Doğal Sağlık

Permalı Saç Bakımı | Permalı Saç Kaç Günde Bir Yıkanır?

15.03.2021
414
Permalı Saç Bakımı | Permalı Saç Kaç Günde Bir Yıkanır?

Birçok düz ya da hafif dalgalı saçlara sahip kadının hayalidir perma yaptırmak. Kıvırcık saçlı olmak isteyen bu kadınlar perma yaptırırlar ve kıvırcık saçlara sahip olurlar. Ancak bu aşamada saça uygulanan kimyasal ve aşırı sıcak işlem saça zarar verir ve bu aşamadan sonra evinize döndüğünüzde Permalı Saç Bakımı oldukça önem kazanır.

Perma Nedir?

Saçınızı kıvırcık yapma işlemidir. Bu işlem sayesinde saçınız kıvır kıvır olur ve bambaşka bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Genelde düz veya dalgalı saçlara sahip kadınların büyük beğenisini kazanan kıvırcık saçlara sahip olmak artık oldukça kolay. Ancak permada da kimyasal bir işlem söz konusudur ve bu işlemi yaptırırken de oldukça sağlıklı saçlara sahip olmalısınız. Aynı şekilde sonrasında da saçınızın sağlıklı kalmasına özen göstermelisiniz.

Perma kendi içerisinde de ikiye ayrılmaktadır. Sıcak perma ve soğuk perma olarak ikiye ayrılan bu saç şeklinin her ikisinde de yapılışı oldukça farklıdır. Sıcak perma adından da anlaşılacağı üzere sıcak çubuklar ile şekillendirilir. Saça uygulanan bu ısılı çubukların boyutu sizin tercihinize bağlıdır. Yani isterseniz daha kalın ya da ince çubukları tercih edebilirsiniz.

Soğuk permada güzel olan şey saçınız ıslakken bile permalı görünür. Bu sıcak permada söz konusu değildir. Sıcak permaya göre daha ekonomik olması sebebiyle tercih edilmektedir. Permalı Saç Bakımı da perma sonrasında gerekmektedir.

Permalı Saç Bakımı Evde Yapılır Mı?

Elbette yapılabilir. Perma kimyasal bir işlemdir ve sonrasında saçınızı açtırmışsınız gibi bir bakım ister. Yani ciddi bir bakım saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Ayrıca Permalı Saç Bakımı saçın çok daha uzun süre permalı gözükmesini sağlar. Yani böylelikle hem paranız boşuna gitmez hem de daha uzun süre permalı gözükürsünüz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.