Badem Yağı Saç Bakımı | Badem Yağının Saça Faydaları Neler?

27.02.2021
553
Badem Yağı Saç Bakımı | Badem Yağının Saça Faydaları Neler?

Badem Yağı Saç Bakımı; Biz kadınların saçlarıyla olan dertleri, asırlardır bitmedi ve belki de hiç bitmeyecek. Hemen hemen hepimizin saçlarıyla ilgili sayabileceği en az 2 problemi vardır. Kimi kırıklarından yakınır, kimi dökülmesinden. Kimi sertliğinden yakınır kimi cansız görünümünden. Bu yüzden de çeşitli mağazalardan ateş pahası ürünler alarak her fırsatta işe yaramasını umut ederiz. Ancak bu kadar fazla parala vermeye gerek, evde uygulanabilecek bazı doğal yöntemler de, aynı bu ürünler kadar geçerli çözüm yolları olacaktır saçlarımız için. Hatta bazı ürünlerin zerre işe yaramadığını düşünürsek bizce gayet makul bir yol.

Badem yağı saç bakımı bazı kadınların zaten bildiği ve faydasını gördüğü, bazı kadınların da yeni öğrendiği ve hiç deneyimlemediği bakım türüdür. O yüzden merak edenler için önce badem yağıyla saç bakımı yöntemlerini biraz anlatalım, sonra da bu önerinin işe yarayıp yaramadığına bir bakalım.

Badem Yağının Saça Faydaları Neler?

Bu zamana kadar badem yağını hep kaş ve kirpiklere sürdük. Kirpiklerimiz dolgunlaşsın kaşlarımız dökülmesin istedik. Ve uzun vadeli kullanımlarda bunun etkisini hepimiz gördük. Peki, kaşlarda dökülmeyi kirpiklerde cansızlığı önleyen bu yöntem neden saçlarımızda da etkili olmasın ki?

  • Yukarıda da bahsedildiği gibi badem yağıyla saç bakımı saçlardaki dökülmeleri azaltır.
  • Saçların uzamasına yardımcı olur.
  • Saçı besleyerek daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlar.
  • Yapısındaki vitamin ve mineraller ile kırılmaları ve kopmaları önler.
  • Boyadan ya da güneşin zararlı ışınlarından yıpranan saçları ve saç derisini onarır.
Arifoglu Badem Yagi

Arifoglu Badem Yagi

Bunun gibi daha onlarca faydası vardır.

Badem Yağını Nasıl Kullanmalıyız?

Badem yağıyla saç bakımı önerileri arasında, bu yağı duştan önce kullanmak var. Duşa girmeden önce ilk olarak saçımıza ve saç derimize masaj yaparak uygulayalım ve 20 dakika kadar böyle bekletelim. Daha sonra saçlarımızı ılık su ile güzelce yıkayalım.

Badem Yağı Saç Bakımı için İşe Yarıyor mu?

Badem yağıyla saç bakımı önerilerini uzun süre bıkmadan uygulayan kadınların hemen hemen hepsi sonuçlardan memnun. Besleyici ve onarıcı bir yağ olduğu için, gerek saçların uzaması gerekse kırıkların onarılması için rahatlıkla kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir;

Tatlı Badem Yağı

Tatlı Badem Yağı Saç Bakımı

Argan Yağı Saç Bakımı | Argan Yağının Faydaları Nelerdir ?

Acı Badem Yağı Faydaları

Bakır Saç Bakımı | Bakır Saç Tonu Kimlere Yakışır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.