Dalgalı Saç Bakımı | Dalgalı Saç İçin Ne Yapılmalı?

12.03.2021
934
Dalgalı Saç Bakımı | Dalgalı Saç İçin Ne Yapılmalı?

Dalgalı Saç Bakımı; Kadınların günümüzde oldukça sık zaman ayırdığı saç bakımı; dalgalı, düz veya kıvırcık olmak üzere farklı saç stillerine göre değişmektedir. Her saça uygulanması önerilmeyen bakım kürleri; kişilerin saç stiline göre değişiklik göstermektedir.

Dalgalı Saç Bakımında Maske Kullanımı Gerekir Mi?

Dalgalı saç bakımı için maske şarttır. Bunun sebebi ise, saçınızın kendiliğinden dalgalı şeklini korumasıdır. Saç bakımlarının olmazsa olmazı olan saç maskeleri, kıvırcık saçın bakımı için tercih edilmesi gereken ürünlerdendir. Genelde evinizde sağlıklı bir şekilde hazırlamanız mümkün olan bu maskelerden bazıları;

Yumurta Akı Maskesi; Yumurtanın saça olan faydaları saymakla bitmemektedir. Yumurta akı ile kolayca hazırlayacağınız bu maskeyi saçınızda 1 saat civarında bekletmeniz sonucunda, oldukça parlak ve dalgası açılmamış saçlara sahip olacaksınız.

Hindistan cevizi yağı; Saç bakımı için olmazsa olmaz yağlardan biri de Hindistan cevizi yağıdır. Eritilerek saça maske olarak uygulanan Hindistan cevizi yağı sayesinde, saçınızdaki mat görünümden kurtulabilirsiniz.

Bal Maskesi; Saç bakımında sıkça kullanılan bal, saç uçları kırıklarına onarması ile bilinmektedir. Aynı zamanda düzenli kullanımda saçın yapısını da korumaktadır.

Dalgalı Saç Bakımında Püf Noktalar Nelerdir?

Dalgalı saç, diğer saç stillerinin yanı sıra daha fazla bakıma ihtiyaç duyan bir saç tipidir. Dalgalı saçın bakımı, saç kurutma makinesinin ayarını düşük seviyede tutmak ile başlamaktadır. Bu sayede; dalgalı saçlarınızın kabarıklığı aza indirgenecektir.

Özellikle dalgalı saçların, saçlarını düz bir şekilde kullanma arzusundan dolayı kullanılan düzleştirici gibi saça zarar veren makinelerin kullanımı saç uçlarını kırmaktadır.

Dalgalı saçın bakımı rutininin en büyük yardımcısı ise, doğal ürünler ile hazırlayacağınız saç maskeleri ve tonikleri olacaktır.

Dalgalı Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Kullandığınız her saç bakım ürününün, saç yapınıza uygun olması gerekmektedir. Yıpranmış ve dalgalı saçlara sahip iseniz; duştan sonra saçınız için kullandığınız havlunun sertliğine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi ise; dalga şekline meyilli olan saçınızın kabarmaması olacaktır.

Dalgalı saçın bakımı, kozmetik ürünlerin aksine; evinizde kolayca hazırlamanız mümkün olan bazı ürünler ile yapılması saçınızın sağlığı için büyük önem taşımaktadır.

Dalgalı saç bakımı nasıl yapılır?
Dalgalı saç bakımı, saç bakım rutinleri ile birlikte yapılır. Duş öncesi ya da duş sonrasında saç kremi, saç bakım yağları ile birlikte düzenli bir bakım gerçekleşmelidir. Saçların daha gür, daha şekilli ve hacimli durması için saç bakımı saça uygun ürünlerle yapılmalı.
Kabarık ve kıvırcık saçlar için ne yapılmalı?
Kabarık ve kıvırcık saçlar, saçlarının asıl şeklini bozmamak için buna uygun doğal bakım yağları kullanabilir. Saçlar tamamen temizlendikten sonra şekillendirici kremlerle desteklenmeli. Sonrasında avuç içinize alacağınız Hindistan yağı ya da badem yağı ile saçlarınızı parlak bir görünüm oluşturabilirsiniz. Kabarıklığı aldığı gibi saçın parlak bir görünüme kavuşması adına da tercih edilir.
Dalgalı saçlar nasıl şampuan kullanmalı?
Dalgalı saçlar, saçlarına uygun şampuan kullanmalı. Bunun için kıvırcık saçların kullanabileceği çeşitli şampuanlar bulunur. Bu şampuanlar saçın asıl dengesini bozmadan, duş sonrasında da rahatlıkla şekil verilebilmesi adına oldukça önemlidir.
Kivircik saç bakımı nasıl yapılır?
Kıvırcık saçlı kişiler, saçlarına özgü bakım rutinleri uygulamalıdır. Bunu yalnızca belirli günlerde değil duş öncesi ya da duş sonrası olarak ikiye ayırarak yapılmalı. Kıvırcık saç bakımı, kıvırcık saçlara uygun ürünlerle yapıldığı takdirde istenilen doğrultuda etki oluşturur.

İlginizi Çekebilir;

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı

Uzun Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı

Açık Saç Modelleri | Salık Saç Modelleri

Saç Bakımı Hindistan Cevizi Yağı Yumurta

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.