Garnier BB Krem | BB Krem Kullanımı

07.02.2021
1.122
Garnier BB Krem | BB Krem Kullanımı

Garnier BB krem nedir, BB krem nasıl kullanılır, BB krem özellikleri nedir? Gibi soruların yanıtlarına yazımızı okuyarak hızı şekilde ulaşabilirsiniz.

Garnier BB Krem Nedir?

Garnier BB krem en çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Bu ürünü en basitinden renkli bir nemlendirici olarak düşünebilirsiniz. BB krem hakkında size detaylı bilgi vermek gerekirse kremi şu şekilde açıklayalım;

 • BB krem en temelinde renkli bir nemlendiricidir.
 • Yüzde fondçten gibi ağır durmaz.
 • Hafifi bir makyaj için tercih edebileceğiniz ürünlerdendir.
 • BB krem kusur kapatıcı olarak kullanılır.
 • BB kremi sürerek cilt tonunuzu ve cilt rengini düzenler.
 • Yüzdeki kusurları kapatır ve cildin taze gözükmesini sağlar.
 • Garnier BB krem cildin hava almasını sağlar. Bu nedenle de sıkça tercih edilir.
 • BB krem aslında Blemish Balm kelime öbeğinin kısaltılmış halidir.
 • Bu kremi gün içerisinde tek başına bir renk eşitleyici olarak fondöten yerine ya da makyaj bazı olarak kullanmanız mümkündür.
 • Ürün nemlendirici bir özelliğe sahiptir.
 • Bu özelliği sayesinde de ciltteki küçük çizgileri doldurur.
 • Bu şekilde makyaja uygun bir zemin hazırlar.
 • Ürün fondöten gibi ağır değildir.

Günlük makyajınızda ağır yerine sadelik seviyorsanız mutlaka BB krem kullanmanız gerekir. Bu ürün genel olarak cildinizde oluşan sivilce izleri ve kızarıklıkları kapatmak için kullanılır.

Cildinizdeki küçük kızarıklıklar ve izler için ağır kapatıcılar ya da fondötenler kullanmanız gerekmez. Bunlar Garnier BB krem kullanabilirsiniz. Bu nedenle de bu ürün makyaj malzemeleri arasında en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir.

Ürün cildinizdeki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırır ve cilt tonunuzun eşitlenmesini sağlar. Bunların yanı sıra cildinizin nemlenmesini sağlar ve cildinizi güneşten korur.

BB kremler farklı renk tonlarında satılır. Cilt tonunuz hangisi için uygunsa o BB kremi almanız gerekir. Bu şekilde ten renginize uygun BB krem uygulaması yapma imkanına sahip olabilirsiniz.  BB krem uygulamak ve BB krem ile ilgili aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını yazımız içerisinde kolay şekilde bulabilirsiniz.

Garnier BB Krem Nasıl Kullanılır?

BB krem uygulaması gerçekleştirmek için ilk olarak kendi cilt tonunuza uygun bir BB krem bulmanız gerekir. Bu şekilde Garnier BB krem kullanırken herhangi bir sorun yaşamazsınız. Garnier BB krem ürününü kullanabilmek için ilk olarak yüzünüzü kremi kullanmak için hazırlamanız gerekir.

 • İlk olarak cildinizin temizleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.
 • Cildinizi temizledikten sonra ise tonik ile arındırmalısınız.
 • Cildinizi tonik ile arındırdıktan sonra BB krem uygulamaya cildinizi hazır hale getirirsiniz.
 • BB kremi fırça ya da sünger kullanarak uygulamanız gerekmez.
 • Bu ürün son derece ince bir yağıya sahiptir.
 • Yani parmaklarınızı kullanarak rahat şekilde Garnier BB krem ürününü cildinize dağıtabilirsiniz.
 • Eğer cildinde BB krem ile kapanmayacak ve seni rahatsız eden izler varsa bu uygulamadan önce biraz kapatıcı sürmende hiçbir sorun yok.
 • Eğer istersen elmacık kemiklerinin üzerine hafif bir allık uygulayabilir ve cilt tonunuza sıcaklık katabilirsiniz.
 • Tabi ki tüm makyaj malzemelerinde olduğu gibi BB kremi de gün sonunda cildinden çıkartmayı unutmamalısın.

Garnier BB krem ürününü kullanabilmek için yukarıda yer alan adımları sırası ile uygulamanız gerekir. Bu şekilde sorunsuz olarak günlük makyajınızı gerçekleştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu ürün oldukça sık tercih edilir. Bu nedenle de oldukça popülerdir. BB krem ürünü renklendirici olarak da kullanılır. Bu ürünü yüzünüze uygularken parmaklarınızı kullanmanız daha doğal sonuçlar almanızı sağlar. Bu nedenle de BB kremi yüzünüze uygularken parmaklarınızı kullanabilirsiniz.

Garnier BB Krem

Garnier BB Krem Özellikleri

Garnier BB krem hakkında merak edilen birçok soru vardır. Bu sorulardan en sık sorulanı ise BB kremin hangi özelliklere sahip olduğudur. Ürünün hangi özelliklere sahip olduğunu bilmeniz BB kremi kullanırken sorun yaşamanızın önüne geçer. Bu nedenle de Garnier BB krem özellikleri son derece önemlidir. BB kremin özellikleri şu şekildedir;

 • BB krem ciltteki renk tonu eşitsizliklerini kapatır.
 • Cilt tonu eşitsizliklerini kapatır ve cilt tonunun eşit gözükmesini sağlar.
 • Cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.
 • Ciltte oluşan küçük lekeleri ve kızarıkları ortadan kaldırır.
 • Boya içeren sıvı bir nemlendirici olarak da tanımlanabilir.
 • Non komedojenik bir üründür.
 • Bu nedenle de gözenekleri asla tıkamaz.
 • Ürün çoğunlukla güneş kremi içerir.
 • Güneş kremi içerdiği için UV ışınlarının cildinize olan etkisini azaltır.

