Sıkılaştırıcı Nemlendirici Krem | En İyi Sıkılaştırıcı Yüz Kremi Hangisi?

12.11.2021
681
Sıkılaştırıcı Nemlendirici Krem | En İyi Sıkılaştırıcı Yüz Kremi Hangisi?

Kusursuz bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olan sıkılaştırıcı nemlendirici krem kuruluğu gidererek su ihtiyacını karşılar. Cildin her ihtiyacını karşılayıp sağlıklı bir forma kavuşması konusunda destekleyici bir yapıya sahiptir.

Cildin ihtiyaç duyduğu nem oranını dengelemekle kalmaz aynı zamanda sıkılaştırıcı etkisiyle daha genç ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Pürüzsüz ve yumuşak bir dokuya sahip olmaya yardımcı olur ve dış etkenlere karşı cildi korur.

Cildin daha diri ve daha sıkı olmasını sağlayacak özel formüller ile geliştirilen krem derinin kendini yenilemesine ve dinç görünmesine yardımcıdır. Cilt sarkmalarını önleyerek kırışık görünümünü minimum seviyeye indirir.

Termal özelliği sayesinde cildin ve altındaki hücrelerin toparlanmasını sağlar, kilo kaybı yaşamadan çok daha ince görünüme sahip olmak söz konusudur. Sarkan dokular içinde oldukça etkili ve pratik çözümler sunar.

Lancome Nemlendirici Krem

Besleyici yağlar ve doğanın iyileştirici gücünden ilham alarak hazırlanan özel formülü ile Lancome nemlendirici krem cildi baştan yaratır. Gün boyu strese maruz kalan yorgunluk ve uykusuzluk yaşayanların hava kirliliğinden etkilenen cildi üzerindeki negatif etkiyi azaltmaya yardımcı olur.

 • Gün boyu cildin parlak ve ışıl ışıl kalmasını sağlar.
 • Çevreden etkilenerek matlaşan ve yorgun görünen cildi harekete geçirir.
 • Enerjik bir görünüm yakalanmasını sağlar.
 • Ciltteki renk değişikliklerini ortadan kaldırır.
 • Pürüzsüz bir cilde kavuşmaya destektir.
 • Ciltte ipeksi bir dokunuş hissi oluşturur.
 • 24 saat süren nemlendirme etkisi ile ihtiyaç duyulan bakımı yapar.
 • Cilde yenilenmenin yolunu gösterir.
 • Kırışıklıkları ve çizgileri en aza indirir.
 • Yaşlanma karşıtı özelliği sayesinde genç ve canlı görüntü sağlar.
 • Cilt uzmanları tarafından üretildiğinden dolayı zengin ve etkili içeriği sayesinde cilde çok iyi bakar.

Cetaphil Nemlendirici Krem Kullananlar

Hassas ciltler için geliştirilen ve tüm vücut için kullanılan Cetaphil nemlendirici krem kullanıldığı andan itibaren cilde ihtiyaç duyduğu nemlendirmeyi sağlar. Parfüm içermediğinden dolayı son derece doğal ve sağlıklıdır. Su tutucu özelliğinin ciltteki nem kaybını önlediği klinik olarak ortaya konulmuştur.

Derinin ve cildin nemlendirilmesi ya da yeniden dehidrasyonunu sağlamak için dermatolojik tedaviye yardımcı olarak tedavi sonrasın da kullanımı önerilir. Aynı zamanda topikal tedaviler ile de uyumludur. Cetaphil nemlendirici krem kullananlar yaptıkları yorumlar ile aldıkları sonucu paylaşmaktadır.

Cildi koruyarak yumuşak ve pürüzsüz bir hale gelmesini sağlar. Uygulaması son derece kolaydır kullanıldığı andan itibaren ciltte nem dengesini sağlamaya başlar. Cilde hızlı şekilde nüfuz ederek nemli ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Sıkılaştırıcı Nemlendirici Krem

Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Krem

Sanılanın aksine sivilce ya da siyah nokta sadece yağlı ciltlerde oluşmaz kuru yapıya sahip olan ciltlerde de özellikle beyaz iltihaplı sivilce ya da kırmızı sivilce oluşumu gerçekleşir. Aynı zamanda sık kuruyan ciltler de iltihaplı akneler çok daha fazla görülür.

Kuruyan cildin gözeneklerinde üreyen ve ölü deri hücreleri ile beslenen bakteriler iltihaplandığından dolayı problem yaşanır. Sivilceli ciltler için nemlendirici krem kullanmak sivilce ve akne ile mücadele etmeyi destekler ve cildin pürüzsüz görünüm kazanmasını sağlar.

Aynı zamanda epidermis tabakasının esnekliğine ve parlaklığına önemli oranda katkı sunar. Her cilt tipine göre farklı sınıflandırılan nemlendirici çeşitleri yağlı ve kuru ciltlerde farklı özellikler taşır.

Düzenli olarak nemlendirici kullanmak güvenilir ve etkili bir sonuca ulaşmaya yardımcı olur, cilt yüzeyini arındırarak yüksek oranda koruma sağlar. Aynı zamanda cildin esnek ve parlak bir hale alabilmesi için ihtiyaç duyduğu her şeyi karşılar.

