Doğal Sağlık

Nar Çiçeği Çayı Zayıflama | Hibiskus Çayı 1 Ayda Kaç Kilo Verdirir?

26.02.2021
1.510
Nar Çiçeği Çayı Zayıflama | Hibiskus Çayı 1 Ayda Kaç Kilo Verdirir?

Nar Çiçeği Çayı Zayıflama; Kilo vermek ya da ideal formu korumak zahmetli iş. Hele bir de uzun süre hareketsiz kalmayı gerektiren işlerde çalışıyorsak. Vaktimizin çoğunu işte geçirdiğimiz ve bu süreç içerisinde fazlaca yorulduğumuz için spor salonlarına gitmeye vakit de olmuyor. Peki, bu fazla kiloları vermenin bir yolu yok mu? Tabi ki var. Üstelik oldukça doğal bir yöntem bu.

Hibiskusu duymasanız da nar çiçeğini mutlaka duymuşsunuzdur. Hatta bazıları hibiskusa alıştığı için nar çiçeği denilmesini yadırgayabilir. Bu bitki, hem kilo verme konusunda hem de diğer faydaları sayesinde vücuda o kadar yararlı ki, merak edenler için lafı uzatmadan hemen nar çiçeği çayı nasıl yapılır sorusunun cevabına geçelim.

Nar Çiçeği Çayı Nasıl Kullanılır?

Nar çiçeği çayı zayıflama yöntemi olarak kullanıldığı gibi, mevsim geçişleri esnasında meydana gelen grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılıyor. Faydaları saymakla bitmeyen bu bitkinin çay tarifi aşağıdaki gibidir:

 • Malzeme olarak; bir tutam kurutulmuş hibiskus ve bir fincan ya da bir su bardağı su.
 • Tüm çay tariflerinde olduğu gibi önce suyu kaynatın.
 • Su kaynadıktan sonra içerisine bir tutam hibiskusu ilave edin.
 • İlave işleminin arkasından ocağı kapatın.
 • Çayınızı dem alması için 15- 20 dakika dinlenmeye bırakın. Ama bu esnada çayın üstü kapalı olsun.
 • Demlendikten sonra çayınızı fazla bekletmeden afiyet ile içebilirsiniz.

Nar çiçeği çayının günde yalnızca 2 sefer içilmesi gerektiği önerilmiş. Yani bu miktarın üzerine çıkılmaması gerekiyor. Bu konudaki önerilere uymak, sağlığınız açısından yararlı olacaktır. Ayrıca kilo vermek için kullananlar sabah kahvaltısından önce aç karınla tüketebilir.

Bu tarif ile birlikte, nar çiçeği zayıflamak için nasıl kullanılır sorusunun cevabını da vermiş olduk.

Sıra geldi nar çiçeği çayının faydalarına:

 • Yapısındaki C vitamini vücut direncini korur ve sizi zinde tutar.
 • Yine yapısındaki C vitamini sayesinde mevsimsel hastalıklara yakalanma ihtimalini düşürür ve bu hastalıkların tedavisi için de oldukça etkilidir.
 • Damar sertliği ya da kireçlenme gibi sorunları engellemek için erken yaşlarda kullanılması önerilir.
 • Antiseptik özelliği sayesinde vücut içerisindeki mikropları yok eder. Bu yüzden boğazda meydana gelen enfeksiyon gibi rahatsızlıklarda nar çiçeğinden faydalanabilirsiniz.
 • Hücre yenileme özelliği sayesinde yaraların erken iyileşmesine katkıda bulunur.
 • Cildi korur ve yeniler.
 • Gastrit ve reflü gibi mide problemlerinin etkilerini azaltır. Sindirim sistemini düzenler.
 • Regl ağrılarını hafifletir.
 • Yağ yakılmasını kolaylaştırır böylece kilo verilmesine yardımcı olur.
 • Ödem söktürücü özelliği vardır.

Faydalarından bahsettikten sonra merak edenler için nar çiçeği çayı zararları konusuna da parmak basalım. Bu güzel bitkinin zararları var mı varsa neler?

 • Nar çiçeğinin ( hibiskus) bilinen fazla bir zararı yoktur. Ancak ne olursa olsun, asla bir şeyi önerilen miktarından fazla tüketmemek lazım.
 • Uzmanlar eğer bu çayı, günde 2 kereden fazla tüketirseniz ilerleyen zamanlarda kalp ile ilgili sorunlar yaşayabileceğinizi iddia ediyor.
 • Aynı zamanda hamile olan ya da emzirme dönemindeki kadınlar da bu çayın tüketimi konusunda bir doktora danışmalı.
 • Kronik rahatsızlığı olan, düzenli ilaç kullananlarda hibiskusu kullanmadan önce kesinlikle bir uzman görüşü almalı.

Nar Çiçeği Çayı Zayıflama İçin İşe Yarıyor mu?

Nar çiçeği çayı ile zayıflayanlar bu çayın kilo verdirme özelliği olduğunu şiddetle savunuyor. Ayrıca hızlı kilo verilmesine yardımcı olan nar çiçeğinin tek faydası da bu değil onlara göre. Gribe yakalanan hastalar bu çayı hastalık döneminde düzeli olarak tükettiklerinde iyileşme süreçlerinin daha hızlı ilerlediğini söylüyor.

Bu açıdan değerlendirecek olursak, “ evet nar çiçeği zayıflatır “ gibi keskin bir ifadeden ziyade, kilo verilmesine yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Nar Çiçeği Çayı Kullananlar

Nar çiçeği çayı zayıflama yöntemini deneyenler aldıkları sonuçlardan memnun kalmışlar. Bu memnuniyete sahip olan insanların geneli düzenli olarak spor yapan kişiler. Yani buradan da anladığımız üzere, spor yapan kişiler bu yöntemler ile daha hızlı kilo verebiliyorlar.

Nar çiçeğinin diğer faydalarından da memnun kalan insanlar var. Özellikle gastrit ya da reflü gibi mide problemleri yaşayanlar, çayı düzenli olarak kullandıklarında o şişkinlik durumunun ve ağrılarının azaldığını dile getiriyor.

Nar Çiçeği Çayı Zayıflama Yorumları

Nar çiçeği çayı yorumları incelendiğinde tablonun genel anlamda olumlu gözüktüğünü söyleyebiliriz. Genelde zayıflama, regl ağrıları, mevsimsel hastalıklar konusundaki etkileri üzerine yorumlar yapılan nar çiçeği, daha birçok hastalığa deva olan bir bitki aslında.

Nar çiçeği çayı zayıflama yöntemini deneyen insanlar da yorumlarda ikiye ayrılmış durumda. Bunların bir kısmı, çayın hızlı kilo verilmesine yardımcı olduğunu söylerken, bir kısmı da çayı düzenli olarak kullanmalarına rağmen hiçbir etki göremediklerini iddia etmiş. Bu tip bitkisel yöntemler kişilere göre farklılık gösterdiği için, kesin bir sonuç alabilmeniz adına sadece yorumlarla sınırlı kalmamakta fayda var. Bir şeyin etkileri en iyi, o şeyi deneyimleyerek öğrenilir. O yüzden bu yorumlardan yola çıkarak kendi deneyiminizi oluşturmanızın vakti gelmiştir belki de. Karar sizin.

İlginizi Çekebilir;

Nar Kabuğu İle Saç Bakımı

Düğün Çiçeği Yağı

Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Yiyecekler

Unutkanlığa İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenir?

Grip Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.