Ay Takvimine Göre Saç Bakımı | Ay’ ın Evreleri Saçı Nasıl Etkiliyor?

27.02.2021
540
Ay Takvimine Göre Saç Bakımı | Ay’ ın Evreleri Saçı Nasıl Etkiliyor?

Ay’ ın ve diğer gezegenlerin dünyamıza olan etkileri aşikar. Denizler bile geri çekilip bitkiler dahi buna duyarlı hale geliyorsa, insan nasıl etkilenmesin öyle değil mi? İşte bu yüzden saç bakım uzmanları Ay takvimine göre saç bakımı önerilerinde bulunmuşlar ve ayın evrelerinin saç konusunda da etkili olduğunu söylemişler. Şimdi onların bu önerilerine birlikte göz atma zamanı.

Ay’ ın Evreleri Saçı Nasıl Etkiliyor?

İşte bunu ilk kez duyanların en çok merak ettikleri soru. Hemen cevap verelim. Biliyorsunuz ki bazı insanlar özellikle Dolunay evresinde kendilerini daha yorgun, daha depresif daha farklı hissederler. Yani Ay’ ın bazı evreleri bırakın saçımızı, ruh halimizi dahi etkileyebiliyor.

İşte bu evrelerden bazılarında saç kestirmek, saçımız adına daha verimli sonuçlar elde etmemizi sağlarken, bazı evrelerde ise saçımız daha hızlı uzayabiliyor. O yüzdendir ki Ay takvimine bağlı saç bakımı yapanların, bu evrelerde daha başarılı sonuçlarla karşılaşacağı söylenir.

Ay’ ın Hangi Evresinde Saç Kestirmeliyim?

Saçlarındaki kırıkları aldırmak isteyen ancak uzaması konusunda çekinceleri olan kadınlar, Ay’ ınYeni Ay ve Dolunay evreleri arasındaki dönemlerde saçlarını kestirebilirler. Uzmanlara göre bu evreler arasında saçlar daha çabuk uzuyormuş. Eğer sizin de saç kestirme düşünceniz varsa, bu evrelerde bunu gözlemleyebilirsiniz.

Ay Takvimine Göre Saç Bakımı; Ay’ ın Hangi Evresinde Saç Bakımı Yaptırmak Daha Etkili Olur?

Eğer saçlarınızın daha canlı ve hacimli görünmesini istiyorsanız Ay takvimine bağlı saç bakımı yöntemlerinizi Yeni Ay evresinde deneyebilirsiniz. Çünkü Yeni Ay, Ay’ ın yenilenme ve yeniden büyüme evresidir. O yüzden bakımlarınızı aksatmadan yaptığınızda saçınızın da bu evrede daha ışıltılı ve daha dolgun görüneceğine emin olabilirsiniz. Ayrıca daha hızlı uzayacaktır da.

Saçı kestirmek için de uzmanlar daha çok Dolunay evresini tercih etmek gerektiğini söylüyorlar.

Ay Takvimine Göre Saç Bakımı; Dolunay Evresinde Saç Bakımı Yaptırmak Zararlı mı?

Hayır, ayın hiçbir evresinde doğru saç bakımlarını uyguladığınız takdirde bir zararla karşılaşmazsınız. Ancak uzmanlara göre Ay takvimi saç bakımı yöntemlerini dikkate almak ya da buna özen göstermek, daha etkili ve hızlı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Covid-19 Evreleri

Maydanoz Çayı Zayıflama | Maydanoz Çayı ile Kilo Verme

Lavanta Yağı İle Saç Bakımı

Kepek Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Prematüre Bebeklerde Bcg Aşısı Ne Zaman Yapılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.