Doğal Sağlık

Saç Nasıl Hızlı Uzar | Saçı Uzatma Yolları

04.02.2021
855
Saç Nasıl Hızlı Uzar | Saçı Uzatma Yolları

Uzun saçlara hayran olan kadınlar uzatma metotlarını merak ediyor. Saç Nasıl Hızlı Uzar araştırılıyor ve çeşitli yöntemler gözler önüne seriliyor. Peki bunlardan hangileri işe yarar? Saç ne kadar sürede uzar? İşte tüm bu merak edilenleri sizler için derledik…

Saçın Uzamasında Doğal Yöntemler

Saç Nasıl Hızlı Uzar merak edenlere başta doğal yöntemlerden örnek vermek daha doğru olacaktır. Doğal yöntemlerden etkili sonuçlar elde etmeniz uzun sürmez. Örneğin yumurta akı bunlar arasında başı çeker. Şöyle ki:

 • Sadece yumurta akını kullanmanız gerekir.
 • Birkaç yumurta akını kap içerisinde iyice karıştırmalısınız.
 • Karışımı saçlara nüfus ettirmeniz gerekir.

Hemen arkasından tüm saçın streçle sarılması gerekiyor. Saç nasıl hızlı uzar merak edenler aynı zamanda yumurta kokusunu da sorgulayabilir. Ancak iyice yıkanan saçta herhangi bir kokunun kalması mümkün olmayacaktır.

1 -2 saat kadar akın saçta kalması yeterli olacaktır. Bunun üzerine duşa girmeli ve saçlardaki akı arındırmanız gerekir. Arındırma neticesinde saçlar hızlı bir şekilde uzamaya başlayacaktır. Saç nasıl hızlı uzar sorgulayanlar bu doğal yöntemi ele alabilir.

Saç Nasıl Hızlı Uzar

Saçları Taramak Uzamayı Etkiler Mi?

Saç nasıl hızlı uzar merak edenlere kan akışından da söz etmek faydalı olacaktır. Şöyle ki saç diplerindeki kan akışının hızlandırılması saçların hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Bunun için de sık sık taranması faydalı olacaktır. Saç nasıl hızlı uzar soranlar:

 • Kalın dişlere sahip olan fırçaları temin etmelidir.
 • Fırçanın diplere kadar ulaşması gerekir.
 • Masaj yaparak yavaş yavaş tarayanlar sonuç alabilir.

Saç nasıl hızlı uzar sorgulayanlar tarama yöntemini ele alabilir. Ancak bazılarının akıllarına kırılma ihtimali gelmektedir. Sürekli taramak kırılmaya neden olabilir. Bunun önüne geçmek isteyenler geniş ve dişleri sık olan fırçaları seçmelidir.

Saçları Uzatan Doğal Yağlar Hangileri?

Saç nasıl hızlı uzar soranlara doğal yağlar da eşlik edecektir. Doğal formül arayışında olanlara yağlar sergilenir. Düzenli aralıklarla uygulanan yağlar sayesinde saçları hızlı bir şekilde uzamasını sağlamak sizin elinizde. Örneğin biberiye yağı bunlardan bir tanesidir.

Jojoba yağı da her ne kadar başta farklı bir yağ olarak gelse de bir hayli etkilidir. Aynı şekilde avanta yağı saç nasıl hızlı uzar soranlara eşlik etmektedir. Son olarak:

 • Kekik ağacı yağını saç diplerine nüfus ettirmek faydalı olacaktır.
 • Sedir ağacı yağı da uzamanın hızlanmasını mümkün kılar.

Saç nasıl hızlı uzar merak edenler doğal yağlara başvurabilir. Diplere uygulanan yağlar sayesinde saçların hızlı bir şekilde uzama göstermesi mümkün hale gelir. Üstelik diğer yandan parlak ve hacimli bir görünüme sahip olmanız da kaçınılmaz olacaktır.

Saç Nasıl Hızlı Uzar

Saçı Uzatan Özel Kür Nedir?

