Doğal Sağlık

Saç İçin Doğal Yağlar | Saç İçin En İyi Yağ Hangisi?

09.06.2021
252
Saç İçin Doğal Yağlar | Saç İçin En İyi Yağ Hangisi?

Sağlıklı, yumuşak ve güçlü saçlara sahip olmak herkesin hayalidir ancak çoğu zaman bunu nasıl başvuracağımız konusunda çaresiz kalırız. Böyle bir durumda en önemli yardımcı saç için doğal yağlar olur. Saçların sağlıklı büyümesini teşvik eden ve kepekle mücadeleyi destekleyen saçlardaki hasarı gideren doğal yağlar saç derisi ve saçın beslenmesine yardımcı olur.

Saç İçin Doğal Yağlar Hangileridir?

Saçın daha parlak ve pürüzsüz olmasını destekleyen doğal yağlar içerisinde en çok tercih edilen;

  • Hindistan cevizi yağı
  • Argan yağı
  • Jojoba yağı
  • Badem yağı
  • Zeytinyağı
  • Üzüm çekirdeği yağı
  • Lavanta yağı
  • Susam yağı
  • Biberiye yağıdır.

Sağlıklı Saç Hayal Mi?

Sağlıklı saç hayal edenlerin en popüler tercihi Hindistan cevizi yağıdır. Saç için doğal yağlar arasında çok yönlü olarak tercih edilen Hindistan cevizi yağı aynı zamanda saç derisini beslemek için de mükemmel bir seçimdir.

İçerisinde bulunan yağ asitleri saç foliküllerine buharlaşmadan derinlemesine nüfuz eder aynı zamanda içeriğindeki karbonhidratlar, vitaminler ve mineraller temel saç sağlığına yardımcı olur. Saç büyümesini teşvik etmesinin yanı sıra aynı zamanda sağlıklı uzama, yumuşaklık ve parlaklık sağlar.

E vitamini ve antioksidan açısından zengin olan Hindistan cevizi yağı genellikle saç kremi olarak tercih edilir. Saçların ısı hasarına karşı korunmasını sağlar ve saç tellerini onarmaya yardımcıdır.

Altın Yağ Hangisidir?

Fas’a ait olan argan yağı son dönemde kozmetik dünyasının vazgeçilmez doğal yağlar içerisinde yerini almaktadır. Altın yağ olarak adlandırılan argan yağı saç ve cilt için sağladığı yararlar ile gündemdedir, yağ asitleri, antioksidan ve E vitamini açısından oldukça zengindir.

En az şekilde işleme tabi tutulmasından dolayı sağlıklı saçlar ve hızlı saç büyümesi için en doğal yağlar arasında yer alır. Nemlendirici özelliği sayesinde hasar gören saçların onarılmasına ve saç köklerinin ısıya da ultraviyole ışınlardan dolayı gördüğü zararın azaltılmasına yardımcı olur. Kırık saç uçlarını tedavi ettiği bilinen argan yağı genellikle kuru, sert, kırılgan ve kıvırcık saç tipleri için önerilmektedir.

En doğal ürünler için tıklayın

İndirimli ürünleri kaçırmayın

Saç Bakımı İçin Etkili Yağ Nedir?

Saç için doğal yağlar içinde olan ve saç derisinin doğal olarak salgıladığı sebum açısından zengin olan jojoba yağı bu yüzden saç bakımı için oldukça idealdir. Saç derisinde ve saçta ki doğal dengeyi olumlu yönde etkiler, derinlemesine nüfuz ederek mükemmel bir nemlendirme özelliği sağlar.

Düzenli kullanılması halinde saçlarda artma ve güçlü bir parlaklık elde etmeye yardımcı olur. Bilinen en önemli özelliği yeni saç hücrelerinin büyümesine yardımcı olmasıdır. Aynı zamanda kepeklere karşı mücadele ederken saç dökülmesini azaltır ve saçları korur. Kuru kafa derisi ve kırılmış, sönük saçlara sahip olanlar için önerilmektedir.

Badem Yağının Özellikleri Nedir?

Oldukça yüksek oranda E vitamini içeriğine sahip olan badem yağı saç kırılmasını azaltır ve saçın büyümesine yardımcı olur. Magnezyum ile birlikte proteinler, antioksidanlar ve yağ asitleri açısından zengin olan badem yağı hem saçın hem de saç derisinin nemlenmesini sağlar.

Hızlı saç uzaması için önerilen yağlar arasında yer alır aynı zamanda kuru, donuk ve kırık saçların onarılması için mükemmel bir seçimdir. Saçtaki doğal keratini koruyan ve içeriğindeki antioksidan ile doğal bir saç kremi olan zeytinyağı saç için doğal yağlar içinde en iyi sonuçları almak için kullanılır. Saç derisini canlandırır, saç köklerini besleyerek uzamasını destekler.

Üzüm tohumlarından çıkarılan üzüm çekirdeği yağı her ne kadar ülkemizde çok fazla bilinmese de saç ve saç derisi için mükemmel bir koruma sağlar. Saç derisini nemlendirerek büyümeyi destekler ve saç yapısını güçlendirir.

Kırılgan ve zayıf saçların tedavisi için mükemmel bir seçim olan üzüm çekirdeği yağı saç foliküllerinin büyümesini canlandırmasından dolayı kaybedilen saçların yeniden çıkmasına yardımcı olur.

Saç Bakım Yağları Nerede Bulunur?

Yapılan araştırmalara göre lavanta yağı saçın büyümesini destekler ve daha olgun daha kalın görünmesini sağlar. Saç foliküllerinin sayısını artmasını destekler, saç derisindeki dolaşımı arttırır ve saç kaybını azaltır.

Antimikrobiyal özelliğe sahip olan susam yağı E vitamini açısından zengindir böylelikle hem saç derisi hem de saç için eşsiz bir seçimdir. Her saç tipine uygun olan susam yağı kepek tedavisinde yardımcıdır.

En iyi saç bakımı için ihtiyaç duyulan doğal yağları https://www.dogalsaglik.com/shop/ sitesinde bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Argan Yağı Faydaları

Vücut Nemlendirici Doğal Yağlar

Argan Yağı Saç Bakımı | Argan Yağının Faydaları Nelerdir ?

Saç Bakımı İçin Doğal Yağlar

Tatlı Badem Yağı Saç Bakımı


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.