Lavanta Çayı Zayıflama | Lavanta Çayı Kilo Verdirir Mi?

26.02.2021
710
Lavanta Çayı Zayıflama | Lavanta Çayı Kilo Verdirir Mi?

Lavanta çayı ile ilgili akla gelen ilk şey kokusu ve lavantanın güzel görüntüsüdür. Özellikle kokusu ile dahi tercih edilen lavantanın sağlığa faydası da fazladır. Lavanta birçok mumda vb. kullanılmakta ve kokusu her yere yayılmaktadır. Evde lavanta yetiştirenlerin sayısı dahi çoktur. Kokusu nedeniyle herkesi büyüleyen Lavanta Çayı Zayıflama için de birebir bir etki vermektedir. Hem ruhu yumuşatan özelliği ile hem de zayıflama becerisi ile herkesin gözdesi haline gelen lavanta çayı birçok insanın favorisi haline gelmektedir.

Arifoğlu Lavanta Yağı 20ml

Lavanta Çayı Zayıflama Yorumları

Yan etkisi olabilen lavanta çayı bazı insanlara kokusunun geldiği kadar iyi gelmemiştir. Bu yüzden kokusunu sevdiğiniz kadar tadını ve etkisini sevmek için de kendinize ve vücudunuza zaman tanımalısınız.

Lavanta 47 tane türü olması ile de hem gözleri hem de burunları coşturmaktadır. Dünyanın birçok yerinde birçok farklı alt türü yetişen lavantanın her birinin de faydaları ve olumlu olumsuz etkileri bambaşkadır. Ancak bilindik lavanta için yukarıda belirtilen yan etkiler olasıdır. Yani bir süre denemeli ve yan etkilerini gözlemlemelisiniz.

Özellikle ruha iyi gelen, anksiyeteyi, huzursuzluğu alan veya etkilerini yumuşatan bir özelliği olması tercih edilmesinin ilk sebebidir. Yani isterseniz sadece koklayabilir ya da içerek de aynı etkileri görebilmeyi bekleyebilirsiniz.

Lavanta genelde açık havada ve güneşi alan her yerde büyüyebilme yetisine sahiptir yani sokakta dahi sık sık görebildiğimiz lavantayı isterseniz siz de yetiştirebilirsiniz, isterseniz de aktarlar üzerinden alabilirsiniz. Ancak saksı bitkisi olmadığını bilerek küçük saksılar yerine geniş saksılar tercih etmeniz doğru olacaktır.

Lavanta çayının cilde faydaları görünür biçimde olmakla birlikte isterseniz lavanta yapı kullanabilir isterseniz de Lavanta Çayı Zayıflama için yapıldığında kullanılan çayı pamuğa basarak da cildinize sürebilirsiniz. Yanma veya yakma yaparsa kullanmayı kesmeliniz. Lavanta yağı ile özellikle oldukça ağır bir bitkidir bu yüzden dikkatli kullanılmalı veya seyreltilmelidir.

Lavanta Çayı Zayıflama Kullananlar

Lavanta çayı içenlerin yorumları genelde faydalı olduğunu belirtmekle birlikte yan etkisini görenlerin sayısı da az değildir. Lavanta Çayı Zayıflama için birebir olmakla birlikte neredeyse vücudun her aşamasına fayda sağlamaktadır. Lavanta çayı saça faydaları ile dahi bilinmekle birlikte vücudun her alanında ve özellikle zayıflamada da faydası olması şaşırtıcı olmaz.

Kullanan insanların zayıflama konusunda yarı yarıya bir sonuca vardığını söylemek gerekmektedir. Yani bazı insanlar faydasını görürken bazısının da mide bulantısı yaşadığını da söylemek gerekmektedir.

Lavanta Çayı Zayıflama

O yüzden siz de kendinize göre öncelikle denemeli ardından devam mı tamam mı kararını vermelisiniz. Mide bulantısı yaşadığınız halde kullanmaya devam etmemelisiniz. Lavanta Çayı Zayıflama uğruna bile olsa sizlere zarar veriyorsa kullanılmamalıdır.

  • Olası depresyon ilaçları gibi ilaçlar kullananlar lavanta çayı tüketmemelidir.
  • Kullanım esnasında kusma, bulantı ve titremeye kadar varan problemler yaratabilmektedir.
  • Düzenli kullandığınız ilaçlar varsa da lavanta çayını kullanmamalısınız çünkü alerjik reaksiyonlar görebilme ihtimaliniz vardır.
  • Hamile kadınlar veya emziren anneler de lavanta çayını kullanmamalıdır. Yan etki gösterebilir.

Lavanta Çayı Zayıflama İşe Yarıyor Mu?

  • Strese karşı birebir etkisi söz konusudur. İnsanı anında rahatlatan lavanta çay halinde de bu görevi görebilmektedir.
  • Saçtaki kepeği alıp saça canlılık katan lavanta suyu ile de saçı yıkayarak saça farklı bir katkıda bulunabilirsiniz.
  • Lavanta çayı karaciğer için önemli bir etkiye sahiptir. Gayet işe yarayan bir çay olmakla birlikte metabolizmaya da destek olmaktadır.
  • Anksiyeteyi anlık da olsa büyük bir oranda rahatlatması ile tercih edilmektedir.

Lavanta Çayı Şikayetleri

Belki de hakkında en çok şikayet bulunan bitki çaylarından biri olan Lavanta Çayı Zayıflama konusunda da oldukça şikayet almaktadır. Çünkü yan etkileri fazlasıyla önemlidir. Çayı titremeye kadar giden ağır yan etkiler gösterdiği gibi bu yüzden de diğer insanlar da kullanmakta tereddüt etmektedirler.

Lavantanın çayı haricinde kullanılan her şey oldukça fazlayken ve herkes tarafından tercih edilirken çay konusunda aynı durum söz konusu değildir. Lavanta çayının yan etkileri öylesine yayılmıştır ki herkes bu konuda tereddüt etmekte ve işe yarayacak olsa dahi kullanmakta çekinmektedirler.

Bu yüzden kullanacak herkese dikkatli olmasa tavsiye edilmekte ve yan etkilerinin görüldüğü anda bırakılması da söylenmektedir. Özellikle ciddi ilaçlar kullanan veya düzeni bir şekilde ilaç kullananların tercih etmemesi gerekmektedir. Çünkü lavantanın ilaçlar ile etkileşime girerek alerji gibi reaksiyonlar gösterme ihtimali vardır.

Arifoğlu Lavanta Yağı 20ml

Lavanta Çayı Nasıl Kullanılır?

Herkes kullanmakta tereddüt etse de lavanta çayını içip olumsuz etki görmeyenler de vardır. Bu insanlar lavanta çayını hazırlamak için öncelikle 1 bardak su kaynatmakta ve bir bardağa ufak bir avuca sığacak kadar lavanta koymaktadır.

Ardından demlenmesini beklemeli ve sonrasında içerek lavanta çayınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Ortalama 10 ya da 15 dakika bekledikten sonra süzüp ılık bir biçimde tüketebilirsiniz. Aç karnına tüketmek en faydalı etkiyi gösterdiği gibi sporla desteklerseniz yağ yakımını artırabilirsiniz çünkü lavanta yağ yakma konusunda diğer çaylardan daha az etkilidir.

İlginizi Çekebilir;

Lavanta Yağı

Lavanta Yağı İle Saç Bakımı

Vücut Nemlendirici Doğal Yağlar

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Yağlar

Saç İçin Doğal Yağlar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.