Saç nasıl hızlı uzar soranlara kürler de eşlik eder. Özel bir şekilde hazırlanan kürler eşliğinde saçların uzamasına tanıklık etmeniz mümkün olacaktır. Bunun için patatese, bala ve yumurtaya ihtiyacınız olacaktır. Şöyle ki:

 • Haşlanmış olan patatesin suyunu ayırmanız gerekir.
 • Su içerisine bal eklenmelidir.
 • Yumurtanın sadece sarısına ihtiyaç duyulur.

Bu özel kürün iyice karıştırılması halinde saça nüfus ettirilmesi gerekir. Saç nasıl hızlı uzar soranlar kür eşliğinde sonuç alacaktır. Saç diplerine iyice yedirilen ve uçlara masajlar uygulanan kür sayesinde bakımlı saçlara sahip olacaksınız.

Saç nasıl hızlı uzar merak edenler bu kürü haftada 1 kere uygulayabilir. Kürü 1 saat kadar bekletmek ve sonrasında yıkamak gerekir. Yıkama neticesinde herhangi bir yumurta kokusunun saçta kalması mümkün olmayacaktır.

Saç Nasıl Hızlı Uzar

Saçların Uzaması İçin Nelerden Uzak Durmak Gerekir?

Saç nasıl hızlı uzar soranlara uzak durmaları gerekenleri de sıralamak faydalı olacaktır. Çünkü bu doğal yöntemlere ya da yağlara rağmen hatalı işlemlere yer verenler herhangi bir sonuç alamaz. Saç nasıl hızlı uzar öğrenenler akabinde uzamayı engelleyen işlemleri de dikkate almak zorundadır. Örneğin:

 • Sık sık fön makinesi kullanmak saçların uzamasına mani olur.
 • Maşa ve düzleştirici kullanımının fazla olması da sakıncalı olacaktır.
 • Kurutma makinelerinden kaynaklı saçtaki nem oranı da azalmaya başlar ve uzama engellenir.

Saç nasıl hızlı uzar soranlara dikkate alınması gereken bu hususlar da eşlik eder. Şekillendirme için kullanılan yüksek ısılı ürünler saçın nemini kaybeder. Nemsiz kalan saçın uzaması da mümkün olmaz.

Saçın Uzamasında Doğru Beslenme Önemli!

Saç nasıl hızlı uzar sorgulayanlara farklı olarak beslenmeden de söz etmek gerekir. Çünkü doğru beslenmenin saçları hızlı bir şekilde uzattığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Örneğin:

 • Bol bol sıvı tüketmek saçın nem oranı açısından önemlidir.
 • Protein odaklı beslenme sayesinde de saçların hızla uzaması mümkün olacaktır.

Özellikle de saç nasıl hızlı uzar soranlara sıvı tüketiminden söz etmek gerekir. Bol bol su tüketmek hem cilde hem de saçlara iyi gelmektedir. Nem oranına bağlı olarak saçların uzaması uzun sürmez. Saç nasıl hızlı uzar soranlar protein merkezli beslenmeye ve bolca sıvı tüketmeye özen göstermelidir.

Saç Nasıl Hızlı Uzar; Saçları Hızlı Uzatan Ürünler Nelerdir?

Saç nasıl hızlı uzar merak edenler doğal formüllerden ziyade kozmetik alanında sergilenen ürünlere de yönelebilir. Örnek vermek gerekirse bunlar arasında başı çeken Dax Supergro olmuştur. Yıllardır piyasada olan ürün, saç uzatmak isteyenlerin talebi ile karşı karşı kalmıştır.

Ürün hızlı bir şekilde saçların uzamasında bir hayli etkili. Üstelik yan etkiye sahip olmadığı görülüyor. İçeriğinde:

 • Hem jojoba hem de avokado yağı bulunuyor.
 • Katı formüllü olacak şekilde temin ediliyor.

Saç nasıl hızlı uzar soranlara eşlik eden ürünü, kullanım talimatlarına göre uygulamak gerekir. Bunun üzerine etkili bir sonuç almak kaçınılmaz olacaktır. Saç nasıl hızlı uzar soranlar ürün dahilinde istediğine ulaşacaktır.

