Cilt Lekeleri İçin Doğal Yağlar | Yüzdeki Güneş Lekelerine Hangi Yağ İyi Gelir?

01.07.2021
660
Cilt Lekeleri İçin Doğal Yağlar | Yüzdeki Güneş Lekelerine Hangi Yağ İyi Gelir?

Günümüzde ciltte oluşan sorunların giderilmesinde etkili olan birçok doğal yağ bulunuyor. Cilt lekeleri için doğal yağlar ile düzenli bir kullanım gerçekleştikten sonra zamanla cilt daha pürüzsüz ve lekesiz bir halde görünebilir. Peki cilt lekeleri için doğal yağlar hangileridir ve nasıl kullanılmalıdır?

Lekeler İçin Hangi Yağ Kullanılmalıdır?

Cilt lekeleri için doğal yağlar içerisinde kişilerin cilt yapılarına, cilt tonlarına ya da yaşlarına göre belirli yağlar bulunur. Bu yağlar gece ya da gündüz olarak düzenli bir kullanıma tabi tutulduktan sonra ciltteki leke problemlerinin gözle görülebilen bir şekilde azaldığı söylenebilir. Cilt lekeleri için doğal yağlar;

 • Gül yağı
 • Bergamot yağı
 • Limon yağı
 • Ve Argan yağı olarak yer edinir.

Gül yağını gece uyumadan önce cildinize bir pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. Bergamot yağı, cilt lekelerini giderdiği gibi aynı zamanda pürüzsüzleştiren bir etkisi de mevcuttur. Bu sebeple çoğunluğu kullanımındadır. Gül yağında olduğu gibi aynı şekilde gece ya da gündüz pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz. Limon yağı, içeriğindeki muhteşem limon kokusu ile birlikte cildinize temas ettikten sonra kişiyi kendisine hayran bırakabilir. Cildinizdeki lekeli olan bölgelere uygulayıp, bir deneme yaptıktan sonra zamanla azaldığını görebilirsiniz. Argan yağı ise günümüzde bilinen yağlar içerisinde birçok faydası ile yer edinir. Özellikle saçlar için kullanılsa da lekeler adına da zengin içeriği ile tercih edilir. Alfa ve Beta minareller yönünden zengin bir yağ türü olduğu için ciltteki lekelerinizi azaltıp, daha pürüzsüz ve daha genç bir cilt görünümüne sahip olmanız adına yardımcı olur.

En doğal ürünler için tıklayın

En doğal ürünler için tıklayın

Güneş Lekesine Hangi Yağ İyi Gelir?

Günümüzde cilt problemleri içerisinde güneş lekesi, başlı başına bir sorundur. Güneş lekesi sürekli olarak güneşe maruz kalan ciltlerde oluşur. Bunun için etkili birçok yağ çeşidi yer ediniyor. Cilt lekeleri için şifalı yağlar arasında güneş lekesine iyi gelen yağ çeşitleri, şu şekildedir;

 • Biberiye yağı
 • Kuşburnu çekirdeği yağı
 • Jojoba yağı
 • Ve son olarak limon yağıdır.

Hangi Yağ Sivilce Lekelerinde Kullanılmalıdır?

Sivilceler, özellikle ergenlik dönemi bittikten sonra halen çıkmaya başladıkça kişileri rahatsız eder. Burada sivilce lekeleri için kullanılabilecek oldukça etkili yağlar yer edinir. Cilt lekeleri için doğal yağlar kategorisi içerisinde bulunan belirli yağları sivilceli bölgelerinize uyguladığınız takdirde zamanla sivilce izlerini geçirme de etkili olduğunu görebilirsiniz. Bunlar;

 • Kekik yağı
 • Limon yağı
 • Ve son olarak argan yağı şeklindedir.

Her birini bir pamuk yardımıyla uyguladığınız takdirde cildinize rahatlıkla temas ettirebilirsiniz. Günde bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz Cildinizin tonuna ya da cilt tipine göre de 1 kere uygulanması da yeterli olur.

Cilt Lekeleri İçin Kullanılan Doğal Yağlar Etkili Olur Mu?

