Doğal Sağlık

Doğal Yöntemlerle Sakal Çıkarma | En Hızlı Sakal Nasıl Çıkar?

28.04.2021
834
Doğal Yöntemlerle Sakal Çıkarma | En Hızlı Sakal Nasıl Çıkar?

Sakal, her kişide aynı oranda çıkmamaktadır. Bu da bazı kişiler için bir sorun haline geldiğinden, sakal çıkmasını sağlayan yöntemleri araştırılmaktadır. Halk arasında köse olarak adlandırılan bu kişiler, sakal çıkarmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Sağlık açısından, testosteron eksikliği gibi sebeplerden çıkmayan sakallarda, kullanılacak doğal yöntemler etkili olabilmektedir. Bu noktada, doğal yöntemlerle sakal çıkarma sayesinde, istenilen görüntüye ulaşmak artık bir hayal değildir. Ergenliğin ilk yıllarından yetişkinliğe doğru gidildikçe görülen sakallar, çıkması için bilinen jiletle kesmek gibi yöntemler etkili olmayacaktır. Bu nedenle, doğal yöntemlere başvurmak kalıcı bir çözüm olabilir.

Sakal Çıkarma İle İlgili Doğal Yöntemler Nelerdir?

Sakal çıkarmak için uygulanabilecek yöntemler, pek çok farklı şekilde olabilmektedir. Sakal ve kılların daha gür ve sağlıklı çıkması için kullanılabilecek yöntemler, doğal yağlardan bitkisel çeşitliliğe kadar pek çok farklı doğal yöntemlerle sakal çıkarma kürü bulmak mümkündür. Bu noktada, dikkat edilmesi gereken şey, sakalların çıkmamaya inat etmesi halinde bir doktora başvurmak olacaktır. Özellikle hormonsal bir sorun olması durumunda, doktorlar ile birlikte bir çözüm önerisi aramak daha faydalı olacaktır.

Badem Yağı İle Sakal Çıkarma Yöntemleri

Badem yağı, doğal yöntemlerle sakal çıkarma kürleri arasında en çok bilinen ürünlerden biridir. Halk arasında da sıklıkla uygulanan bir yöntem olması ile popülerliğini koruyan badem yağları, sakal çıkarma için ideal bitkisel çözümlerden bir tanesidir. İçinde bulundurduğu faydalı elementler sayesinde, sakalların çıkmasını ve cildin daha parlak hale gelmesini sağlayacaktır. Bu nedenle, sakal ve kaş gibi bölgelerde kullanımı en çok önerilen ürünlerden bir tanesidir.

Hindistan Cevizi Yağı İle Sakal Çıkarma

Hindistan cevizi yağı, sakal ve kaş gibi bölgelerde oldukça etkili ürünlerden bir tanesidir. Özellikle, doğal yöntemlerle sakal çıkarma kürleri arasında özel bir yere sahip olan Hindistan cevizi yağı, biberiye yağı ile karıştırıldığında çok daha etkili hale gelmektedir. Bu iki yağın karıştırılması ile ortaya çıkan yağ sakal çıkmasını istediğiniz bölgeye sürülmesi ile birlikte etkisini göstermektedir. Bu bölgede en az 15 dakika bekletildikten sonra bölgenin yıkanması gerekmektedir.

Sakal Çıkarmak İçin Ne Yapabilirim?
Sakal ergenlik döneminde çıkmaya başlar 20’li yaşlarda gür hale ulaşır, gürleştirmek isteyenler için farklı alternatif yöntemler bulunmaktadır Bunlardan ilki sakallara sarımsak sürmektir. Seyrek sakalları için jiletle tıraş etmek kıl köklerinin güçlenmesine ve sayısının artmasına yarar. Badem yağı sürmek ya da tarçın ve limon suyu ile sakal birbirine uyarmak kullanılan yöntemdir.
En Hızlı Sakal Nasıl Çıkar?
Sakal erkekler için modası geçmeyen doğal aksesuardır ancak genetik ya da çevresel nedenlerden dolayı istenen boyutta sakal çıkmayabilir. Sağlıklı beslenme, yeterli vitamin ve mineral alımı, düzenli uyku sakalın çıkması için önemlidir. Daha sık ve daha gür sakallara sahip olmak için erkeklerin son yıllarda tercihi sakal ekimi operasyonlarıdır. Doğal yöntemler içerisinde ise sarımsak, badem yağı ve zeytinyağı tercih edilir.
Sakal İçin Sarımsak Nasıl Kullanılır?
Antioksidan olarak bilinen ve birçok faydası bulunan sarımsak tüy köklerini güçlendirerek sayısını çoğaltmaktır. Sakal bölgesine sarımsak sürmeden önce iyi sonuç alabilmek adına var olan sakalların jiletle alınması gerekir. Yüze buz sürülerek cilt gerginleştirilir ardından dövülmüş 1 diş sarımsak sürülür ve 15-20 dakika bekletilir ve yüz yıkanır, işlem haftada bir kez uygulanır.
Yüze Sarımsak Sürmek Sakal Çıkartır Mı?
Evde kolaylıkla uygulanabilecek bitkisel yöntemler ile sakalları uzatmak mümkündür aynı zamanda doğal sakal uzatma yolları ile çok daha gür sakallara kavuşmak söz konusudur. Çatal çıkartmak isteyenlerin yüzünü soğuk suyla yıkayarak kan dolaşımını tetiklemesi gerekir. Saç sakal çıkartma özelliği ile bilinen sarımsak doğal sakal uzatma yolları içerisinde tercih edilir. Temiz cilde uygulanması ve 20 dakika bekletilmesi halinde sakallar çok hızlı şekilde uzar.

İlginizi Çekebilir;


Sakal Çıkaran Doğal Yağlar

Doğal Yöntemlerle Sakal Uzatma

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri | Bebeklerde Diş Çıkarma

Tatlı Badem Yağı

Hindistan Cevizi Yağı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.