Nar Kabuğu İle Saç Bakımı | Nar Suyu Yuze Sürülür Mü?

02.03.2021
762
Nar Kabuğu İle Saç Bakımı | Nar Suyu Yuze Sürülür Mü?

Nar hem yenmesiyle hem de vücuda olan faydaları ile çok sevilen bir meyvedir. C vitamini bolluğuna sahip nar, özellikle cilde çok faydalıdır. Saç derisine de fayda sağladığı görülmüş ve bu yüzden de Nar Kabuğu ile Saç Bakımı araştırılmaya başlanmıştır. Narın kendisi de kabuğu da bu konuda oldukça başarılıdır. Derinin ferahlamasını sağlar ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlayarak uzamasını da hızlandırır. Bu gibi etkiler nara ve kabuğuna olan merakı arttırmıştır.

Nar Kabuğu Faydaları Nelerdir?

Hücrelerin hızlıca yenilenmesini ve bu sayede de cildin eski haline çok daha hızlı ve sağlıklı bir biçimde dönmesini sağlar. Nar oldukça başarılı bir nemlendiricidir. Böylelikle saçtaki kuruluğu alır ve yerine daha parlak ve capcanlı saçlarınız olur. Uzun vadede etkisini daha çok gösteren nar her gün bir avuç yenildiğinde kendinizde ciddi farklar görebilirsiniz. Cildiniz çok daha parlak ve sağlıklı olur. Saçlarınız daha çabuk uzar ve yaralarınız daha hızlı iyileşir.

Narın kendisi ile birlikte kabuğu da aynı ektileri göstermektedir. Özellikle narın kabuğunu kaynatmak ve suyunu cildinizde ve saçınızda kullanmak cildinizin ve saçınızın ışıldamasını sağlayacaktır. Özellikle Nar Kabuğu ile Saç Bakımı narın en merak edilen faydalarından biridir.

Nar Kabuğunun Saça Etkileri Nasıldır?

Özellikle saçta birçok olumlu etkisi olan nar ve kabuğu için Nar Kabuğu ile Saçın Bakımı konusuna sıklıkla bakılmaktadır. Hem evde ulunabilen bir meyve olması sebebiyle hem de zaten nar kabuklarının yenilmemesi sebebi ile çöpe giden nar kabukları artık değerlendirilebilir bir hal almıştır.

Geçmişte de sıklıkla uygulandığı bilinen nar kabuğu tarifi özellikle saçlardaki faydasıyla merak edilmektedir. Kısa zaman içerisinde saçlara parlaklık veren ve saçın vitamin eksikliğini gideren nar daha gür ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.

Nar Kabuğu ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Nar kabuğu ile Saçın Bakımı yapabilmek için nar kabuğunu kaynamış suya atmanız gerekmektedir. Nar kabuğunu kaynamış suya atıp demlenmesini beklemelisiniz. Ne kadar uzun beklerseniz o kadar iyi sonuç alırsınız. Ilındıktan sonra banyoda saçınıza dökebilir ve nar kabuklu ılık suyu saçınızda biraz bekleterek yıkayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Nar Çiçeği Çayı Zayıflama | Nar Çiçeği Çayı ile Kilo Verme

Ceviz Suyu Saç Bakımı

Ceviz Kabuğu İle Saç Bakımı

Ceviz Yaprağı İle Saç Bakımı

Unutkanlığa İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.