Her cilt tipinde yaş ilerledikçe fark tepkimeler çıkarabilir. Bu çoğu zaman leke, çoğu zaman sivilce ya da kişinin cilt tipine göre kızarıklık şeklindedir. Bunların giderilmesinde etkili olan çözümler içerisinde doğal yağlar gelir. Doğal yağları cildinize bir pamuk yardımı ile temas ettirdiğiniz takdirde ve bunu düzenli bir kullanıma tabii tuttuğunuzda etkili sonuçlarını görebilirsiniz. Cilt lekeleri için şifalı yağlar çoğunluğun tercihinde ve sıklıkla kullanılan yağlardan yana olduğu takdirde cildiniz adına önemli olur. Fakat bu cildinizde kızarıklık, alerjik ya da herhangi bir tepkimeye karşı tahriş olma gibi durumlar olduğu takdirde bir doktor kontrolü sonrasında doğal yağları kullanabilirsiniz. Böylelikle cildinizin istediği verimi rahatlıkla alması sağlanır.

Doğal Yağlar Kullanıldıktan Sonra Cildi Tahriş Eder Mi?

Nemlendiriciler, kremler ya da ciltteki problemlerin giderilmesi için etkili olan birçok ürün yer edilir. Bu ürünleri direkt olarak cildinize temas ettirdiğiniz takdirde tahriş, kızarıklık ya da ciltte istenmeyen problemler oluşabilir. Fakat bir doktor ya da cildiyeci tavsiyesi üzerine ya da kontrolünün ardından bu ürünlerin kullanılması, yaşanabilecek problemlerin önüne geçilmesini sağlar. Doğal yağlar genel olarak cildi tahriş etmeyen bir yapıdadır. Cilt lekeleri için doğal yağlar hakkında detaylı bilgiyi https://www.dogalsaglik.com/shop adresini ziyaret ederek edinebilirsiniz. https://www.dogalsaglik.com/shop/ adresi içerisinde cilt lekeleri ve birçok konuda ki ihtiyacınız adına yardımcı olabilecek doğal yağlar, indirimli ve kampanyalı fiyatlarıyla bulunur. Siz de online olarak sipariş edip, cildinizi şımartın!

Cilt Lekeleri İçin Evde Ne Yapılır?

Cilt lekeleri için evde yapılabilecek doğal maskeler vardır. Cilt lekeleri, cilt tonunun açılmasını sağlayan maskeler ile giderilebilir. Evde, karbonat ve yoğurt kullanarak doğal maske elde edebilir, günde 1 kez cildinize uygulayabilirsiniz. Patates ve salatalık, göz altında oluşan lekelerin giderilmesi için kullanabileceğiniz doğal maskelerdir.

Hangi Bitki Cilt Lekelerine İyi Gelir?

Cilt lekelerine en iyi gelen bitki aloe vera bitkisidir. Evde yetiştirebileceğiniz bitkinin yaprağındaki jeli yüzünüze uygulayabilirsiniz. Hücrelerin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağladığı gibi ciltteki yorgun görünümü de alır. Aynı zamanda; havuç, limon, salatalık, patates bitkileri de cilt lekelerinin giderilmesinde kullanabileceğiniz bitkiler arasındadır.

Güneş Lekelerine Hangi Yağ İyi Gelir?

Güneş lekelerinin giderilmesi için portakal yağı, kantoron yağı, argan yağı ve limon yağı kullanılabilir. Limon yağı ve argan yağı, antioksidan içerdiği için lekelerin renklerinin açılmasını sağlayarak kısa sürede ortadan kaldırır. Bu yağları kullanırken pamuk yardımı ile cilde hafif bir şekilde uygulanması gerekir. Haftada 2-3 kez olacak şekilde yağlarla cildinize masaj yapabilirsiniz.

Yüzdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Yok Edilir?

Kahverengi lekelerin giderilmesi için kullanılabileceği bitkisel yağlar ve maskeler vardır. Leke açma etkisinin bilindiği aloe vera, portakal yağı, limon yağı gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Limon yağı, cilt lekelerinin giderilmesinde en etkili çözümlerden biridir. Aynı zamanda limon suyunu sıkabilir ve cildinize pamuk yardımı ile masaj yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Ciltteki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Leke Tedavisi

Sivilce İzleri İçin Krem | Sivilce İzi İçin Krem Önerileri

Covid-19 Akciğerlerde Ne Oluşturur | Akciğer Yaraları

Güneş Koruyucu Doğal Yağlar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.