Hamilelikte Grip Nasıl Geçer | Grip Anne Karnındaki Bebeği Etkiler Mi?

04.03.2021
696
Hamilelikte Grip Nasıl Geçer | Grip Anne Karnındaki Bebeği Etkiler Mi?

Her anne adayı hamilelik sürecini keyifli, enerjik, sağlıklı bir şekilde sürdürmek ister. Hamile kalmış olan taze anne adaylarımızın en korktuğu konulardan birisi de bağışıklıklarının düşmesidir. Hasta olmamak için ise bu süreçte kendilerine ve beslenmelerine oldukça dikkat etmelilerdir. Peki hamilelikte grip nasıl geçer? İki can taşıyan anne adaylarımız vitamin bakımdan zengin sebze ve meyveler tüketmelidir.

Grip Nedir?

Grip bir virüs hastalığıdır. Bu virüsün adı influenzadır. Grip, oldukça bulaşıcı ve özellikle kış aylarında uzun süre soğuğa maruz kalma sonucunda ortaya çıkan bir hastalıktır. Belirtileri ise şöyledir:

  • Halsizlik
  • Yüksek ateş ve titreme
  • Kas ve eklemlerde ağrı
  • Öksürük
  • Baş ağrısı

Hasta eğer iyileşmezse gribin yol açtığı daha ileri seviye hastalıklar ortaya çıkabilmektedir; zatürre gibi. Her yaştan ve cinsten insana bulaşabilmektedir. Anne adayları ise hamilelikte grip nasıl geçer konusuna önem vermektedir. Çünkü hamilelik sürecinde grip, normal seyrinden daha ağır bir şekilde geçmektedir.

Hamilelikte Grip Nasıl Geçer; Grip Hastalığı Geçici Midir?

Grip hastalığı 2-3 hafta ile 6-8 hafta arasında geçmektedir. Kişinin vücut direnci ve kendine olan bakımına göre de bu süreç değişkenlik göstermektedir.

Hamilelik döneminde grip nasıl geçer konusu ise anne adayları için önemlidir. Hamilelik sürecinin sancılarının yanında, insanı elden ayaktan düşüren bu hastalığı hiçbir anne adayı çekmek istemez.

Hamilelikte Grip Olmanın Tehlikesi Nedir?

Hamilelik sürecinde grip sonucunda ortaya çıkan yüksek ateş bebeğe zarar verebilmektedir. Bebeğin engelli doğmasına sebep olabilecek kadar ciddi ve önem verilmesi gereken bir konudur.

Hamilelikte Grip Nasıl Geçer; Grip Nasıl Geçer?

Gribi atlatmanın birçok yolu vardır ama en sağlıklısı bitkisel yollar ile hastalığı atlatmaktır. Hamileliğin ilk birkaç ayında gribe yakalanmak oldukça yaygındır. Hamilelik sürecinde ise grip olduğundan daha ağır geçmektedir.

Hamilelik döneminde grip nasıl geçer konusunda ise şunlar yapılabilir; nane limon kaynatmak, kış bitki çayları tüketmek, vitamini bol meyve ve sebzeler tüketmek, bol su tüketmek. Meyve yemeyen anne adayları ise suyunu sıkıp içebilirler.

Anne adayları istirahat etmeli ve kendilerini yormamalıdırlar. Gece uykularına özen göstermelidirler. Rezene ve papatya gibi rahatlatan ve uyku getiren bitki çaylarını tüketebilirler.

İlginizi Çekebilir;

Grip Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Hamilelikte Saç Bakımı

Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer?

Hamilelikte Çatlak Önleyici Doğal Yağlar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.