Deniz Sonrası Saç Bakımı | Denizden Çıktıktan Sonra Saça Ne Sürülür?

09.03.2021
646
Deniz Sonrası Saç Bakımı | Denizden Çıktıktan Sonra Saça Ne Sürülür?

Yaz sıcağında serinlemek için deniz ve kumun keyfini çıkartırken, saçlarınızın sağlığını da düşünmeniz gerekebilir. Bunun sebebi; denizin tuzlu suyunun saçlarınıza zarar vermesidir. Kolay ve hızlı bir şekilde hazırlayabileceğiniz saç bakım kürleri ile deniz sonrası saç bakımı yapabilmeniz mümkündür.

Deniz Sonrası Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Denizin tuzlu suyu nedeni ile yıpranan saçlarınızı basit yollar ile eski haline döndürmeniz mümkündür. Deniz sonrası saç bakımı için, kozmetik ürünlere başvurmanıza gerek yoktur. Evinizde bulunan pek çok doğal ve saça faydalı ürünler ile bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Deniz ve güneş keyfi çıkardığınız tatilinizin büyüsü geçtiğinde, saçınızdaki yıpranmayı fark etmeniz kolay olacaktır. Deniz tuzu nedeni ile yıpranmış saçlarınız, güneşin zararlı ışınları ile de cansız ve güçsüz bir hale gelmiş olabilir.

Matlaşan ve gücünü kaybeden saçlarınız için hazırlayacağınız doğal kürler ile, saçınızı eski sağlığına kavuşturmanız mümkündür.

Deniz Sonrası Saç Bakımı Kürleri Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tercih doğrultusunda hazırlayacağınız deniz sonra saç bakımı kürlerini kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Bunlar;

  • Deniz sonra saç bakım maskenizi, temiz saçınıza uygulamak.
  • Hazırlayacağınız maskeyi saç tipinize uygun bir şekilde yapmak.
  • Maskeleri tek seferlik değil, düzenli bir şekilde kullanmak.
  • Saçınızdaki canlılık ve parlaklığın geri gelmesi için bol su tüketmek.

Deniz tuzu nedeni ile yıpranan saçlarınıza, doğal ürünler sayesinde yapacağınız deniz sonrası saç bakım kürleri ile eskisinden daha parlak saçlara kavuşabilmeniz mümkün olacaktır.

Saç Bakımı Hangi Ürünler İle Yapılır?

Saçın parlaklığını ve canlılığını yitirdiği zamanlarda imdadınıza koşan yumurta, deniz sonrasında saç bakımı kürünüzün vazgeçilmezi olacaktır.

Yumurta ve zeytinyağını bir kapta karıştırarak evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu bakım kürü sayesinde, hayal ettiğiniz parlak saçlara kısa bir sürede kavuşabileceksiniz.

Düzenli bir şekilde kullanıldığında etki gösteren saç bakım kürleri arasında Muz, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve bal karıştırılarak hazırlanan maske de yer almaktadır. Her birinin saça ayrı ayrı faydası bulunan ve saçları eskisinden parlak yapmaya yardımcı olan bu kürler ile, saçım yıpranır derdi olmadan deniz keyfinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Deniz sonrası saça ne sürülür?
Deniz tuzu saçlarda uzun süre kaldığı zaman canlılığını yitirmesine sebep gösterir. Bundan dolayı deniz sonrası kesinlikle duşa girilmeli ve ardından bakım yağları uygulanmalı. Bakım yağları içerisinde deniz tuzundan zarar gören saçların tekrardan onarılması adına Hint yağı önerilir.
Güneşten yanan saçlara ne iyi gelir?
Güneşten yanan saçların tekrardan onarılması için bakım rutinleri uygulanmalıdır. Bakım rutinleri ev ortamında da yapılır. Bakımlı rutinleri içerisinde kesinlikle bitkisel yağlar bulunmalıdır. Ancak bitkisel yağlar doğal olarak yer edinmeli. Doğal olmayan yağların güneşten yanan saçlara herhangi bir etkisi olmaz.
Denizden sonra saç yıkanmalı mı?
Denizden sonra saç kesinlikle yıkanmalı. Deniz tuzu saçlara büyük ölçüde zarar verir. Uzun süreli olarak saçların deniz tuzuyla bulunması dökülme, yıpranma gibi çeşitli etmenler oluşturur. Denizden sonra saç yıkanıp bakım yağları ile uygulama yapıldığı takdirde herhangi bir problem oluşmaz.
Saçların yıpranmaması için ne yapmalıyız?
Saçların yıpranmaması için düzenli maskeler ve bakım rutinleri uygulanmalı. Saç bakım maskeleri haftada bir ya da iki kez derinlemesine gerçekleşmeli. Ancak bakım rutinleri her gün yapılabilir. Bakım ürünleri içerisinde doğal yağlar bulunduğu takdirde saçlarda dökülme ya da yıpranma gibi etmenler kesinlikle yaşananmaz.

İlginizi Çekebilir;

Kanal Tedavisi Sonrası Ağrı

Limon Tuzu Saç Bakımı

Kanal Tedavisi Sonrası

En İyi 10 Zayıflama Çayı

Saç ekimi sonrası yıkama işlemi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.