Doğal Sağlık

Saç Bakımı Mayonez | Saça Mayonez Sürmek Ne İşe Yarar?

15.03.2021
721
Saç Bakımı Mayonez | Saça Mayonez Sürmek Ne İşe Yarar?

Saç Bakımı Mayonez maskesi olarak da anılan bu maskenin içeriğinde aslında normalde de saçlar için kullanılan malzemeler vardır ve mayonez aslında sadece bunların birleşimidir. Bu sayede bir taşla birden fazla kuş vurduğunuz bir maske demek oldukça doğrudur. İçerisinde hem tek başına parlaklık veren hem de nem dengesini sağlayan malzemeler söz konusudur.

Mayonezin Saça Faydaları Nelerdir?

Saç Bakımı Mayonez maskesinin faydaları saymakla bitmez. Öncelikle saçı nemlendirdiğini söylemek mümkündür. İçerisindeki zeytinyağı ile saçlarınızın yağ ihtiyacı giderilir ve saçınızın daha nemli ve yumuşak olduğunu görebilirsiniz.

Ayrıca saçı besleyen mayonez, saçınızdaki vitamin eksiğinin de giderilmesinde destek olur. Mayonezin içerisinde sirke de bulunmaktadır ve sirke saçınızdaki pH dengesini koruyarak saçınızın olması gereken haline gelmesini sağlar.

Beraberinde nemlenen saçta kırılma da azalır ve nemli saç çok daha hızlı uzar. İçeriğindeki yumurta da saç diplerini besleyerek yeni saçların çıkmasına yardımcı olur.

Evde Yapılan Mayonez Maskesinin İçeriğinde Neler Olmalıdır?

Yumurta ve zeytin yağı ana malzemelerdir. Burada iyi bir zeytin yağına sahip olmak maskenizin kalitesini ve doğallığını da büyük oranda etkileyecektir. Yoğurt kullananlar da vardır. Kıvamı açısından yoğurt da önem arz etmektedir. Ayrıca yoğurt da saça parlaklık ve nem kazandırmaktadır. Evde kendiniz yaptığınız yoğurdu kullanmanız daha iyi olacaktır.

Kokusundan rahatsız olmayacaksanız birkaç damla sirke de mayonezi mayonez yapan şeylerden biridir. Saçınızın pH dengesini de düzenleyecek ve koruyacaktır. Belli aşamalarda hardal kullanılsa da burada gerek yoktur. Bunun dışında kullanılan limon da saça parlaklık katan ana öğelerden biridir. Burada istediğiniz malzemeleri ekleyip çıkarabilir ve saçınızın isteğine göre bir tercih yapabilirsiniz. Önemli olan Saç Bakımı Mayonez ve yapımında bir sıkıntı çekmeden uygulamaya geçilmesidir.

Saç Bakımı Mayonez; Mayonez Saça Ne Kadar Sıklıkla Uygulanmaktadır?

Saç Bakımı Mayonez sıklıkla tercih edilen bir üründür. Dışarıdan alınabileceği gibi evde kendinize ait doğal malzemeleri tercih etmeniz en iyisi olacaktır. Saçınızda saatlerce tutabileceğinizi de söylemek gerekmektedir. Mayonezin saça herhangi bir zararı olmamakla birlikte haftada en fazla 2 defa saçınıza mayonez maskesi yapıp onu bir bone ile sıcak bir ortamda tutabilirsiniz.

Saça mayonez sürmek ne işe yarar?
Mayonez maskesi saça yapılan en yararlı kürlerden bir tanesidir. Mayonez sayesinde saçın Ph dengesi sağlanır çünkü mayonez içerisinde sirke bulunmaktadır. Ayrıca mayonezin içerisinde bulunan proteinler saça dolgun ve parlak bir görünüm kazandırırlar. Bunun yanında düzenli bir şekilde saçlarına mayonez maskesi yapan kişilerin saç şekillendir işlemleri daha kolay ve hızlı olmaktadır.
Mayonez saç dökülmesini önler mi?
Evet, mayonez içerisinde yumurta ve sirke gibi birçok yararlı madde bulundurmaktadır. Bu sayede saçların nem dengesini korunmaktadır. Gün içinde tozdan, kirden, fazla ısı görmekten yıpranan saçların pH dengesinin sağlanmasıyla beraber kişilerin saçları daha yumuşak ve daha ipeksi bir hale gelir. Bu sayede saçlarda kırılma ve dökülme oranları en aza çekilmektedir.
Saç uzatan yumurta maskesi nasıl yapılır?
Yumurtayla beraber saçlarını hızla uzatmak isteyen kişilerin belirli bir miktarda zeytinyağına da ihtiyaçları vardır. Bir adet yumurtayı geniş bir kaba alıp çırptıktan sonra içerisine kişilerin saçlarının yoğunluğuna bağlı olarak 1 ya da 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı konulur. Dipten uçlara kadar saçlara uygulanan karışım 20 dk bekletildikten sonra saç yıkanır.
Mayonez yüze iyi gelir mi?
Kişilerin kuru ciltlerine uygulayabilecekleri en doğal yöntemlerden bir tanesi de mayonezdir. Mayonez içerisinde bulundurduğu cilde nem verici ve pH dengesini düzenleyici maddeler bulundurmaktadır. Bu sayede kişilerin ciltleri daha canlı gözükür. Mayonez maskesini uygulamak isteyen kişiler, mayonezi yüzlerine sürdükten otuz dakika sonra ılık bir su yardımıyla yüzlerini bu maskeden bol su ile arındırmalıdır.

İlginizi Çekebilir;

Saç Bakımı Parlaklık İçin

Sirkeyle Saç Bakımı

Fındık Yağı Saç Bakımı

Saç Bakımı Maskesi Nasıl Yapılır?

Doğal Yöntemlerle Vajinal Mantar Tedavisi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.