Kızıl Saç Bakımı | Kızıl Saç Bakımı Zor Mu?

22.03.2021
646
Kızıl Saç Bakımı | Kızıl Saç Bakımı Zor Mu?

Oldukça iddialı ve şık bir saç rengi olan kızıl, herkesin hayatında bir dönem denediği bir renktir aslında. Ancak uzun süreli kızıl kullanımı ya da kızıldan başka bir renge geçmek o kadar da kolay değildir. Fazlasıyla keskin bir renge sahip olan kızıl ve tonları da oldukça fazladır. Kolayca akan bu rengi en sağlıklı biçimde saçımızda taşımak için ise Kızıl Saç Bakımı alternatiflerine ihtiyaç duyarız.

Kızıl Saç ve Tonları Nelerdir?

Teker teker saymak mümkün değildir. Kuaförlere gittiğinizde sizlere verilecek olan kitapçıkta belirli sayıda kızıl tonları vardır ancak asla seçtiğiniz olmaz çünkü kızılın oldukça fazla tonu vardır ve saçınızda başka bir yansıma oluşturacaktır.

Saçınızı her kızıla boyadığınızda farklı bir sonuç almanız da mümkündür. Yani saçınız her seferinde aynı boya olmayabilir. Saçınızın boyayı ne kadar tuttuğu gibi birçok ihtimal de burada tonu belirleyen etkenlerdendir.

Bu yüzden Kızıl Saç Bakımı da önem ister ve daima yapmanız gereken bazı bakımlar söz konusudur. Aksatmadan yapacağınız evde saç bakımları kızıl saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak durmasını sağlayacaktır.

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Gerçekleşir?

Kızıl Saçın Bakımı için boyama esnasında yapılacak şey daha parlak durmasını sağlamakta ve daha net bir görüntü elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu yöntem doğal kına içerikli saç boyasıdır.

Bunun dışında yazın denize girmeyi sevseniz de eğer saçınız da tuzlu suya girerse istemediğiniz bir tona evrilir ve kuruyup kırılarak sağlıksız bir kızıl görüntüsü oluşturur.

Kızıl Saç Bakımı tatilde bile dikkat etmeniz gereken bir saçtır. Buna sarı saçlar da dahildir. Bu iki saç özel ilgi ister.

Sık sık düzleştirmemek en iyisi olacaktır çünkü ısı kızıl saçlarınıza mat görüntü verecek ve saçınız parlaklığını kaybederken bununla birlikte de kırılmaya başlayacaktır.

Kızıl Saç İçin Evde Yapılabilecek Bakımlar Nelerdir?

Kızıl Saç Bakımı için günlük hayatta dikkat etmeniz gereken şeylerden sonra evde yapabileceğiniz birkaç yöntem de vardır. Evde yapabileceğiniz nemlendirme maskeleri ile saçınızın nemini kurumalısınız. Zeytinyağı tercih edilen bir yöntem olsa da oldukça kuvvetli olması sebebiyle saçınızın boyasını alabilir. Bu yüzden Hindistan cevizi yağı, argan yağı, badem yağı gibi tercih yaparak yumurta veya bal da ekleyebilirsiniz.

Kızıl saç rengi nasıl korunur?
Kızıl saç rengi, her duş sonrasında akmaya meyillidir. Kızıl saç renginin korunabilmesi için saç bakım rutinleri önemlidir. Saç bakımı yapılmamasıyla, güneş ya da çeşitli etmenler doğrultusunda kızıl renk akmaya başlar. Bu da ilk günkü görünümünden uzaklaşmasını sağlar. Kızıl saç rengi hint yağı ya da çeşitli bakım yağları ile korunabilir. Aynı zamanda buradaki doğru şampuan tercihi de önemlidir.
Mor şampuan kızıl saçı açar mı?
Kızıl saç renginin daha da açılması ve farklı bir görünüme kavuşması için mor şampuan kullanabilir. Ancak mor şampuanın saç açma özelliğini, sarışın saçlarda gösterir. Kızıl saçlar için bu durum istenilen doğrultuda gerçekleşmez. Aynı zamanda önerilmez. Kızıl saçı açılabilmesi için farklı yöntemler tercih edilmeli.
Kızıl saç ne kadar sürede akar?
Kızıl saçta kalitesiz boyalar kullanıldığı zaman, bir ay içerisinde akar. Ancak kaliteli boyalar kullanılıp, doğru saç bakım rutinleri yapılırsa 6 ay kadar sürebilir. Bu durum kişinin saç boyasına ve saçlarına kullandığı şampuana göre değişkenlik gözetir.
Kızıl saç denizde akar mı?
Kızıl saçın denizdeki tuzlu suyla bir araya geldiği zaman akması mümkündür. Anlık olarak akma görülmez. Ancak sürekli olarak denize girildiği zaman güneşin etkisiyle birlikte, kızıl rengin yavaş yavaş aktığı görülür. Denizden sonra direkt olarak duşa girip, saç bakım yağları uygulanmalıdır. Böylelikle herhangi bir akma yaşanmaz.

İlginizi Çekebilir;

Kara Sivilce | Siyah Nokta Temizleme

Bakır Saç Bakımı | Bakır Saç Tonu Kimlere Yakışır?

Lavanta Yağı İle Saç Bakımı

İnce Telli Erkek Saç Bakımı

Yanmış Sarı Saç Bakımı

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.