Doğal Sağlık

En İyi Nemlendirici Krem Hangisi | En İyi Nemlendiriciler Hangileri?

11.11.2021
350
En İyi Nemlendirici Krem Hangisi | En İyi Nemlendiriciler Hangileri?

Cildi düzenli ve yeterli nemlendirmediğiniz zaman kurumaya ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. En iyi nemlendirici krem hangisi ya da hangi nemlendirici kremi ne süre, nasıl uygulamanız gerektiğini içeriğimizden öğreneceksiniz. En iyi nemlendirici krem için ilk olarak doktor tavsiyesi alıp, sonrasında cildinizi tanımanızla beraber krem tercihinde de bulunabilirsiniz.

Cerave Nemlendirici Krem Yorumları

Cerave nemlendirici krem kuru ve çok kuru ciltler için geliştirilmiş özel formülü bulunmaktadır. Cerave nemlendirici krem yorumları bakıldığı zaman kuru ciltlerde, muhteşem etkisi ile karşılaştığı söyleniliyor. Dermatologlar tarafından geliştirilen bir ürün. İçeriğindeki bitkisel bileşenler ve cildin doğal nem seviyesini korumaya fayda sağlayan vitaminler, birçok kişi tarafından tavsiye edilmesine neden olmuştur. Ürünü kullanmadan önce cildinizi tanımalısınız. Kuru ciltler için uygun olduğu için kuru ciltlerin kullanması, daha doğru olur. Yağlı ciltler ya da karma ciltlerde ne düzeyde etki göstereceği belli olmayabilir. Bu yüzden yüz ve vücut kullanımında öncelikle cildinizi tanıyıp sonrasında kullanmak daha doğru olur. Çok az bir miktarda cildinize tamamen yayarak kullanabilirsiniz. İçeriden dışarıya doğru masaj yaparak kullanmak, cildinize de rahatlatır.

Doğal Nemlendirici Krem Yapımı Suna Dumankaya

Doğal nemlendirici krem yapımı Suna Dumankaya tarifi ile kısa bir süre içerisinde gerçekleşir. Yapılan nemlendirici kremi, yüzünüzle beraber vücudunuza uygulayabilirsiniz. Cildinizi nemlendirdiği gibi rahatlamasına yardımcı olur.

  • Susam yağı
  • Badem yağı
  • Zeytinyağı
  • Ve son olarak soğan yağı

1 tatlı kaşığı yasemin yağı ile tamamen kıvam elde edinceye kadar karıştırmamız gerekiyor. Ortaya çıkan karışımı bir süre dinlendirdikten sonra vücudunuza uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınız takdirde kısa sürede vücudunuz nem kazanıp, toparlar. Tercihan ekstra olarak aloe vera da kullanabilirsiniz. Fakat aloe vera, ciltten cilde farklı etkiler oluşturabilir.

Aloe Vera Nemlendirici Krem

Aloe vera nemlendirici krem, muhteşem nemlendiren özelliği ile cildinize direkt olarak adapte olur. Cildi kısa sürede rahatlatır ve aynı zamanda iyileştirici yanı bulunur. Aloe vera jel ya da aloe vera krem, yanık tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Güneş yanığı ya da herhangi bir sebepten dolayı yanık oluşmuşsa, aloe vera içeren kremler kullanabilirsiniz. Cildinizde ciddi oranda kuruluk var ise aloe vera nemlendirici krem düzenli bir şekilde bakım yaparak uygulanmalı. A vitamini, e vitamini, c vitamini ve b12 vitaminleri içermektedir. Egzama ve sedef rahatsızlıklarına da iyi gelir. Cildinizin gün içerisinde alması gereken nemi, aloe vera nemlendirici kremlerle birlikte sağlayabilirsiniz. Fakat düzenli kullanım her krem de olduğu için aloe vera kremlerde de geçerlidir. Aksi takdirde istenilen etki görülmez.

En İyi Nemlendirici Krem Hangisi

Nivea Yüz Nemlendirici Krem

Nivea yüz nemlendirici krem, derinlemesine nemlendiren özelliği bulunmaktadır. Cildin nemini uzun süre tutar. İçeriğindeki bileşenlerle beraber dış etkenlere karşı cildinizi korumaya yardımcıdır. Uzun süreli yumuşak bir cilt için kesinlikle nivea yüz nemlendirici krem, cilt ürünleriniz arasında bulunmalı. Geliştirilen yoğun formülü ile beraber rahatlamış, canlı ve parlak bir cilt elde edilir. Düzenli bir kullanım gece ya da gündüz olmakla beraber değişebilir. Gece kullandığınızda ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz. Gündüz kullandığınızda da direkt olarak güneşe çıkmadan önce bir süre cildinizde emilmesini beklemeniz, daha doğru olur.

Loreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem

Loreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem, muhteşem etkili bir üründür. cildi dolgunlaştırdığı gibi nemlendiren bir yanı da yer alır. Gece kremi olarak ifade edilmektedir. Uyumadan önce cildinizi tamamen kirlerden arındırıp, parmak hareketleri ile masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Cildi nemlendirdiği gibi kırışıklık görünümünün azalmasına neden olur. Daha dolgun, daha parlak ve daha canlı bir cilt görünümü için kesinlikle düzenli kullanımda tercih edilmeli. Belirli bir yaş grubu için geçerlidir. Fakat 20’li yaşlarda da ciltte kırışıklık oluşmaya başlamış ise önerilir. İçeriğindeki vitaminler, cildin istediği etkiyi sağlar.

Yüz Nemlendirici Krem Markaları

Yüz nemlendirici krem markaları, birçok seçeneğiyle değişmektedir. Herhangi bir kremi gelişigüzel cildinize uygulamak doğru değildir. Bu yüzden yüz nemlendirici kremi aradığınız takdirde önce cildinizi tanıyıp, sonrasında cildinize uygun kremi doktor önerisi ile beraber almalısınız. Yüz nemlendirici kremler çoğu zaman cildi tahriş edebilir. Kızarıklık oluşumuna neden olur. Yağlı ciltler, karma ciltler, kuru ciltler gibi çeşitli cilt tiplerine göre yüz nemlendirici krem markaları farklılık oluşturur. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü için cildinize en uygun tercihi yapmalısınız.

Vajina Nemlendirici Krem

Vajina nemlendirici krem, özellikle lazer sonrasında önerilmektedir. Lazer işlemi esnasında vajina bölgesine lazer uygulandığında burada kuruluk gerçekleşir. Kuruluk bölgenin kızarmasına, aşınmasına ve tahriş olmasına sebep olabilir. Özellikle hassas ciltler için nemlendirici kremler tavsiye edilir. Vajina kuruluğu istenmeyen rahatsızlıkları getirebilir. Vajina bölgesinde dökülme yaşatır. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak için bölgeye uygun nemlendirici kremleri, dikkate almalısınız. Kesinlikle öncelikle doktor önerisi sonrasında ise düzenli bir kullanımda vajina bölgesinin nemlendirebilirsiniz.

Evde Nemlendirici Krem Yapımı Formülleri

Evde nemlendirici krem yapımı formülleri, kişiye göre değişkenlik gözetir. Örneğin yağlı cilde sahip olan kişiler cildindeki aşırı yağı alıp daha nemli bir cilt sağlayabilirler. Kuru ciltler tamamen nemlendirmeye odaklı formüller kullanmalı. Hindistan cevizi yağı, doğal zeytinyağı, doğal gül yağı ve doğal bitkisel yağlar evde nemlendirici yapmak istediğiniz zaman içeriğine ilave edilmeli. Doğal yağlar cildi besler. Cildin istediği vitamini almasına yardımcı olur. Bu yüzden gelişigüzel bir krem yapmak yerine doğal ürünlerle krem yapmalısınız. Evde patates haşlanarak, patatesin içeriğine hindistan cevizi yağ ekleyebilirsiniz. Ve bu iki ürünü tamamen karıştırıp bir süre beklettikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Daha nemli, daha parlak, daha canlı ve daha sağlıklı bir görünüm için basit bir şekilde yapılabilecek krem tarifidir. Fakat kendi cildinizi tanıyıp daha farklı kremler de yapabilirsiniz.

Saça Nemlendirici Krem Sürmek

Mevsimsel olarak geçişlerden dolayı, saçlarda kuruluk gerçekleşebilir. Saçlardaki kuruluk egzama, dökülme ya da beraberindeki rahatsızlıkları getirir. Bu yüzden saç tipinize uygun olarak saç nemlendirici krem sürmek önerilir. Saçınız için nemlendirici kremler içeriğinde bitkisel bulunan ürünlerden yana olmalı. Hindistan cevizi yağı, herhangi bir saç nemlendiricisinde bulunduğu zaman tercih edebilirsiniz. Bununla beraber doğal zeytinyağları, doğal bitkisel formüllerle oluşturulmuş saç nemlendiricileri saçı rahatlattığı gibi nemli olmasına yardımcı olur.

Babe Su Bazlı Nemlendirici Krem Spf 20 Kullananlar

Babe Su Bazlı Nemlendirici Krem Spf 20 Kullananlar, cilt bariyerini güçlendirme ve korumaya yönelik bir ürün olduğu için ilk kez denemek isteyenler adına tavsiye edilir. Ürünü kullanan kişiler nemlendirici etkisi ile beraber cilt bariyerini muhteşem bir şekilde güçlendirdiği için zarar görmüş ciltler için ön planda tutmakta. Aynı zamanda ürün düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde etkilerinin görüldüğü de belirtilmiş. Genel olarak tavsiye edilen bir ürün. Düzenli ve doğru kullanımda etkileri görülebilir. Fakat ürün aşırı sivilceli ciltlerde ve aşırı siyah noktalı ciltler de istenilen etkiyi sağlamayabilir. Bu yüzden önce cildinizi tanıyıp sonrasında ürünü kullandığınızda sağlıklı bir şekilde cildiniz tazelenir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.