Sivilce Yapmayan Nemlendirici Krem

Sağlıklı bir cilt için düzenli olarak nemlendirmek önemlidir ancak en önemli olan doğru içeriklere sahip olan nemlendirici krem kullanmaktır.

 • Sağlıksız beslenme.
 • Kirli cilt.
 • Stres ve yorgunluk.
 • Hormonal etkiler.
 • Genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı ciltte sivilceler oluşur.

Özellikle yağlı ciltlerin tercih ettiği nemlendiriciler sivilce oluşumunu tetikler bu yüzden dikkatli seçim yapılmalıdır. Sivilce yapmayan nemlendirici krem seçmek son derece önem kazanır bunun için yağsız ya da su bazlı nemlendiricilerin tercih edilmesi gerekir.

Ciltte ağırlık yapmayan ve nemlendirme özelliği güçlü olan nemlendiriciler sivilceye yatkın ciltler için koruma sağlar. Yağı dengelemek için ideal bir ürün olmasının yanı sıra aynı zamanda matlaştırıcı yapısıyla en yağlı ciltlere dahi kolaylıkla oturur. Yağlı ciltlerin yanı sıra aynı zamanda karma ve özellikle kış aylarında kuruyan ciltlere karşı da idealidir.

Evde Nemlendirici Krem Yapmak

Hem çevresel şartlar hem de değişen hava koşullarına göre cildi korumak ve ihtiyaç duyduğu nem oranını karşılayabilmek için bakım ürünlerinden destek aolmak gerekir. Her zaman doğal ve natürellikten yana olanların tercihi evde nemlendirici krem yapmak olurken kendi bakım ürünlerini kendileri elde eder.

Evde hazırlanan nemlendirici krem günün her anı rahatlıkla kullanılabilir. Taşıması son derece kolaydır ancak önemli olan gerekli olan malzemelerin içerisinde cilde alerji yaratacak olan madde bulunmamasıdır.

Özellikle hassas ve alerjik cilt yapısına sahip olanlar hazırladıkları nemlendirici kremi uygulamadan önce küçük bir noktada deneyerek reaksiyon gözlemlemelidir. Herhangi bir şekilde kızarıklık ya da kaşıntı gibi şikayetlerin oluşması durumunda cilt temizlenmeli ve kullanımından vazgeçilmelidir.

Laroche Nemlendirici Krem

Her cilt tipinin nemlendirilmeye ihtiyacı vardır ancak doğru nemlendiriciyi bulmak için cilt tipinin tespit edilmesi gerekir. Yorgunluk ve yıpranmadan en fazla etkilenen organ cilttir, olumsuz etkiyi en aza indirmek için günlük olarak cilt bakımının yapılması önemli bir yere sahiptir.

Doğru ürün kullanılarak yapılan cilt bakımı sayesinde koruma sağlanır ve cildin ihtiyaç duyduğu nem seviyesi dengelenir. Laroche nemlendirici krem yaş almaktan kaynaklanan etkiyi en aza indirir, koruma kalkanı sağlayarak cildin nem ihtiyacını en yüksek seviyeye çıkarır. Cildi yatıştırır ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

İçeriğinde alkol ya da parfüm olmaması sayesinde hassas ciltler için de son derece uygundur. Çevresel etkiler dışında aynı zamanda güneşin zararlı etkilerine karşı da cilt üzerinde en yüksek korumayı sağlar. Ciltte bulunan leke ve izlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Nemlendirici Krem Nivea

Günlük kullanıma uygun olan ve son derece etkili bakım ürünü nemlendirici krem Nivea markasının ayrıcalıkları ile tüketiciye sunuluyor. E vitamini ve Jojoba yağı içeren hafif formülü anında cildin emmesini sağlıyor.

Cildin yenilenmesinin yanında aynı zamanda canlandıran his ile yumuşak ve esnek olmasına katkı sunuyor. Her tip cilt ile olan uyumu dermatolojik olarak onaylanmıştır.

 • Yüksek etkili ve yoğun nemlendirici özelliğe sahiptir.
 • Cilt tarafından hızlı bir şekilde emilir.
 • Her gün kullanıma uygundur ve cildi tazeler.
 • Cildin yumuşak ve esnek kalmasını sağlar.
 • Tüm cilt tiplerine uyumludur.

Bepanthen Nemlendirici Krem

Etken maddesi provitamin B5 sayesinde cilt onarıcı görev üstlenen Bepanthen nemlendirici krem cildin yenilenmesine yardımcı olur. Özellikle kuru ve tahriş olmuş ciltlerin iyileşmesinde kullanılır. Cildin esnek ve nemli kalmasını destekler, en önemli özelliği onarıcı etkisidir.

Güvenilir içeriğe sahip olmasından dolayı cilt kurumasından kaynaklanan dökülmelerin tedavisinde kullanılır. Çatlayan ve gerginleşen cildi rahatlatır, cildin nem oranını dengeler, dış etkenlerin zararlarından korur aynı zamanda sivilce ve akne ile sivilce izi tedavisinde etkilidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.