hoşuna gitmeyen sarımsak ile zayıflama fikrine ön yargıları kıracak bir tarif vereceğiz şimdi.

 • 3 yemek kaşığı limon suyu
 • 3 yemek kaşığı bal
 • 3 ya da 4 diş sarımsak
 • 4 bardak su
 • Gereken malzemeleri belirttikten sonra gelelim çayımızın tarifine. İlk olarak sarımsakları ezin. Daha sonra bir demlik ya da cezve içerisine koyacağınızın suyun içerisine bu sarımsakları ilave edin. Bir süre birlikte kaynatın. Kaynadıktan hemen sonra ocağın altını söndürerek kalan malzemeleri de ekleyin. Güzelce karıştırın ve ılınmasını bekleyin. Artık çayınızı fazla bekletmeden içebilirsiniz.

Görüldüğü üzere bu çayı tatlandırmak ve sarımsağın keskin kokusunu kesmek amacıyla ilave malzemeler de eklendi. Bu yüzden tereddüt edenlere endişelenecek bir şey olmadığını söyleyebiliriz.

Sırada yine etkili olan bir tarifimiz var. Limon sarımsak ve zencefil ile zayıflayanlar bu kürü her yerde övüyor. Biz de size tarifini verelim:

 • Gerekli malzemeler; 2 adet iri sarımsak dişi, 1 litre su, 2 tane limon, bir parça zencefil kökü.
 • İlk olarak limonları kabuklarıyla birlikte küçük küçük parçalar haline getirin.
 • Daha sonra su hariç tüm malzemeleri bir blendera koyun ve çalıştırın.
 • Parçalar ufak hale geldiğinde ufak bir tencereye alın ve üzerlerine 1 litre suyu ilave edin.
 • Kaynamaya yakın bir hale gelecek kadar karıştırın.
 • Kaynama olayı başlamadan önce ocağın altını kapatın.
 • Sonra bir süzgeç yardımı ile kalan parçacıkları süzün.
 • Cam şişelere boşaltarak muhafaza edin.
 • Buzdolabında saklanması önerilir.

Bu kürü her gün, yemeklerden önce bir su bardağı miktarında tüketebilirsiniz.

Sarımsak Çayı Kullananlar

Sarımsak çayı zayıflama yöntemi neredeyse tüm dünyaya yayılmışken, bunu kullanan diğer insanların bu konu hakkındaki düşünceleri önem taşıyor. Çünkü tarifleri henüz denemeyen ve bir sebepten ötürü çekimser davranan insanlar var o yüzden yapılan yorumların niteliği onlar için önemli.

Sarımsak çayı ile zayıflayanların yorumları genel anlamda olumlu ifadeler içeriyor. Bu yüzden diğer insanlar için, hızlı kilo verme konusunda umut vaat eden doğal bir yöntem haline geliyor. Ancak bu çayı kullananlar, çayın tek başına kilo verdirme durumunun fazla olmadığını ve mutlaka spor ile diyet programlarından yararlanılması gerektiği görüşünde. Uzmanların bu konular hakkında yaptıkları görüşleri düşünürsek, haksız da sayılmazlar.

Sarımsak Çayı Yorumları

Sarımsak çayı yorumları bu yöntemin işe yaradığı yönünde. Özellikle spor yapan birçok insana, antrenman öncesi tükettiklerinde daha çok kalori yakmalarını sağladığı yönündeki görüşler tüm sitelerde ön plana çıkıyor. Keza bir diyet programı olan ve yediklerine dikkat etmeye çalışan insanların görüşleri de epey olumlu yönde.

Sarımsak çayı zayıflama yönteminin yüzlerini güldürmediği insanlar genelde herhangi bir diyet programı olmayan ya da spor yapmayan insanlar. Bu insanlar, çayın hiçbir işe yaramadığını dile getirmiş. Bazısı da çayın tadının kötü olduğundan dem vurmuş. Yine hemen hemen tüm sitelerdeki yorumlar olumlu yönde.

Sarımsak Çayı Şikayetleri

Sarımsak çayı ile zayıflamak isteyenler ve bu yöntemi deneyenler için genel sonuç; çayın işe yaradığı ve kilo vermeye yardımcı olduğu yönünde. Sarımsak çayı ile ilgili fazla bir olumsuz yorum bulunmamakta. Sadece çayın kokusundan ve tadından hoşlanmayan insanlar var. Ancak, hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsak bu da göze almamız gereken bir sorun. Ne de olsa gülü seven dikenine katlanır demiş eskiler. Bu yüzden karar tamamen size ait.

İlginizi Çekebilir;


Saç Bakımı Zeytinyağı Sarımsak

Nar Çiçeği Çayı Zayıflama | Nar Çiçeği Çayı ile Kilo Verme

En İyi 10 Zayıflama Çayı

Kiraz Sapı Çayı Zayıflama | Kiraz Sapı Çayı ile Kilo Verme

Nane Çayı Zayıflama | Nane Çayı ile Kilo Verme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.