Yukarıda yer alan özellikler nedeni ile BB kremler oldukça sık tercih edilir. BB krem olarak hazırlanan birçok markanın ürünü mevcuttur. Ancak bunlar arasında en ön plana çıkan BB krem ürünü ise Garnier BB  olmuştur.

Bu ürün birçok kişi tarafından sevilmiş ve tercih edilmiştir. Ürün cilt üzerinde olumlu etkiler bıraktığı için sıkça tercih edilir. Bu ürünü kullanabilmek için yazımızı okumalısınız. Bu şekilde ürünün özellikleri hakkında detaylı olarak bilgi edinme imkanına sahip olmanız mümkün hale gelir.

Garnier BB Krem Cilt Tonu

BB krem kullanabilmek için cilt tonu da oldukça önemlidir. Her BB kremi alıp yüzünüze süremezsiniz. BB kremlerde de fondötenlerde olduğu gibi kendi cilt tonunuza uygun bir BB krem tercih etmeniz gerekir. BB kremler 3 farklı tonda satışa sunulur. Bunlar; açık, orta ve koyu şeklindedir. Kendi cilt tonunuz hangisiyse o BB kremi satın almanız ve kullanmanız gerekir.

Garnier BB  oldukça sık tercih edilen popüler bir üründür. Bu ürünü yüzünüze sürmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Ürün fondöten gibi ağır değildir ve gözeneklerinizi tıkayarak cildinizi olumsuz etkilemez. Bu nedenle de BB krem oldukça sık tercih edilir ve popüler bir üründür.

Garnier BB Krem

BB Krem Kullanımı Rahat Mı?

BB krem hakkında merak edilen sorular oldukça fazladır. Bunlardan bir tanesi de BB kremin kullanımının nasıl olduğu sorusudur. BB krem kullanımı oldukça rahat bir üründür.

İnce bir yapıya sahip olan BB krem ürününü yüzünüze uygulayarak yüzünüzün sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu nedenle de BB krem ürünü makyaj ürünleri arasında oldukça sık tercih edilir.

BB Krem Yapısı

Garnier BB krem ince bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de cildinizi yormaz ve gözeneklerinizi doldurmaz. BB krem sayesinde cildinizin sağlıklı bir hale geldiğini ve ışıldadığını görebilirsiniz.

BB krem kullanarak cilt tonunuzu eşitleyebilirsiniz. Bu ürünü kullanmak cildiniz üzerinde olumsuz bir etkiye neden olmaz. Bu nedenle de sıkça tercih edilir. BB krem ince bir yapıya sahip olduğu için bu ürünü illa fırça kullanarak uygulamanız gerekmez. Ellerinizi kullanarak da yüzünüze BB kremi sürebilirsiniz.

Garnier BB Krem Cilde Zarar Verir Mi?

BB krem ile ilgili olarak merak edilen birçok soru vardır. Bunlardan bir tanesi de BB kremin cilde zarar verip vermediğidir. BB krem ince bir yapıya sahiptir ve cilde herhangi bir zararı dokunmaz. Fondöten gibi ağır bir ürün değildir ve cildin nefes alıp nemlenmesini sağlar. Bu nedenle de BB krem kullanırken aklınızda bir soru işareti olmasın. Gönül rahatlığı ile BB krem kullanabilirsiniz.

BB krem en iyi nasıl sürülür?
BB Krem kullanmak istediğiniz takdirde sürme teknikleri bulunur. T bölgesi, çene bölgesi ya da yanaklar için doğru şekilde uygulamalısınız. İçeriden dışarıya doğru BB Krem uygulanmalı. Direkt olarak yuvarlak hareketlerle uygulandığı takdirde istenilen etkiyi oluşturmaz. Ve bu sebepten dolayı T bölgesine yani buruna yukarıda doğru sürülmeli. Yanaklara içeriden dışarıya doğru, çeneye ise yukarıdan aşağıya doğru uyguladığınız takdirde cildiniz daha hoş bir görünüme ulaşır.
BB krem farmasi nasil kullanilir?
BB Krem kullanmak istediğiniz taktirde cilt tonuna uygun bir tercih yapmanız gerekir. Cildinize uygun bir tercih yapmadığınız takdirde etkileri istenilen doğrultuda olmaz. BB Krem kullanımı makyaj bazı olarak tercih edilebilir ya da dilerseniz güneş kremi şeklinde de kullanılması mümkündür. İçeriğindeki ton eşitleyici ve parlaklaştırıcı yanıyla birlikte, güneşte cildiniz parlak bir görünüme kavuşur.
BB krem lekeleri kapatır mı?
Cilt lekeleri bulunan kişiler, BB Krem kullanabilir. BB Krem içeriğindeki pigmentlerden dolayı lekeleri kapatır ve ciltte herhangi bir leke kalmayacak şekilde bulunur. Bu sebepten dolayı belirli bölgelerde lekeler bulunduğu taktirde cilt tonuna uygun bir BB Krem tercih ederek, bu bölgeleri kapatabilirsiniz.
Farmasi BB krem ne işe yarar?
BB Krem cilt tonu eşitleyici yanıyla beraber, içeriğindeki pigmentlerden dolayı parlaklaştırıcı yanı da bulunur. Makyaj bazı olarak kullandığınız takdirde üzerine uygulayacağınız fondöten, cildinize direkt olarak temas etmediği için herhangi bir zarar vermez. Bu sebepten dolayı sivilce ya da siyah nokta gibi etkiler de oluşmaz.

İlginizi Çekebilir;

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.