Doğal Sağlık

Grip Nasıl Geçer Doğal Yöntemler | 1 Günde Gripten Nasıl Kurtulurum?

07.03.2021
630
Grip Nasıl Geçer Doğal Yöntemler | 1 Günde Gripten Nasıl Kurtulurum?

Grip Nasıl Geçer Doğal Yöntemler; Grip olunca iyileşmek için doğal yöntemler aradığımızda aklımıza en iyi tedavi yönteminin başında, dinlenmek gelir. Düzenli bir uyku da hastalığın geçmesinde büyük fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra bitkisel bazı yöntemlerde gribe çok iyi gelmektedir.

Gribin Geçmesi İçin Bitkisel Yöntemler

Bitkisel çaylar, grip hastalığında oldukça sık kullanılmaktadır. Bu bitki çaylarının başında; mide bulantısına da iyi gelmekte olan nane limon karışımı yer almaktadır.

Ilık bir duş sonrası, bir bardak bitkisel çay ve iyi bir uyku ile hastalığın iyileşme sürecini hızlandırmanız mümkündür. Bunların yanı sıra, bol bol sıvı tüketmek de vücudumuzun hastalıkla savaşmasına büyük fayda sağlayacaktır. Ayrıca, hazırladığınız sıcak bir kase tavuk çorbası da bilinen en iyi hasta çorbası olarak gribinizin geçmesi için yardımcı olacaktır.

Grip Nasıl Geçer Doğal Yöntemler; Grip Belirtileri Nelerdir?

Grip hastalığının belirtilerinden olan öksürük, halsizlik ve mide bulantısı hastalarda sıklıkla seyir etmektedir. Hastalık ile birlikte öksürük de varsa, bir kaşık balın içine konulan bir tutam zencefil boğazı yumuşatarak öksürüğün daha kısa sürede geçmesini sağlayacaktır. Ateşiniz yüksekse bu dönemde yapılacak en büyük yanlış, alına veya koltuk altlarına sirke ile ıslatılmış bez koymaktır.

Bunun sebebi ise; sirkenin ateşi hapsetmesi ve vücut içinde kalmasına sebep olmasıdır. Bunun yerine ılık su ile ıslatılmış bir bez, ateşin düşmesine en büyük faydayı sağlar. Dikkat edilmesi gereken bir husus ise, suyun çok soğuk olmamasıdır.

Ayrıca ateşi olan hastanın giysileri çıkarılmalıdır. Üşüme hissi yüksek ateşin verdiği bir histir. Evde uygulanması mümkün yöntemleri uygulamanıza rağmen ateş hala düşmüyorsa, en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Grip Çeşitleri Nelerdir, Grip Bulaşıcı Mıdır?

Nezle ve grip farklı seyir eden hastalıklardır. Nezle, üşütme sonucu burun akıntısı ile kendini gösterir. Ateş, kas ağrısı ve aşırı halsizlik ise grip hastalığının belirtileridir.

Ayrıca, grip bir virüstür. Bilinen birçok grip çeşidi vardır. Bunlardan en öne çıkanlar ise; kuş gribi, domuz gribi ve şu an ülkemizde birçok insanın ölümüne sebep veren en bulaşıcı tür coronadır.

Grip çeşitlerinin geneli bulaşıcıdır. Bazıları hafif atlatılırken bazıları maalesef ki ölüme kadar gidebilmektedir. Hastalığın etkileri kişiye göre de değişmektedir. Vücut direnci hastalığın seyrinde önemli bir etkendir.

Grip tedavisi evde nasıl yapılır?
Grip olan kişiler evde belirli doğal yöntemlerle bu durumu önleyebilir. Evde nane limon yapılıp, tüketildiği takdirde grip tedavisi için oldukça etkilidir. Nane limon kaynatıldıktan sonra direkt olarak tüketilmeli. İçeriğindeki suyun soğuması bekletilmemeli. Tüketildikten sonra terlemeye başlanıp, terle birlikte kişi kendisini daha iyi hissetmeye başlar.
Gribe bitkisel olarak ne iyi gelir?
Gribe bitkisel olarak birçok ürün iyi gelir. Bunlar içerisinde nane, nane ile birlikte zerdeçal tüketilmeli. Zerdeçal kaynatılarak tüketildiği takdirde kişi kendisini iyi hissettiği gibi vücuduna da bir rahatlama gelir. Zerdeçalın içeriğine her hangi bir ürün katılmasına gerek yoktur. Nane, limonla birlikte kaynatarak içilmeli.
Grip en kısa sürede nasıl geçer?
Grip tercihen tıbbi müdahalelerle, tercihen de evde yapılan çeşitli bitkisel ürünlerle kısa sürede geçer. Tıbbi müdahaleleri tercih etmeyenler için evde bitkisel yöntemlerle geçmesi mümkündür. Nane limon ya da zerdeçal suyunu tüketebilirsiniz. Ya da maydanoz suyu da grip için önerilen bir üründür. Sıcak su ile birlikte tüketilir. Böylece vücutta bulunan mikrop terle atılır. Bu da kişinin kendisini daha iyi hissetmesi adına yardımcı olur.
Grip ve Boğaz ağrısına ne iyi gelir?
Gripte birlikte boğaz ağrısı yaşayan kişiler, nane limon içeriğine bal ilave edebilir. Bal boğaz ağrısına iyi gelen oldukça önemli bir üründür. Zerdeçalı da bal ve birlikte karıştırabilirsiniz. Bununla beraber grip ve boğaz ağrısında evde bulunan diğer bitkisel ürünlerde faydalı olur.

İlginizi Çekebilir;

Hamilelikte Grip Nasıl Geçer

Ayak Mantarı Nasıl Geçer? | Ayak Mantarı Nasıl Oluşur?

Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer? | Boğaz Ağrısı Nedir?

Öksürüğe İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenir, İçilir?

Nar Çiçeği Çayı Zayıflama | Nar Çiçeği Çayı ile Kilo Verme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.