Doğal Sağlık

Bakır Saç Bakımı | Bakır Saç Tonu Kimlere Yakışır?

27.02.2021
602
Bakır Saç Bakımı | Bakır Saç Tonu Kimlere Yakışır?

Saçlarımızı bir renge boyatmadan önce, o renge ve bakımına dair her şeyi öğrenmek isteriz. Kaç tane tonu var, hangileri en çok tercih ediliyor, çabuk akar mı, hangi yüz tipine daha çok yakışır vs. gibi bu soru listesi böyle uzayıp gider. Son zamanlarda özellikle çeşitli oyuncularda görülen bakır saç rengi, adeta bir trend haline gelerek birçok kadını değişikliğe yöneltmeye başlamıştır.  O yüzden biz de sizler için bakır saç rengi ve bakır saç bakımı konusuna dair merak ettiğiniz her şeyi araştırdık.

Bakır Saç Tonu Kimlere Yakışır?

Bakır saç bakımı yöntemlerinden bahsetmeden önce bakır tonunun kimlere yakışacağını söylemek daha mantıklı olacaktır. Diyelim ki bir dizideki aktristen ya da bir müzik grubundaki solistten bu rengi gördük ve daha o anda vurulduk. Ancak beğenip beğenmeyeceğimiz konusunda endişelerimiz var. Bu yüzden uzmanlar hangi cilt tonunda hangi saç renklerinin güzel durduğunu açıklamış.

Eğer, esmer tenli bir kadınsanız özellikle açık renkteki bakır tonları size yakışmayacaktır. Bakırın açık tonları, cildinizle kontrast tonlar oluşturacağından güzel sonuçlar elde edememe olasılığınız yüksek.

Ne açık ne koyu bir ten rengininiz varsa, bakırın koyu tonları size oldukça yakışabilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey kaş renginiz. Eğer kaş renginiz çok koyu değilse açık tondaki bakır tonlarını bile kullanabilirsiniz.

Açık tenliler ise, bakırın hemen hemen her tonunu kullanabilirler.

Bakır Saç Tonu Bakım Önerileri Nelerdir?

Her ne kadar güzel ve iddialı bir renk olsa da, bakır saç bakımı o kadar kolay değildir. Çünkü bu tip saç renkleri çabuk akar ve aktığı her anda saçı boyatmak da saçlarımızı yorar ve zarar verir. Bu yüzden;

  • Saçlarımızı yıkarken, çabuk akmaması için sıcak su ile değil ılık su ile yıkamalıyız.
  • Yıkadıktan sonra nemini havluya aldırırken, saçlarımıza hassas davranmalıyız.
  • Boya renginin akmasını engelleyen ve parlaklık sağlayan şampuanlar tercih etmeliyiz.
  • Bakır saç bakımı için duştan sonra saçlarımıza parlaklık kazandırmak adına çeşitli bakım kremlerinden faydalanmalıyız.
  • Sürekli boyatmasak dahi arada bir parlak gözükmesi için cila işlemi yaptırmalıyız.

İlginizi Çekebilir;

Wilson Hastalığına İyi Gelen Yiyecekler

Garnier BB Krem | BB Krem Kullanımı

İshal Nasıl Çabuk Geçer?

Saç Bakımı Parlaklık İçin

Kayısı Çayı Zayıflama | Kayısı Çayı ile Kilo Verme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.