Saç Nasıl Hızlı Uzar; En Çok Kullanılan Saç Uzatan Ürünler

Saç nasıl hızlı uzar sorgulayanlara sadece Dax Supergro eşlik etmez. Bunun haricinde sıklıkla tercih edilen birden fazla ürün bulunuyor. Örneğin HC Complex bunlar arasında boy gösterir. İçeriğinde B12 ve mineral bulunan ürün, hızlı uzama için birebirdir.

Moroccan Oil Dry Scalpt bunlar arasında yerini almıştır. Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenler ürün hızlı bir şekilde temin edebilir. Kaç dolaşımına bir hayli katkı sağlayan ürün sayesinde saçların uzaması mümkün hale gelir. Saç nasıl hızlı uzar soranlar:

 • Hassas saçlara dahi iyi gelen ürünlere yönelebilir.
 • Düzenli periyodlar eşliğinde kullanılan ürünlerden sonuç alınabilir.

Saç Nasıl Hızlı Uzar

Saç Nasıl Hızlı Uzar; Saçları Uzatan Tüyolar Nelerdir?

Geniş taraklar ile saçların taranması uzamasında bir hayli etkilidir. Bunun yanı sıra saçların yıkama şeklinde kullanılan ürünlere kadar pek çok husus dikkate alınmalıdır. Örneğin saç diplerinin sert bir şekilde yıkanması hata olacaktır. Bunun yerine hafif masajlara başvurulmalıdır.

Mutlaka her duşta nemlendirici kullanmak gerekir. Saç uçlarına uygulanan kremler sayesinde bunu desteklemek mümkün olacaktır. Akabinde:

 • Saçların yoğun ısı veren kurutucular ile kurutulmaması gerekir.
 • Hafif nemli kalan saçlara nemlendirici yağlar sürülebilir.

Bunların yanı sıra saçlarınız açık bir şekilde uyumanız da faydalı olacaktır. Saç nasıl hızlı uzar soranlar uykuda iken toplamaktan uzak durmalıdır. Çünkü sıkıca bağlı olan saçlar güçsüz kalır. Güçsüz ve kopmuş saçların hızlı bir şekilde uzaması da mümkün olmaz. Bunun için açık bir şekilde uyumak en doğrusu olacaktır.

En çok saçı ne uzatır?
Saçı uzatan çeşitli bitkisel yağlar, şampuanlarla bulunur. Şampuanlar saça zarar verebilir. Ancak saç uzatan şampuanlardan sonra bitkisel yağlarla desteklediğiniz takdirde saçınız bakımlı olduğu için uzaması da mümkündür. Bunun için Hint yağı ya da zeytinyağı önerilir. Hint yağı ya da zeytinyağının orijinal halinin kullanılması önemli olur.
1 haftada saç uzar mı?
Saç uzaması ayda yaklaşık 1 ya da 3 santim olarak farklılık gözetir. Bu süreci kısaltıp bir haftası saçlarınızı uzatmak istediğiniz takdirde çeşitli kremler ya da şampuanlar uygulayabilirsiniz. Saç uzatmak adına bulunan şampuanlar, istenilen etkiyi oluşturamıyor. Ancak saçınızı sürekli olarak yıkadığınız takdirde nemden dolayı uzaması mümkün.
1 ayda saç ne kadar uzar?
1 ayda saç yaklaşık 1 ya da 3 santim uzar. Bu saçın yapısına ya da düzenli olarak bakımına göre değişir. Saçınıza bakım maskeleri ile birlikte uygulamalar yaptığınız takdirde 1 ayda 4-5 santim uzaması da mümkün. Ancak bakım yapmadığınız zaman saçınızda kırıklar oluşur ve bu da saçınızın uzamasını engeller.
Her gün saç yıkamak saçı uzatır mı?
Her gün saç yıkamak saçı uzatır. Ancak saçı ne kadar sürede uzaması, yaptığınız bakımlarla birlikte farklılık sağlar. Çeşitli bitkisel ürünlerle birlikte saç yıkandıktan sonra desteklenirse, hacimli görünür. Sağlıklı saçlar oluşur. Bu da saçınızın uzaması adına önemlidir.

İlginizi Çekebilir;

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.